Skocz do zawartości
JanuszD

Smarowidło do pomp perlystycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czy w instrukcji Grotech nie pisze żeby "never ever" nie smarować wężyków?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, GroTech'a się wyłącznie czyści co jakiś czas. Ale są jeszcze pompy typu Aqua Medic, które wręcz wymagają smarowania co jakiś czas :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo jak glosi powiedzenie kto smaruje ten jedzie ... :thumbsup:


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ... pompki profiluxa mam 4 lata i nie smarowałem brykają do dzisiaj. Kiedyś miałem AM i lałem wazelinę . Ale dokupiłem do reaktora pompkę Mój odnośnik i od miesiąca widać że się "męczy" stąd moje pytanie.

pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie do pytania o smarowidła.

Mam dolewkę AM Niveaumat i sucho sie robi..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przysłowiem "Kto smaruje ten jedzie" pompy perystaltyczne należy smarować, najlepiej smarem silikonowym lub silikonowo teflonowym, zasada ta dotyczy wszystkich pomp perystaltycznych dostępnych na rynku poza pompami Grtech, Profilux i mini Chińczykami, te trzy ostatnie mają specyficzną budowę i im sma zaszkodzi a jednocześnie brak smaru wpływa na żywotność wężyka.

Reasumując, wszystkie pompy perystaltyczne z "prawdziwego zdarzenia" czyli takie, w których występuje przekładnia należy smarować, natomiast pompki w których rolki są napędzane bezpośredni ośką silnika bez pośrednictwa przdkładni nie smarujemy bo albo przesytaną działać, albo jeszcze zmniejszymy ich dokładność.

Teoretycznie niesmarowanej pompie perystaltycznej nic się nie stanie, natomoast żywotność niesmarowanego wężyka (baypasu) spada wielokrotnie, dla przykładu pompy smarowany wężyk santoprenowy przez, który tłoczona jest nieagresywna ciecz ma żywotność około 1000 godzin pracy, natomiast niesmarowany często przeciera się już po 50-100 godzinach.

Warto więc zainwestować kilka zł w smar:)

Edytowane przez LUK4344 (wyświetl historię edycji)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się z innym pytankiem. Co ile należy wymieniać ten wężyk santoprenowy ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poda namiar gdzie można kupić smar do pompy dozującej


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.