Skocz do zawartości
gruby75

biale spiralki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam prosbe o pomoc, zauwazylem ze w akwarium na nieczyszczacych szybach jak np tylna zaczely pojawiac sie niesamowite ilosci 2mm bialych spiralek, jak sie przyjze to wygladaj jak miniaturkowe biale slimaczki, raczej sa nieruchome, tak jakby muszelki po slimakach . co to i co z tym zrobic czy zostawic?

Edytowane przez gruby75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobic zdjecie unworthy.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to, co z tym robic? czy cos robic? sa szkodliwe czy nie? i jeszcze przy okazji co powiecie na te spaghetti worms , w poprzednim aqwa mialem ich miliony w piasku w nowym co prawda nie ma ale przenioslem spora czesc skaly ze starego i boje sie ze i tu beda wkrotce

Edytowane przez gruby75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe spiralki -Spirorbis-spirorbis -zostawić.

Nieszkodliwe –filtrują wodę.

Pojawiają się w pewnym okresie rozwoju akwarium i potem zanikają tak szybko jak się pojawiły.

Pozostaje niewielka ilość, jeśli woda ma odpowiednią ilość wapnia i sporo mikro planktonu. Często pojawiają się po rozpoczęciu dozowania fitoplanktonu.

Gdyby woda miała kiepskie parametry, na pewno by się nie pojawiły.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe spiralki -Spirorbis-spirorbis -zostawić.

Nieszkodliwe –filtrują wodę.

Pojawiają się w pewnym okresie rozwoju akwarium i potem zanikają tak szybko jak się pojawiły.

Pozostaje niewielka ilość, jeśli woda ma odpowiednią ilość wapnia i sporo mikro planktonu. Często pojawiają się po rozpoczęciu dozowania fitoplanktonu.

Gdyby woda miała kiepskie parametry, na pewno by się nie pojawiły.

Pozdrawiam.

:welcome:

dzieki wielkie, uspokoiles mnie i faktycznie po starcie z phito zaczely sie nasilac. a masz jakies informacje na reszte pytan w ostatnim poscie moim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skolonizowaly wszystkie szyby w sumpie. W momecie kiedy pojawilo sie swiatlo przestalo przybywac. Natomiast nigdy nie znikly.

Spaghetti worm to bardzo porytreczni detrytusozercy. Zostaw


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skolonizowaly wszystkie szyby w sumpie. W momecie kiedy pojawilo sie swiatlo przestalo przybywac. Natomiast nigdy nie znikly.

Spaghetti worm to bardzo porytreczni detrytusozercy. Zostaw

bez znaczenia jaka jest ich ilosc? w starym ich bylo naprawde mnostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mnóstwo jest na szybie tego w głównym baniaku bo światło mam bardziej na przód, im więcej tym lepiej wormsów :D tez u siebie ostatnio zauważyłem pełno robali co mnie bardzo cieszy.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za szybka reakcje i pozdrawiam

u mnie mnóstwo jest na szybie tego w głównym baniaku bo światło mam bardziej na przód, im więcej tym lepiej wormsów :D tez u siebie ostatnio zauważyłem pełno robali co mnie bardzo cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.