Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

bo te płytki to z pięć firm zamawia ze swoim logiem :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Jak Panowie brac te moduly z *** czy nie?


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie w lampie :D

I jestes zadowolony z nich?

A jak dlugo je masz?


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Jak Panowie brac te moduly z *** czy nie?

a co mamy ci odpisać... bierz gdzie taniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno, ale wielki szacun dla Tomasza.

Jak dla mnie temat powinien zostać obowiązkowo przypięty na stałe w dziale DIY.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie ile należałoby zastosować takich modułów LED do akwa o wymiarach 150x50x60h ?


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat zdechł.... halo .....


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleni Amerykanie i Japońce? :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a z jakich binów polecacie diody bo na hurtowni widziałem dużo rodzajów i już się miesza.A jaka hurtownia jest najtańsza Maritex czy polecacie jakąś inną .


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dokładnie przeczytał temat to byś wiedział. Przecież o tym też pisałem.

post 37


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeoczyłem ten post :unworthy: proszę przeklej go do pierwszego ułatwi to życie a co do hurtowni to co powiecie :whistle:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam wytrwale na odpowiedz odnośnie zastosowania ilości modułów led, ale kurde widze że coś mi się link nie zaczepił :)

wiec ponawiam

LEDY Z ***

ile modułów LED do akwa o wymiarach 150x50x60h ?


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zły admin koledze link przeedytował :whistle: ,ale podejrzewam że chodziło o moduły 6 diodowe w którymś temacie o tym pisano ale potrzeba ci będzie troche dużo tego bo ile litrów tyle watów a 6 diód to około 20 jeżeli się mylę to mnie poprawcie czyli mniej więcej 20 modułów :smoke:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Ja bym nie przeliczał ile litrów tyle watów z ledów .Wszystko zależy pod jaką obsade korali to ma być,miękkie czy SPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Zawsze może sobie skręcić moc oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców jestem w trakcie budowy lampy 36W na diodach cree.Chciałbym móc zapalać osobno białe i niebieskie i tutaj mam pewien problem ponieważ nie jestem pewien czy mam zastosować jeden czy dwa zasilacze i o jakich parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców jestem w trakcie budowy lampy 36W na diodach cree.Chciałbym móc zapalać osobno białe i niebieskie i tutaj mam pewien problem ponieważ nie jestem pewien czy mam zastosować jeden czy dwa zasilacze i o jakich parametrach.

Zasilacz możesz miec jeden ale drivery do LEDów dwa.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam zbudować Lampe LED do oświetlenia swojej kostki 50l w obsadzie wyłącznie miękkie, twardych nie planuje. Przeczytałem kilkakrotnie wątki na temat diy LED, jakie tylko udało się mi odnaleźć, jednak nadal mam kilka wątpliwości, które mam nadzieje przy waszej pomocy rozwiązać:

- na stronie „maritexu” mamy diody cree rozumiem, iż najefektywniejsze są XP-G, następnie polecane XP-E czy XP-C – ilo watowe są to diody 1w czy 3w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, co do pierwszego Twojego pytania - są tam podane 2 podstawowe parametry diod - napięcie i natężenie. Moc wyliczysz mnożąc oba te parametry przez siebie. A to jaką moc dokładnie będą miały zależy, jakie wartości podasz na diodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam zbudować Lampe LED do oświetlenia swojej kostki 50l w obsadzie wyłącznie miękkie, twardych nie planuje. Przeczytałem kilkakrotnie wątki na temat diy LED, jakie tylko udało się mi odnaleźć, jednak nadal mam kilka wątpliwości, które mam nadzieje przy waszej pomocy rozwiązać:

1.na stronie „maritexu” mamy diody cree rozumiem, iż najefektywniejsze są XP-G, następnie polecane XP-E czy XP-C – ilo watowe są to diody 1w czy 3w?

2.chciałbym sterować jasnością - (planuje 5 diod białych) rozumiem, jaka konieczna jest wartość prądu dla konkretnego rodzaju diody, lecz jaki driver wybrać np. dla XP-G jeśli to możliwe proszę o wskazanie konkretnego modelu ze wspomnianej strony „maritex” gdyż opisy sterowników IC są dla mnie na tej stronie zupełnie niejasne.

Ad 1 diody XP -G występują z tego co pamiętam w jednej barwie biała, przy wyborze ważny bin o czym była mowa w tym temacie, co do pozostałych XP-E,C dodatkowo poza bała występują inne kolory jak RB, B, Red itd.Stopień ich sprawności uzależniony jest od sortu o czym też było w tym temacie.

ad 2 5 diod białych to problematyczna iość ponieważ dość trudno jest znaleźć zasilacz który da nam odpowiednie napięcie przy mniejszych stratach ( w końcu nie stosujemy led po to aby na driverze nadmiary wydzielały się w formie ciepła ), lepsza ilość to 6 szt na 24 Vot najmniejsze straty mocy, łatwo kupić driver i zasilacz, a z nadmiarem mocy w postaci światła poradzisz sobie poprzez : regulację na driverze (pvm lub wartością prądu)

ps zostaje mi tylko życzyć wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i chęci do przeczytania całego tematu odpowiedzi tam są :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.