Skocz do zawartości
LukaszKielce

Supermen mało polipuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytać o supermena który wcześniej był w stanie idealnym wszystkie polipy się otwierały a obecnie otwierają się w ilości 1/4 korala z jednej strony co mnie dziwi parametry baniaka są dobre reszta korali ma się dobrze nawet jedna acropora czego może być tu przyczyna - proszę o pomoc.

Parametry:

zasolenie - 1,023

PO4 - 0,07

NO3 - 0,1

Ca-440

Mg-1280

temp-27

Ph-8,01

podmiany co tydzień 10% na soli KENT

światło 6x39

Baniak 240 litrów

żywa skała 30 kg

Proszę o poradę za co z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wysokie" PO4 masz, może dlatego ?

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 wykluczam bo u kolegi jest 0,15 i wszystko ładnie się polipuje i piękne kolory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz KH ? Może cyrkulacja się zmieniła dlatego z jednej strony jest gorzej. U mnie jak pompa się przesunęła przypadkiem i dmuchała na podstawę digitaty to podobnie jak u Ciebie w tym miejscu się słabo otwierała , a nawet zaczęła glonami porastać.

Edytowane przez Mariusz L (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH 7,5 a pompa nie jest skierowana na supermena - dziwne jest to że mała część się otwiera a reszta nie. Tkanka żyje ale nie polipuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ją pod kątem ślimaków nagoskrzelnych, pojawiają się jakieś białe placki bez tkanki? Druga sprawa to cyrkulacja, trzecie to chwilowy kaprys z niewiadomego powodu, który jak przyszedl tak pójdzie. Długo ta sytuacja trwa?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sorki ze nie w swoim temacie, ale mam pytanie co do tej cyrkulacji.

Seb: piszac o niej radzisz dać mocniejszą ?

Pytam bo mam podobny przypadek tylko ze z świerzym zwierzakiem.

Przytargałem montipore (z slicznymi jaskarwymi różowymi polipami)

Byla pod HQI, u mnie jest pod T5 i wlasnie gdzie niegdzie tkanka jaśnieje.

I moja lezy wlasnie w slabej cyrkulacji.

Czy to objaw aklimatyzacji czy poprostu ona sobie powoli schodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% Supermanów z importu jest nosicielem ślimaków nagoskrzelnych, w hodowli/morzu nie szkodzą one im bardzo, jednak przeniesienie do zbiornika/zmiana warunków osłabia korala, stresuje go i powoduje "uaktywnienie" ślimaków, które zaczynają go wyżerać, ślady wyglądają podobnie jak na kapuście po gąsiennicach. Jedynym sposobem na nie jest nadmanganian potasu i kąpiele w roztworze.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie u mnie nic ich nie wyjada jest ładna tkanka z delikatnymi polipkami które sie nie otwierają. Jeśli chodzi o cyrkulację to może zmienie ułożenie pomp i zobacze... a nie polipuje już od ponad miesiąca. (tylko część się otwiera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zgoda wlasciciela tematu wklejam fote swojej montipory.

Widać polipy, ale nie sa jakoś super wysunięte.

Ciekawostka jest taka ze tylko ma jaśniejsza tkanke od góry, po bokach jest OK

gallery_9793_1751_50512.jpg

Edytowane przez adrianpotocki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co te minusy ???? To jest prawdopodobnie Montipora undata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest undata, rownież to nie superman.

Chcialem pokazać zdjecie poniewaz z opisu przypadku kolegi LukaszKielce, obiawy są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian a sprawdzałeś może parametry Twojej wody część osób mówi by podmianę robic co tydzień ale nie do konca jestem do tego przekonany ja dozuje ballinga i tez nie wiem dlaczego supermen sie nie chce otwierać... w poprzednim zbiorniku był piękny obecnie powinien mieć lepsze warunki a jemu sie nie podoba - zaznacze że w poprzednim 75 litrowym baniaku nie dolewałem nic i może dużo osób się zdziwić nie robiłem żadnych testów oprócz KH i to tez pod koniec wynik 5 może 6 zauważyłem jedną ważną sprawę że KH rośnie w jsienna i zimową pore roku może z tego powodu że są zamknięte okna - nie wiem od czego jest to zależne ale tak jest... Reasumując supermen miał się lepiej przy gorszych moim zdaniem warunkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenie jest takie ze nie ma zbiornika w którym KAŻDY koral czuł by sie idealnie.

Nawet w super-mega wyczesanych zbiornikach zdarzaja sie przypadki ze nie zadowoli sie wszystkich.

Mam różbe montipory: rainbow, sunrise, superman, undata i inne. Wszytskie super wyglądaja tylko ta pokazana na zdjeciu

nie chce sie PRZYJĄĆ. Aczkolwiek z mojego ubogiego doświadczenia wniskuje że niektóre korale potrzebują czasu na dojście do siebie

i zaakceptowanie warunków: światła, cyrkulacji, parametrów itd...

Tak jak pisałem tą moja nabyłem z dojrzałego zbiornika ale z innymi warunkami była wysoko pod HQI i prawdopodobnie miała

dobrą cyrkulacje. Pewnie i parametry w tym zbiorniku byly inne.

Reasumując: albo sie aklimatyzuje, albo powoli schodzi. Bardzo powoli....

Ot... takie przemyslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz temperatura 27 to trochę dużo masz ta temperaturę stałą czy sobie skacze jak słono przyświeca ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano jest 25,5 popołudniu dochodzi do 27 podczas gorących dni miałem prawie 28,3 nigdy więcej. Ustabilizuje się gdy przyjdą chłodne dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miewalem 29st i nie mialo to zadnego wplywu na kondycje sps,takze moim zdaniem to nie wina temperatury.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać o jedną sprawę dotyczącą podmiany wody:

Mianowicie mam w pracy akwarium morskie 30 litrowe - powiem szczerze że nie robie w nim nic tzn działa tylko mały odpieniacz w kaskadzie jedna pompa cyrkulacyjna 900 a teraz ciekowostka podmianę wody robię wtedy jak sobie przypomne tzn po miesiącu - zaznacze że jest w baniaku tubastrea która karmię kązdego dnia nie robiłem żadnych testów i wszystko ma się w najlepszym porządku. Tzn Fungia ma piękne kolory Turbinare również grzyby czerowne, niebieskie wszystko pęknie wybarwione. W domu mam zbiornik 240 litrów podmianę robie co tydzień i kolorów takich nie mam... zbiorniki można powiedzieć są założone w tym samym czasie. Pytanie brzmi czy nie za często robię podmiany wody jednocześnie stosując ballinga? Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

tylko sam balling i podmiany jak piszesz ?

daj go na dno na parę dni z lewej strony akwa tak 3-4

potem

jak dla mnie nie wstrzeliłeś z miejscem dla niego i potem zacznij powoli mu szukać miejsca ;)

ja bym za ryzykował i dał go na górę koło claustr.

ale to ja nie ty ;) nie mój koral i akwa

wiec zacznij od dna i szukaj

nie leży mu tam miejsce i tyle moim zdaniem

daniel

p.s

nie masz za dużo żelaza ?

po za tym discomy ładnie parzą sps ja je dotykają ;) - wiec może i go podrażniać

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te korale po prostu tak maja ,u mnie też zalał ładnie skalę 15 x15 i nagle w dwa dni po koralu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling i podmiany wody 10 % co tydzien sol Kenta... o ile wiem ma znikomą ilość żelaza... a przestawić go nie mam jak bo już na stałe jest w tym miejscu :/ przez jakiś czas było ok a potem jak widać na załączonym obrazku...Wiem że mi nie pada bo w takim stanie jest już dość długo...może ta sól mu nie leży poprzednio stsowałem Preisa i było ok ale może to złudzenie lub zwykły przypadek. Pompy obiegowe nie są na niego skierowane może mam to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.