Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stichodactyla tapetum.

gallery_14661_2218_105149.jpg

Kilka pytań:

1,Jak odczepić od skały?

2,Czym karmić?

3,Jak często karmić?

4,Jak szybko rośnie?

5,Jak duży rośnie?

6,O czym zapomniałem?


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ukwiał on sam sie przyczepia do elementów w akwarium, możesz go karmić mrożonkami kryl np.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego w zasadzie nie karmie. Kiedys probowalem ale nie rzucal sie jakos na zarelko :)

urosl do srednicy 10cm

Dodam jeszcze ze jak go dotykalem to przywieral mackami (tymi babelkami) tak ze czulem fizycznie ze ciagnie mnie za skore. Unikam kontaktu z nim poniewaz od tamtego razu mialem pokrzywke przez kilka godzin z wyraznymi babelkami na powierzchni dloni.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ukwiał on sam sie przyczepia do elementów w akwarium ........

Pytałem jak odczepić a nie jak przyczepić.

Chodzi o to że, w niedziele go kupiłem, ale dostałem go z kawałkiem skały wielkości dużego ziemniaka.I na tym kawałku jest około 7 aiptasii, dlatego czekam aż zejdzie zeby ten kawałek skały wyjać do czyszczenia. Ale moge sie nie doczekać wiec myśle jak go ściągnac.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na niego cyrkulacje...


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz mozliwosc wyjecia. Mozesz zrobic z aiptasiami co Ci sie podoba. Wydrapac, zalac octem, wrzatkiem, ukruszyc, wypalic lutownica i mase innych.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam mu dobrze to moze to potrwac nawet kilka miesiecy. wstaw

go w takie miejsce , w ktorym bedzie mu niezadobrze. czyli zacienione, z

mocna cyrkulacja i powinien sie przeniesc. narazie go nie dokarmiaj,bo jak

zaczniesz to robic to nie ma szans na przeprowadzke


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz mozliwosc wyjecia. Mozesz zrobic z aiptasiami co Ci sie podoba. Wydrapac, zalac octem, wrzatkiem, ukruszyc, wypalic lutownica i mase innych.

Nie wiedziałem że mogę go z wody wyciągnąć.

A jaki jest bezpieczny czas bez wody dla tego ukwiała?


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im krocej tym lepiej. Jesli odlejesz sobie z litr wody z akwarium do jakiegos pojemnika bedziesz mogl go trzymac zanurzonego na tyle zeby miec dostep do aiptasi, a jak go na pol minuty wyciagniesz to tez sie nic nnie stanie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej... wyciągasz na chwilę skałę z wody i trzymasz go do góry stopą tak, że gęba jest w wodzie, a stopa ze skałą na powietrzu. Smyrasz delikatnie pędzelkiem po obrzeżu stopy od strony skały i powoli zacznie się odczepiać. Można też bardzo delikatnie podważać czymś zaokrąglonym, np. jakąś wąską szpatułką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Tera się do czynu zabieram :smiling:

Udało się , choć trochę mi to zajęło.

Sposób z trzymaniem do góry nogami poskutkował.

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze uznałem że jest to istotna informacja, wklejam wypowiedz jednego z użytkowników z mojego innego tematu:

....... Po godzinnym odczepianiu ukwiała od skały spoczywa teraz na piasku .....

Jak to odpoczywa na piasku?! Przecież ukwiały z czepną stopą nie lubią siedzieć na piasku... Połóż go gdzieś na skale (tak gdzie Ci się podoba), żeby się przykleił, bo jeszcze zdarzy się katastrofa i go prąd wody poderwie i wkręci się w pompkę cyrkulacyjną... Zresztą po co go stresować siedzeniem na piasku?

tutaj link do tego tematu:

http://nano-reef.pl/topic/47142-moje-pierwsze-morskie-akwarium/page__st__60#entry484826

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.