Skocz do zawartości
draco1984

No i nareszcie... :], Aquael nano-reef 30L na starcie ]:->

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jestem na piwku, ale mam fotkę, później wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kosteczka dzisiaj ma 9 dzień :p. Dojrzewanie powoli daje o sobie znać. Skałki są porośnięte zielonymi glonami (nie ma ich dużo ale już są na tyle widoczne że nie trzeba się przypatrywać). Do tego miejscami na skałach pojawił się taki jakby "puszek". Wokoło skał, na piasku już robi się syfek brunatnego koloru. Po za tym, na szybach pojawiły się jakieś dziwne stworzenia. Mają jedną nogę, a na końcu mały pędzelek. Nie jest to aiptasia. Są cieniutkie, i gdybym nie poświecił w nocy na szybę latarką to nawet bym ich nie zauważył :).

DSC_0135.JPG

W tej chwili w zbiorniku jeszcze nic nie ma ale jest na co popatrzeć :D. To co udało mi się wypatrzyć po widocznych stronach skał:

- 4 rurówki (jedna czarna i 3 jaśniutkie)

- bliżej nie określony stworek w rurce wapiennej (nie wychyla się tylko co jakiś czas wystawia 2 czułki)

- jakaś dziwna małża (foto)

- krab z dużym szczypcem (jeszcze nie wyszedł z ukrycia cały, ale ostatnio pokazał drugą parę szczypiec)

- mnóstwo dziwnych, długich i rozciągliwych robaczków które w nocy wychodzą ze skałki i pożywiają się na jej powierzchni.

Wstawiam fotkę kraba i małży. Może ktoś z was miał coś podobnego? Na zdjęciu krab jest w centralnej części fotki. Widać tylko jego jeden szczypiec, ale może uda wam się jakoś zidentyfikować?

DSC_0131.JPG

Małża:

DSC_0124.JPG

Edit

No i właśnie, mam jeszcze jedno pytanie. W niektórych miejscach na skałach, tworzy się taka biała skorupa. Strukturą przypomina filetowe porosty na skale, ale jest białe. Cóż to?

post-14314-0-65872100-1349004492_thumb.jpg

post-14314-0-03748200-1349005041_thumb.jpg

post-14314-0-75544600-1349005095_thumb.jpg

post-14314-0-85022000-1349005139_thumb.jpg

post-14314-0-86598200-1349005147_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:question:

No napiszcie coś :D. Wody w usta ponabierali wszyscy jak te jamochłony ;P.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo dzisiaj natknąłem się na temat ceramiki w morszczynie.

http://nano-reef.pl/...lu/#entry489731

Wczoraj zasypałem jedną z komór w FZN 3 właśnie ceramiką z SERA. To nie był dobry pomysł?

Dodam tylko że przepływ jest na full.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu raczej Ci nie poleci ceramiki.Moim zdaniem jak przepływ jest mocny i nie dopuścisz do zamulenia to nic złego się nie powinno stać. Ja do takiego samego zestawu jak twój planuje do jednego koszyka wrzucić Seachem MATRIX chwalony na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Dzisiaj mija 14 dzień od uruchomienia zbiornika. Po wizycie w Trzmielu w akwarium przybyła jeszcze jedna skałka :). Teraz powinno być już ok. Te które były w zbiorniku od początku już ładnie obrosły zielem i innymi objawami dojrzewania ;). Całe życie które przywędrowało ma się dobrze i co dzień zauważam coś nowego :D.

Dodatkowo, dzisiaj w jednej komorze znalazł się Phosguard i Purigen. 2 woreczki po 100 ml. idealnie pasują do koszyczka, a w drugim tak jak pisałem znajduje się ceramika z SERA.

Zdjęcia wrzucę jak wyklaruje się woda. Dziś było trochę przestawiania i na razie nie jest to kryształ ;). Po za tym dzisiaj dodałem bakterie Special Blend (7,5ml) oraz Nite-Out II z MICROBE-LIFT. Zobaczymy jak będzie to wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jezeli chodzi o ceramike moje wczesniejsze akwa pracowalo na ceramice i naprawde nic sie nie dzialo tylko najwarzniejsze zeby jej niezamulic pozdrawiam


Projekt 240l LED + 2xT5 54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, NO3 mam 0. To chyba dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 dzień kostki.

25-26 stopni C.

NO3- 0

zasolenie 1.023

Więcej testów na razie nie mam. W tym tygodniu kupię.

Po dołożeniu nowego kawałka skały (na foto, ta z jadowicie zielonymi kawałkami clathrina clathrus), w akwarium przybyło ruchu :). Po zastosowaniu bakterii SB i Nite Out II w baniaku chyba poprawiły się warunki. Dzisiaj, na moment wyłączyłem filtr i pompę i zobaczyłem w wodzie po prostu zawiesinę planktonu. Normalnie gdy filtr i pompa działają nie widać tych drobin. Ale gdy cyrkulacja zamarła to było dobrze widać jak każdy punkcik tej zupy pływa sobie w swoją stronę. DO tego zauważyłem wczoraj wieczorem piękne okazy kiełży. Może to co pływa w wodzie to ich potomstwo?

Wraz ze skałką do zbiornika przywędrowały także 3 główki zoasów (były do niej przyklejone i nie chciałem ich odrywać siłą). Po włożeniu do akwarium, po 2-3 godzinach każda główka się otworzyła. Na noc się zamykają, a rano po włączeniu aktyniki pomału zaczynają się rozchylać. Niestety nie potrafię ich zidentyfikować, jeśli ktoś wie jaki to gatunek będę wdzięczny za identyfikację :).

Gąbka która przybyła do akwarium wraz ze skałą, nie traci koloru ani na objętości. Dzisiaj wieczorem zobaczyłem nową odnogę której jeszcze przed wczoraj nie było :D.

Na skale jest też dziwny, półprzezroczysty tak jakby kożuch, jest brunatnego kolory i pokrywa szczelnie skałę. Czy to może być również jakaś gąbka?

I pytania na koniec:

1. czy to co pływa w wodzie to larwy kiełży, czy może jeszcze inne żarło dla większego życia w skałach

2. co to za gatunek zoasów

3. jakie testy kupić w pierwszej kolejności.

4. co to za kożuch na skale?

post-14314-0-51127300-1349648529_thumb.jpg

post-14314-0-07500400-1349648586_thumb.jpg

post-14314-0-90033800-1349648627_thumb.jpg

post-14314-0-17358000-1349648668_thumb.jpg

post-14314-0-50070000-1349648730_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możliwe, chociaż to zapewne wszelakość mikro-życia która ujawnia się dopiero po zgaszeniu światła.

2. Przypuszczam że to Protopalythoa lub Palythoa.

3. Testy to zapewne Ph, kH, PO4, NO2, NO3

4. To napewno gąbka.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to też wygląda na Palythoę albo Protopalythoę. Co prawda sam dopiero zaczynam, (właśnie przygotowuję solankę :)) ale na Palythoę jestem wyczulony. Nie chce mieć czegoś tak trującego w domu. Przy okazji życzę powodzenia, a sam chętnie będę tu wpadał oglądać jak Ci idzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, NO3 mam 0. To chyba dobrze?

18 dzień czy to dobrze????

Napiszę tak..... jeszcze wszystkie plagi przed tobą :p za chwilę z tego zera zrobi się 50 albo 100 :)

w takim zbiorniku 0-ra nigdy nie będziesz miał.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli nowy bywalec to faktycznie niebezpieczny zoas?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin dobrze prawi...duuużo jeszcze przed tobą,a co do niebezpiecznych zoa to raczej każde są niebezpieczne,było już o tym wiele pisanych postów,jak nie będziesz ich dotykał tarł sobie nimi oczy czy ranki na skórze to przeżyjesz.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytałem ten temat parę dni temu. Ale te gatunki które wskazał giant19s i świrek, nie są podobne do tego co jest na reeflexie... Wywalać czy zostawić w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w 100% nikt nie jest pewny co to jest,nich sobie urośnie i w tedy porównasz to z odpowiednim zoa,nie panikuj to ci nie zrobi krzywdy,o ile odpowiednio będziesz zachowywał środki ostrożności-okulary ochronne i rękawice


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet specjalne plastikowe szczypczyki :smoke: . No dobra, to zostawiamy dziada.

A mam na skale jeszcze coś takiego... Cóż to może być?

post-14314-0-74956600-1349713324_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a to pod nimi to skała pewnie :/, łudziłem się że to jakieś kolejne nie-z-teg0-świata dziwadło ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam małe pytanie. Jadę dzisiaj do trzmiela po testy. I tak się zastanawiam, czy mogę już kupić jakąś ekipę czyszczącą... Od zalania minęło już 21 dni. Zoas który jest w akwarium wygląda zdrowo, rozwija się i nie widać żadnych objawów osłabienia. Wszystko co było w akwarium i przybyło ze skałą żyje i ma się dobrze. Gąbka również (a podobno są to wymagające i delikatne żyjątka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 dzień.

Nikt nie odpowiedział wczoraj na moje pytanie, więc wziąłem wodę w swoje ręce :D. Zalałem słoik po musztardzie kamis (sarepska) :D i pojechałem do trzmiela kupić testy, i od razu zrobić je na miejscu.

A więc:

1.024 zasolenia

PO4 - 0

NO3 - 0

KH - 7.

Po wnikliwych obserwacjach wody w pojemnikach, stwierdziliśmy ze nie ma na co czekać i wpuszczamy ślimaki żeby pomału zaczęły wyjadać glony. 2 turbo i jeden kopiący ślimak (który od razu zagłębił się w piachu i tyle go widziałem) trafiły wczoraj do mojej perełki ;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak zrobilam. tylko ze mnie zjechali za to :p ale wg mnie ok zrobiles. u mnie wszystko zyje i kraby i krewetka i slimaki turo, no i rozgwiazda piaskowa itd...

mi tez wyszlo no3 =0 i niektorzy podejrzewali mnie o oszustwo :D

czasem kazdy mowi co innego wiec sluchaj z umiarem i najlepiej kogos kto mieszka w twojej okolicy i ma zadbane akwarium ze stazem.

pozdrawiam !


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat bo zbiornik troszeczkę starszy od mojego i to jakby spojrzenie w przyszlość :) Mam nadzieję nowa ekipa ciągle żyje po nocy ;) i czekam na foty. Zazdroszczę tego całego życia w skale :) u mnie jest go już dużo szkoda tylko, że to wszystko aptasia ^_^ Co do "słuchania" innych, no to nie ma się co zrażać. Ludzie są tak różni jak zycie na rafie ;) Myślę, że rady o wpuszczaniu np życia są dobre i ludzie nie mają złych intencji. Czasami poprostu jest to źle sformułowane ;)

pozdrawiam i czekam na fotki!


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 29.

PO4 - 0

NO3 - 0 (testy robione dzisiaj tj. 20. 10. 12)

KH - 6,5

Zasolenie: 1.024

Witam ponownie. Od kilku dni na skałach zaczynają się pojawiać dziwne, brunatne glony - czy to są okrzemki?. Kształtem przypominają małe boczniaki :D. Narastają na sobie w takie talerzowe twory (takie placki). Jeszcze nie ma ich wiele, ale już zaczynają pojawiać się na coraz większej powierzchni LR (foto 1 i 2). Czy powinienem się tym stresować, czy są to normalne objawy dojrzewania?

Małe zoaski które przywędrowały do mnie ze skałką są już większe. Może łatwiej będzie teraz je zidentyfikować więc również wrzucam nową fotkę. (foto 3)

Do akwarium trafiła również rozgwiazda piaskowa :). Wszytko co dotychczas żyło, żyje nadal i ma się dobrze. Turbo ogałaca co jakiś czas cyrkulator z glonów - po jego wizycie cyrkulator wygląda jakby był wyjęty z paczki i dopiero wsadzony do akwarium :D.

I mam pytanie, a szybach akwarium cały czas mam jakieś stworzenia których nazwy i opisu nie mogę nigdzie znaleźć. Ich budowa jest prosta: biała kropka z ramionkami. Niestety nie udało zrobić mi się zdjęcia ale... (foto 5 :] )

post-14314-0-30076700-1350738145_thumb.jpg

post-14314-0-54629000-1350738158_thumb.jpg

post-14314-0-94632500-1350738286_thumb.jpg

post-14314-0-72959500-1350738511_thumb.jpg

post-14314-0-05276300-1350739109_thumb.jpg

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.