Skocz do zawartości
Miklas

[294 l] + SUMP - Kostka rafy Miklasa

Rekomendowane odpowiedzi

Miklas odpusc sobie naklejane. Są do kitu i nigdy nie pokazują prawidłowej temperatury.

Wyskrobane w Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no ja tez odradzam naklejane

co do spirytusowych sa popularne w sklepach i na allegro 2 rodzaje jeden taki zółty cieniutki i dlugi (ten http://allegro.pl/termometr-szklany-cienki-b-dokladny-do-akwarium-i3015958368.html ) drugi bialy i grubszy ( taki http://allegro.pl/termometr-szklany-z-przyssawka-do-akwarium-080100-i2978981854.html ) bynajmniej w moim doswiadczeniu ten pierwszy zółty mnie zawiódł bo preklamywal o 1,5*C ale to moze trafilo po prostu na mnie ze taki peszek :) natomiast ten drugi jest jak najbardziej OK mam 2 sztuki kiedys jedna sluklem kazda z nich byla ok :) no ale nie twierdze ze ten cienki zolty jest zly byc moze ja tak pechowo trafilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob, Mash6, Na razie jestem bez termometru, siedzę z młodszą na tacierzyńskim przez dwa tygodnie i nie mam się jak w ucho podrapać, nie mówiąc o wycieczce do zoologicznego ;). Napewno wezmę pod uwagę Wasze sugestie :)

12.02.2013 (dzień 89)

W ostatnim czasie dużo się zmieniło w moim akwarium. Zacznę od tego, że z Bielska Białej przywiozłem sobie prezent na nowy rok, dwa błazenki i ukwiał stichodactyla haddoni. Zwierzaki podróż w styroboksie przetrwały bez żadnego problemu. Niestety błazny nawet nie myślą, żeby podpłynąć do ukwiała.

Wpadłem również do forumowego kolegi VDR. Pogadaliśmy trochę o akwarystyce i nie tylko, wyprostował mi kilka rzeczy za co jestem mu wdzięczny, a jeszcze bardziej wdzięczny jestem mu za kilka discosom w kolorze czerwonym, niebieskim i zielonym oraz dwa rhodactisy, niestety jeden przypięty gumką przedzielił się na dwie części i popłyną w szczelinę między skałkami. Na szczęście ma tam światło, ale nie widać go w cale (tylko z góry, przez taflę wody). Darek dzięki i mam nadzieję, że panna nie zmyła Ci za bardzo głowy, za spóźnienie ;). Zapraszam również do siebie z kontrwizytą :). Wiem, że na razie szału nie ma, ale może się skusisz, zapraszam serdecznie.

Zakupiłem też trochę koralowców od kolegów Sygen i to1mas. Od obu dostałem trochę gratisów i zrobiła się z tego ładna lista. Dzięki chłopaki za wszystko :). W konsekwencji do zbiornika trafiły poniższe koralowce: Euphylia divisa, Euphylia paradivisa, Tubipora Musica. Montipora talerzowa czerwona, Seriatopora hystrix, Montipora Digitata stalowa zielona, Stylophora Pistillata, Ricordea florida, Lobophyton, Zoa czerwone i zielone.

Zamieszczam filmik, niestety nie wiem jak udostępnić go dla komórek. Być może YouTube blokuje ze względu na prawa własności do ścieżki dźwiękowej. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę o jakieś info.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak się rozwija kosteczka? Może jakaś aktualizacja :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo nie aktualizowałem wątku. Czekałem aż zejdą glony, ale nie doczekałem się. Po braku zasilania przez około dobę dojrzewanie jakby powróciło. W tej chwili glony są już słabe i rozpadają się, ale jednak nadal są. W akwarium przybyło mieszkańców. Niestety również ubyło. Do akwarium trafił borsuk, który jednak po paru dniach padł z bliżej nieznanych przyczyn. Zaginął też w niewyjaśnionych okolicznościach krab pustelnik.

Oto kilka fotek nowych i starych mieszkańców. Nowi mieszkańcy przyszli głównie od Darka VDR'a i Włodka. Tutaj również zamieszczam serdeczne podziękowania dla Was chłopaki.

rps20130605_085559.jpg

rps20130605_085259.jpg

male019.jpg

male016.jpg

male013.jpg

male007.jpg

male005.jpg

DSC_0087.jpg

male024.jpg

male023.jpg

male022.jpg

male020.jpg

male018.jpg

male017.jpg

male015.jpg

male011.jpg

male009.jpg

male006.jpg

DSC_0086.jpg

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby wątek nie umarł dodam parę słów co tam w baniaku piszczy. Refugium zdecydowanie zaskoczyło. Glony nitkowate praktycznie w całości się cofnęły, została tylko kępka mniej więcej 5x2 cm na jednej skałce. Postaram się zrobić świeże fotki, ale dzisiaj mam jedną fotkę całości z komórki sprzed prawie 3 tygodni, dziś jest zdecydowanie lepiej.

2013-08-02%252017-22-10.jpg

Ostatnio wahnęły mi się parametry w związku ze zbyt dużą suplementacją wapnia, ale na szczęście koralowce tego nie odczuły. Do góry za bardzo poszło Ca i Mg, ale po zmniejszeniu dozowania Ca i podbiciu KH widać dobrą tendencję.

Wklejam kilka ostatnich pomiarów:

Screenshot_2013-08-19-21-44-52.png

W opisie zaznaczone jest jak zmieniały się dawki dzienne w ml poszczególnych płynów rozrobionych wg instrukcji i z proszków i płynów do Ballinga Light Fauna Marin.

Do zbiornika ponad tydzień temu trafiły nowe zwierzaki, acanthastrea lordhowensis, jeżowiec mespilia globulus i zebrasoma flavescens. Zwierzaki mają się na dzień dzisiejszy b. dobrze.

Niestety w ostatnim czasie po kilku miesiącach dobrego samopoczucia i pełnego brzuszka, mniej więcej w okresie kiedy glony nitkowate zaczęły się cofać, zauważyłem, że mój salarias zaczyna chudnąć. Po tygodniu już nie znalazłem mojego salariaska, podejrzewam, że został skonsumowany przez resztę ekipy, bo nie znalazłem truchła w pobliżu akwarium.

Na dzień dzisiejszy obsada wygląda następująco:

Koralowce LPS:

Euphylia divisa (1 szt)

Euphylia paradivisa (1 szt)

Acanthastrea lordhowensis (1 szt)

Tubipora Musica (1 szt)

Catalaphyllia Jardinei (1 szt)

Favites Sp. (1 szt)

_________________________________

Koralowce SPS

Montipora hodgsoni czerwona (talerzowa) (1szt)

Seriatopora hystrix (1szt)

Montipora Digitata stalowa zielona (1szt)

Stylophora Pistillata (1szt)

Kilka innych SPSów od VDR'a i Włodka (do identyfikacji)

_________________________________

Koralowce miękkie

Rhodactis sp. 07(1szt)

Rhodactis sp. 04 (2szt)

Ricordea florida (1szt)

Ricordea yuma (1+2małe szt)

Discosoma (zielona, niebieska, pomarańczowa) (kilka szt)

Lobophyton (2 szt)

Zoanthoides (różne odmiany) (kilka)

_________________________________

Ukwiały

stichodactyla haddoni (1 szt.)

_________________________________

Bezkręgowce

Lysmata amboinensis (czyszcząca) (2szt)

Lysmata kuekenthali (3szt)

_________________________________

Ślimaki

Turbo (20+ szt)

Tectus (1 szt)

_________________________________

Ryby

amphiprion ocellaris (2szt)

Paracanthurus hepatus (1szt)

Zebrasoma flavescens (1 szt.)

_________________________________

Szkarłupnie

mespilia globulus (1 szt)

archaster typicus - r. piaskowa (1szt)

Postaram się niedługo porobić świeże fotki. Na dzień dzisiejszy skała w akwarium wygląda czyściutko, zostały tylko caulerpy i inne glony wyższe, niestety przywlokłem ze sklepu vallonię i będę musiał się zastanowić co z nią począć. Była już próba z borsukiem, ale ryba padła kilka dni po wpuszczeniu jej do akwarium, może tym razem spróbuję mitraxy.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm..zalałeś akwarium w listopadzie

Nie uważasz,że to wszystko trochę zadługo dojrzewa?

Może przyczyną jest balling?

Dla tej obsady może wystarczyłyby same podmiany,co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samych podmianach nie utrzymałbym KH, poza tym wstawię świeże zdjęcia, to sama ocenisz, w tej chwili skała jest czyściutka i mogę chyba zaryzykować stwierdzenie, że dojrzewanie dobiegło końca. Usłyszałem wiele opinii, że skała z e-rybki ta tańsza, a taką mam, nie jest najlepszej jakości. Stawiam na to, ze to było przyczyną tak długiego dojrzewania. Słyszałem też wiele opinii o tym, ze dojrzewanie może trwać nawet rok, więc i tak nie jestem rekordzistą ;) No i de facto można liczyć, że zalane zostało w połowie grudnia jak przyszło mi akwarium z reklamacji po pęknięciu pleców.

Pozdrawiam, Marek


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A-fakt zapomniałam o tym pęknięciu.

Niemniej jednak dojrzewanie to okres w którym tworzy sie cykl azotowy a nie plagi glonów.

Wstawiaj nowe fotki-mam nadzieję,że najgorsze za Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym dojrzewaniem to czytałem różne opinie, cykl azotowy cyklem azotowym, a niektórzy twierdzą, że akwarium jest dojrzałe jak całe zdechłe życie ze skały zostanie skonsumowane i wszelkie plagi przejdą.

Fotki postaram się porobić dziś wieczorem.

Pozdrawiam.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam na foty... Zakladalismy akwa w tym samym okresie wiec jestem ciekaw.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może moderatorzy mi pojadą... ale grzeczny jestem...

założyłeś akwarium pół roku wcześniej ode mnie - nie ukrywam, że wątek przeczytałem tylko dlatego, ze będe zalewał również kostkę i szukam inspiracji do ułożenia skały...

ale zadam pytanie... po co tak utrudniasz sobie życie? Dlaczego czytasz te opinie, a nie wyciagasz logicznych wniosków z zachowania Twoich korali?

ja również popełniłem ten błąd czytajac wszystkie posty o ballingach i innych cudach niewidach... i któregoś dnia szlaq mnie trafił jak przychodziłem z pracy do pracy...

zachęcam do przeczytania ostatnich wpisów z mojego wątku... dodam tylko że "olałem" wszystkie parametry - nie mam już nawet testów.

moje korale chcą wyjść z akwarium - co potwierdzi kilka osób z forum...

dałem porządne oświetlenie, leje tylko bakterie (co 2 tyg ampułka biodigestu) i karmie raz dziennie - co drugi dzień karmie korale preparatami z Kenta i dodatkowo wrzucam "na oko" suchy pokarm dla lpsów...

co ma być fluo - jest fluo

wszystko rośnie... ostatnio dostałem szczepkę montipory samarensis - polipuje aż miło...

przy takiej obsadzie jaką masz... po co utrudniac sobie życie? nie masz nic innego do roboty?

weź kup dobry odpieniacz... i lej same bakterie i rób podmiany co 2 tyg.... i wyjedź na 2 miesiące, życie niech ktoś Ci karmi...

jesli chodzi o sól ja stosuję mieszankę IO (55%) + RC(45%)

a... jak juz czytasz opinie o dojrzewaniu to polecam te - pisane gwarą śląską (tak... złośliwe :) ale nie mogłem się oprzeć :) )

wiem... mogę zostać uznany za heretyka... ale sam sprawdziłem to na swoim akwarium i jestem przeszczęsliwy... bo całe życie jest w pełni zadowolone

EDIT: zapomniałem o wazelince...

skałę ułożyłeś boskooo :)

dzień bez wazeliny - dniem straconym

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee bez przesady, korale rosną ładnie, mają widoczne przyrosty w skali powiedzmy miesiąca i z koralikami nigdy nie miałem problemu, jedynie z glonami. Dzięki za rady, ale ja na prawdę nie mam problemu ze swoim akwarium. Jestem cierpliwy, więc cierpliwie poczekałem aż glony same zejdą i zeszły.

Co do porad pisanych gwarą, to chyba Kolega o którym myślimy właśnie sprzedaje swoje akwarium na forumowej giełdzie, taka złośliwość za złośliwość ;-).

No i dziękuję za miłe słowo ma temat skały :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wstawiam kilka świeżych fotek. Przepraszam za jakość, ale jakość nie umiem wyostrzyć na zbliżeniach, a już nie daj Boże jak jest pod kontem do szyby.

DSC_0162+1.jpg

DSC_0164.jpg

DSC_0165.jpg

DSC_0168.jpg

DSC_0170.jpg

DSC_0171.jpg

DSC_0172.jpg

DSC_0173.jpg

DSC_0174.jpg

DSC_0175.jpg

DSC_0176.jpg

DSC_0177.jpg

DSC_0178.jpg

DSC_0179.jpg

DSC_0181.jpg

DSC_0184.jpg

Jeżowiec przykrył się caulerpą i poszedł spać do jamki z tyłu akwarium. Może kiedyś mi lepiej zapozuje.

DSC_0185.jpg

DSC_0186.jpg

DSC_0187.jpg

DSC_0189.jpg

DSC_0190.jpg

Zauważyłem, że żółtek podjada vallonię, co mnie cieszy. Hepatus dostał kilka pojedynczych kropek. Mam nadzieję, że to przejściowy stres w związku z nowym żółtym lokatorem.

Poz tym w akwarium wszystko idzie w dobrym kierunku.

Przesyłam na koniec serdeczne podziękowania dla JanuszaD, który poratował mnie pompą AB UP 2000/1 do mojego odpieniacza. Poprzednia odmówiła współpracy wywalając korki. Ekspresowa przesyłka pozwoliła zminimalizować czas kiedy akwarium chodziło bez odpieniacza. Dzięki wielkie Janusz.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba nie tak z fotkami. U mnie sie nie wyswietlaja.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie widać.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z dropboxem. Ktoś wie jak udostępnić fotki, żeby były widoczne publicznie?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dropbox od sierpnia wyłączył możliwość linkowania zdjęć, więc wstawiam linka do albumu >ALBUM<, a jak znajdę chwilę czasu to podmienie linki do zdjęć na picasę.

Pozdrawiam, Marek.

EDIT: Podlinkowałem zdjęcia z Picasy w poprzednim poście. Pozdrawiam.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowiecie mi co to za gagatek wylazł mi ze skały?

Pierwszy raz kiedy go zauważyłem miał może ze 2 mm wielkości, teraz ma około 1 cm, może trochę mniej. Żeruje sobie na skale, praktycznie w jednym miejscu, czasem gdzieś się schowa, ale dosyć często widzę go w tym samym miejscu i nigdy na koralowcach. Na reeflex.net znalazłem kilka typów, ale żaden z takim rysunkiem na muszli i nie bardzo mogę dopasować kształt muszli w 100%.

DSC_0038.jpg


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam, w akwarium kilka rzeczy się pozmieniało, ale po kolei.

Gagatek z poprzedniego wpisu został; zidentyfikowany przez kolegę; Sygen:

http://pl.reeflex.net/tiere/1881_Engina_carolinae.htm

W sumpie nastąpiła mała rewolucja i zamiast poczciwego AP600 wylądował w nim odpieniacz produkcji Darka B30 zakupiony od Qlfona. Odpieniacz na rurze fi 200 na pompie tunze 9420. Odpieniacz fajnie pieni, ale siada przy każdym włożeniu rąk do zbiornika. Zobaczymy jak się dalej będzie spisywał.

DSC_0054.jpg

Na zdjęciu jak dobrze się przyjrzycie widać wężyk w kubku odpieniacza. Testuję pewne rozwiązanie opróżniania kubka odpieniacza, które podsunął mi Darek VDR przy ostatniej wizycie. Mianowicie rozmawialiśmy o tym, że ostatnio przelał mu kubek i cały odciek, którego niestety było pod dekiel wylało mu do sumpa. Ja osobiście myślałem o wklejeniu odpływu z kubka, podłączeniu go do zbiorniczka, w którym zamontowana byłaby dolewka w celu wyłączenia odpieniacza po napełnieniu zbiorniczka z przelewającego odpieniacza. Darek wpadł na jeszcze lepszy pomysł. Otóż można użyć pompiki perystaltycznej zaprogramowanej powiedzmy na odciągnięcie 50 ml co godzinę lub innej ilości w zależności od potrzeb. Daje nam to praktycznie stale pusty kubek , więc odpieniacz nawet jak przeleje to nie narobi dużo szkody. Mamy też gwarancję, że z kubka nie wydosanie się poza sump więcej niż w moim przypadku 24x50ml=1,2 litra wody na dobę. Tak się złożyło, że mam jedną wolną pompkę Micom.

Sam odpieniacz zmieniłem, żeby móc zamontować system czyszczenia rury reakcyjnej w kubku odpieniacza. Niestety do delteca żaden dostępny na rynku system się nie mieścił. W połączeniu z automatycznym karmnikiem i pompami do Ballinga, które już posiadam da mi to praktycznie bezobsługowe akwarium w razie wyjazdu wakacyjnego czy w czasie ferii zimowych na 2-3 tygodnie. Oczywiście bezobsługowe nie znaczy bez dozoru ;).

Poza tym niestety nie ma mnie ostatnimi czasy w domu więcej niż jestem więc nie ma czasu zadbać odpowiednio o akwarium. Niestety nie dopilnowałem żywicy DI i TDS pokazywał 2 ppm, chyba od dłuższego czasu, wiążę z tym faktem atak cyjano, który obecnie mam w akwarium. Tak więc zdjęcia zapodam po kuracji hemicleanem.

Pozdrawiam, Marek

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wklejam kilka fotek dla porównania przyrostów. Generalnie wszystko rośnie, jedne bardziej drugie mniej. Jedynie jedna akra stoi w miejscu. Zauważyłem, że odkąd zmniejszyłem światło koralowce ruszyły w górę, dotychczas rosły albo w dół albo oblewały podstawki i skałę.

Generalnie wszystko fajnie się kręci, chyba wyszedłem z wysokiego Ca podniesionego ponad 600 przez mój brak wyczucia i lenistwo, bo nie chciało mi się policzyć dawki.

Przeniosłem euphylie i zrobiłem jeszcze jedną półkę na sps'y.

Poza tym ukwiał pożarł mi krewetkę kuekenthali, zrobiłem zdjęcie jak coś wypluwa. Mam nadzieję, że to tylko wylinka pochopnie połknięta, ale po wypluciu inne krewetki zbyt ochoczo się na to rzuciły.

DSC_0260.jpg

DSC_0259.jpg

Na poniższym zdjęciu ta franca co nie chce rosnąć.

DSC_0262.jpg

Na następnym zdjęciu sprawca in flagranti

DSC_0242+1.jpg

I więcej fotek:

DSC_0243.jpg

DSC_0246.jpg

DSC_0249.jpg

DSC_0250.jpg

DSC_0242.jpg

DSC_0243.jpg

DSC_0244.jpg

DSC_0245.jpg

DSC_0246.jpg

DSC_0247.jpg

DSC_0248.jpg

DSC_0249.jpg

DSC_0250.jpg

Świetny glonożerca, ale potrafi zabrać na grzbiet ślimaka i zagłodzić go na śmierć.

DSC_0251.jpg

DSC_0252.jpg

DSC_0255.jpg

DSC_0257.jpg

DSC_0263.jpg

DSC_0264.jpg

Pozdrawiam Marek (z telefonu)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać że piękne zdjęcia, ale nie byłyby takie ładne gdyby akwarium tak nie wyglądało :-) Czyste, kolorowe i super poukładane - piękne !

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, takie opinie bardzo mnie cieszą, człowiek wie, że idzie w dobrym kierunku :-). Na tą czystość skały cierpliwie czekałem ponad pół roku i wreszcie jest :-).

Pozdrawiam Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.