Skocz do zawartości
Michalevo

Zielone glony z babelkiem powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wszyskich znanych plagach, które udało mi sie opanować ( cyjano dino okrzemki) tym razem pojawiły sie długie glony z babelkiem powietrza u góry. Odsysam je raz na tydzień (od miesiaca)ale odrastaja . Powiedzie proszę jak sie pozbyć tego dziadostwa, tylko nie pytajcie o parametry wody , są prawidłowe, gdyby odchodzily od normy nie pisalbym tematu tylko działał.

Jeżeli będzie trzeba zrobię pózniej lepsze foto

post-14010-1349696052,75_thumb.jpg


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemno na 2 dni zero pokarmu i zejda ,,, po 2 dniach powoli dolaczac swiatlo u mnie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ich opis: "Wyłącznie dla ekspertów! Bardzo trudny w hodowli!" Mam coś takiego u siebie ale zbiornik dojrzewa, choć już się martwię bo długo to trwa. Czy przy zaciemnieniu cyrkulację zwiększyć czy zmniejszyć, wydaje mi isę że przy większej jest tego mniej albo po prostu cyrkulacja odrywa pęcherzyki powietrza i to tylko efekt wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieniac zakryc na amen nie karmic pilnowac temp za 2 odkryc i powolutku dodawac swiatlo wrazie co powtorzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Podoba mi się ich opis: "Wyłącznie dla ekspertów! Bardzo trudny w hodowli!" Mam coś takiego u siebie ale zbiornik dojrzewa, choć już się martwię bo długo to trwa. Czy przy zaciemnieniu cyrkulację zwiększyć czy zmniejszyć, wydaje mi isę że przy większej jest tego mniej albo po prostu cyrkulacja odrywa pęcherzyki powietrza i to tylko efekt wizualny.

Jeśli ich nie chcesz to rosną ale utrzymanie stabilnej hodowli dino nie jest wcale proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino to nie jest bo rosło by za dnia a po nocy byłoby mniejsze a tutaj po prostu rozrasta sie powoli


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zdjęcie jest mało wyraźne ale na 90% to jest dino tak jak zresztą napisał wcześniej @petrus1. Jeśli zaciemnisz zbiornik to zdestabilizujesz cały ekosystem i po tym jak wrócisz do normalnego oświetlenia akwarium będzie od nowa dojrzewało.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już dino wiem jak wyglada i jak sie zachowuje, to są jakieś glony które dają sie normalnie wyrywac, fakt fotka nie jest dobra to fakt jutro postaram sie zrobić lustrzanka. Ostatnio dosypywalem piasku i nie wiem czy to nie jest przyczyna...


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem takie zielone to było cyjano pomógł chemiclean

To rowniez nie cyjano


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mic nie zdestabilizowalo jedyne co trzeba zachowac to pozniej bdzo powoli dolaczac swiatlo ale jk masz wlaczmik czasowy to zaprogramujesz caly tydzien po godzinie wiecej codziennie i gra ... mi tez wydaje sie ze to dino .. one wcale nie musza byc zawsze brazowe .. zakryj na 1 dzien i sprawdz ... a najlepiej wez mikroskop gluta na szkielko i jak bedzie w nim milion rychawych :) pileczek to masz odp .... to DINO u mnie wystarczyl mikroskop ze szkoly ... widok niesamowity ,, jest w moim poscie filmik jak to wygladalo ... piekne ale zabojcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie mic nie zdestabilizowalo jedyne co trzeba zachowac to pozniej bdzo powoli dolaczac swiatlo ale jk masz wlaczmik czasowy to zaprogramujesz caly tydzien po godzinie wiecej codziennie i gra ... mi tez wydaje sie ze to dino .. one wcale nie musza byc zawsze brazowe .. zakryj na 1 dzien i sprawdz ... a najlepiej wez mikroskop gluta na szkielko i jak bedzie w nim milion rychawych :) pileczek to masz odp .... to DINO u mnie wystarczyl mikroskop ze szkoly ... widok niesamowity ,, jest w moim poscie filmik jak to wygladalo ... piekne ale zabojcze

Miałem już dino, masz racje ze może mieć inny kolor ale konsystencje glutowata zawsze będzie miało i nie wyciągniez go szczypcami czy inna penseta bo sie rozleci, a te glony jak pisałem wcześniej można wyciągać w całości


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już dino, masz racje ze może mieć inny kolor ale konsystencje glutowata zawsze będzie miało i nie wyciągniez go szczypcami czy inna penseta bo sie rozleci, a te glony jak pisałem wcześniej można wyciągać w całości

pozniej zrobię lepsze foto

zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda z tym sie nie zgodze ,,, jesli nie mozna by bylo go wyciagnac to jakbym go wzial na mikroskop ...??

normlanie mozna zlapac przynajmniej kawalek i wrzucic na szklo ,,, poprsotu wez mikroskop i bedzie wiadomo ,,

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od lepszej fotki, mikroskop to ostatni raz widziałem w szkole jakieś 15 lat temu albo dalej poza tym po co komu mikroskop w domu? :)


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmmmmmm wlasnie poto zeby sprawdzic czy to dino ??

ja pozyczylem ze szkoly na 1 dzien sprawdzilem i oddalem ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki

post-14010-0-05520300-1349780388_thumb.jpg

post-14010-0-20545700-1349780397_thumb.jpg

post-14010-0-42371600-1349780404_thumb.jpg

post-14010-0-25391700-1349780414_thumb.jpg

post-14010-0-37628900-1349780429_thumb.jpg


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje przy swoim :) ale moze ktos inny cos powie ... zalatw sobie mikroskop naprawde i bedziesz .mial provlem z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to inne cyjano... może być czerwone, beżowe i brązowe


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to inne cyjano... może być czerwone, beżowe i brązowe

Zbiornik jest kilka dni po chemicleanie po którym całe cyjano zniknęło , więc to odpada na 100 %


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostaje przy swoim :) ale moze ktos inny cos powie ... zalatw sobie mikroskop naprawde i bedziesz .mial provlem z glowy

Skoro tak Twierdzisz to czemu po nocy nie jest mniejsze a za dnia sie nie powiększa, jak każde dino, może zdjęcia nie odzwierciedlają tego co na żywo ale ponownie powiem ze miałem już dino i wiem jak wyglada


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogą być jakieś glony włosowate a na nich delikatnie pojawiło się Dino, miałem tak i to wyglądało tak samo jak u ciebie na zdięciach.

Nic z tym nie robiłem, samo zeszło.

Ps.: pojawiło się po zmianie miejsca pompy cyrkulacyjnej


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie twierdze poprostu staram sie pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calothrix, przez przypadek wpadłem na nazwę tych glonow, fakt podobne, ale jednak nie dino


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.