Skocz do zawartości
Michalevo

Zielone glony z babelkiem powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sie dolaczyc do tematu.... Moj zbiornik ma dopiero 2 miesiace i z dnia na dzien mam tych glutowatych glonow coraz wiecej... Czy udalo ci sie to zwalczyc ??? Zauwazylem tez ze w niejtorych miejscach skala porasta jakims czarnym glutem...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to dino zakryc totalnie odkryc po 2 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wygląda to na dinoflaglattes które upodobało sobie skolonizować na początek glony włosowate. Mówisz, że z nim walczyłeś ale może jednak nie zwalczyłeś.. Zresztą bardzo często jest tak że po usunięciu skutków jednej plagi (w tym przypadku cyjano) nieświadomie stwarzamy niszę dla rozwoju innych organizmów (w tym przypadku dino).

Wątków o tym sporo. Swoja drogą mikroskop naprawdę rozwieje Twoje wątpliwości. (tak samo jak kiedyś pomógł Łukaszra :-) - pozdrawiam ). Mówię tak dlatego że nie wiele jest osób które bezbłędnie są określić na oko czy to dino czy cyjano, określenie tego z czym masz do czynienia bardzo by pomogło, bo z każdą z tych plag należy postępować zgoła inaczej.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, wyskoczyło właśnie po zastosowaniu chemiclean na cyjano. Zaciemnienie pomogło ale na krótko, ultra algea x zrobił robotę na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam więc że miałeś bardzo dużo szczęścia z tym U. Algea X...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zwalczałeś nim po prostu skutki. Poza tym temat tego środka się już przewijał i urzekło mnie to że jest to "ahmerykanski" środek do odglaniania basenów. U mnie swego czasu poprostu nie zadziałał... może stąd ten sceptycyzm


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo zwalczae nim po prostu skutki. Poza tym temat tego rodka si꠪u przewija i urzeko mnie to e jest to "ahmerykanski" rodek do odglaniania basenU mnie swego czasu poprostu nie zadziaa... moe std ten sceptycyzm

U mnie na dino zadziaa rewelacyjnie, moe miae inna plage, np to co ja czyli calothrix, ktjest cz곴o mylony z dino

Edytowane przez Michalevo (wyświetl historię edycji)

zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zakrylem zbironik wczroaj wieczorem.... Zobaczymy jakie beda efekty.... Panowie a jak z karmieniem po takim zacmieniu na dwa dni ??? Mam dwa chromisy, dwa blazenki i firefish... I ekipe czyszczaca... Dwie krewetki, cztery slimaki , rozgwiazde piaskowa i jezowca... Ale najgorszym wyzwaniem jest flame scallop ktory przez brak dozywiania planktonem pewnie padnie...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jestem Robert i to mój pierwszy post na tym forum.

Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ mam właśnie takie glony , głównie zielone z bąbelkami. Jak któryś z kolegów wyżej radził, zrobiłem zdjęcie pod mikroskopem w powiększeniu 100x. i 400x

Czy mogę prosić o identyfikację osoby znające się na rzeczy, będę wdzięczny...

 

20190801_124109.jpg

20190731_225749.jpg

Edytowane przez ignisdei (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Większość tutaj widziała glony w normalnym powiększeniu [emoji14] daj i tym osobom popatrzeć heh ja z opisu tylko strzelam że to valonia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.