Skocz do zawartości
thomas kay

sklepy w katowicach

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy w sklepach w katowicach jeszcze cos sie dzieje? bede tam nie dlugo zastanawiam sie czy warto podjechac? byl tam ktos na dniach

pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach masz Akwa Świat - reklama na naszym forum i nawet temat o nim był.

Potem to już tylko Bielsko Biała i Zabrze


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam tydzień temu w Akwa Świat to wtedy dostali świeżą dostawę rybek a wcześniej korali :) Moim zdaniem warto odwiedzić :) A dzisiaj byłam w Aquario z mężem po parę sprawunków ale tu głównie jeśli chodzi o sprzęt. Mają tam jedno duże akwarium słodkowodne z neonkami i 3 akwaria morskie, jedno malutkie ma piasek dosyć porośnięty czymś podobnym do cyjano, nie pytałam czy to tylko pokazowe są te akwaria, czy na sprzedaż mają coś z ich zawartości, ale sprzętu mają sporo (testy, pokarmy, filtry, odpieniacze, akwaria, oświetlenie itp itd czyli typowe sprawy techniczne :))


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwage na ceny osprzętu w Akwa-świecie. Mile zostałem zaskoczony dzisiaj płacąc 8pln za prefiltr do RO.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem tam ryby i było OK. Ostatnio mają plagę bo mimo "kwarantanny" ryby stamtąd zdychają zresztą z e-rybki też. Niestety jest to nieuniknione jeśli akwaria są połączone systemem filtracji. Gdy raz mieli plagę to bez dezynfekcji całego sprzętu zawsze będzie zaraza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

aragorn111 - jaką plagę mają w akwa-świecie?

Dlaczego piszesz, że akwaria są połączone z systemem filtracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dwóch może trzech importerów robi kwarantanny takie jak powinne być przeprowadzone (AquaMedic oraz Akwa-Marin i Reefshop) ,żaden sklep nie jest w stanie ich przeprowadzić zresztą żaden tez nie ma do tego ani uprawnień ani warunków .Dlatego pisanie o plagach w sklepach itd jest kompletnie bez sensu .

ps.w Akwa Świecie nie ma ryb w sprzedaży od dłuższego czasu moze chłopaki zrozumieli właśnie że nie są w stanie przeprowadzić kwarantanny na sklepie ryb prosto z importu .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

W Katowicach masz Akwa Świat - reklama na naszym forum i nawet temat o nim był.

Potem to już tylko Bielsko Biała i Zabrze

Słabo się orientujesz. Jest jeszcze aquario i to sklep stacjonarny.zarówno wysyłka jak też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ,aquario - sprzęt i życie w dobrych cenach

no i w tychach jest jeszcze Hobbysta (przedstawiciel Resun-a) - sprawy typowo techniczne typu falowniki, oświetlenie


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Akwa Świecie chłopaki mają osobny regał na kwarantanne, można tam było zarezerwować sobie rybę. Co do samej "techniki" kwarantowania to się nie będę wypowiadał, ale faktycznie ryby były tam trzymane.

Aquario, na początku mocno naciskało, że sprzedają po kwarantannie ale widać, że entuzjazm opad.

Erybka (śląsk) sprzedaje ryby przywiezione z Warszawy, ryby trochę czasu tam spędzają (choć może nie zawsze), czy to można zaliczyć do kwarantanny tego nie wiem, ale zawsze ucieka parę dni od dostawy do kupienia.

Osobiście uważam, że to jest wszytko jedna wielka loteria, choć na pewno czas od dostawy do kupienia im dłuższy tym lepiej - pewniej.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem tam ryby i było OK. Ostatnio mają plagę bo mimo "kwarantanny" ryby stamtąd zdychają zresztą z e-rybki też. Niestety jest to nieuniknione jeśli akwaria są połączone systemem filtracji. Gdy raz mieli plagę to bez dezynfekcji całego sprzętu zawsze będzie zaraza.

chyba plagę samych kolorowych nowości...

chłopie pojedź - zobacz i dopiero potem się wypowiadaj... Ryb tam nie ma chyba od ponad 3 miesięcy.

A chłopaki stają na rzęsach, żeby wszystko hulało jak należy.

Nie chce tu nikogo bronić, ale pokaż mi sklep w którym jest wszystko idealnie? Przy tak dużej rotacji towaru.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Ocean Life z Tarnowa, wsumie to nie z katowic ale godne polecenia ryby po "prawdziwej" kwarantannie (Jak by to mógł określić kolega Damian7:)

kolego Damian7 jakie to trzeba mieć uprawnienia do przeprowadzenia właściwej kwarantanny? Czy przetrzymywanie ryb importowych w zbiornikach przez okres powiedzmy 14 dni, nauczeniu ich pobierania pokarmów ... etc to nie jest według Ciebie kwarantanna?

Podstawowym tematem tzw" importerów" jest przeprowadzona AKLIMATYZACJA ryb importowanych, jak tutaj (brzydko napiszę) dadzą d..y to niewiadomo jaka kwarantanna nie pomoże, uwirz mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa swiat jest spoko lepsze niz aquario ;)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Damian7 jakie to trzeba mieć uprawnienia do przeprowadzenia właściwej kwarantanny? Czy przetrzymywanie ryb importowych w zbiornikach przez okres powiedzmy 14 dni, nauczeniu ich pobierania pokarmów ... etc to nie jest według Ciebie kwarantanna?

Podstawowym tematem tzw" importerów" jest przeprowadzona AKLIMATYZACJA ryb importowanych, jak tutaj (brzydko napiszę) dadzą d..y to niewiadomo jaka kwarantanna nie pomoże, uwirz mi.

http://eur-lex.europ...08D0946:PL:HTML


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie wszystko ale tj. tylko rozporządzenie dotyczące przeprowadzenia kwarantanny ryb akwakultury jak i miejsc gdzie mają być przeprowadzone. Którą może np. wykonać eksporter przed wysyłką i wystawić dokument stwierdzający, że ryby(zwierzęta) przeszły kwarantanne i są wolne od wszelakich chorób łącznie ze świadectwem zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3 tyg temu w akwa-świecie i mieli parę żółtków oraz troche drobnicy, więc jakieś ryby mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dwóch może trzech importerów robi kwarantanny takie jak powinne być przeprowadzone (AquaMedic oraz Akwa-Marin i Reefshop) ,żaden sklep nie jest w stanie ich przeprowadzić zresztą żaden tez nie ma do tego ani uprawnień ani warunków .Dlatego pisanie o plagach w sklepach itd jest kompletnie bez sensu .

ps.w Akwa Świecie nie ma ryb w sprzedaży od dłuższego czasu moze chłopaki zrozumieli właśnie że nie są w stanie przeprowadzić kwarantanny na sklepie ryb prosto z importu .

niewiem skąd masz takie informacje ale jesteś w błędzie, mają zaplecze na kwarantanne !!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolicy, odwiedziłem chyba już wszystkie sklepy na Śląsku. Wydaje mi się, że panuje ogólnie lekki zastój, co potwierdzili starzy wyjadacze z którymi mam kontakt.

Irytujący jest fakt, iż piękne strony internetowe pokazują wszystko pięknie, kolorowo... przyjeżdzasz na miejsce i co ? Czy to ten sklep ?

Nie będę opisywał każdego sklepu po kolei bo to nie ma zupełnie sensu, lecz wiem jedno sklepy muszą kombinować żeby wyjść na swoje i ta praktyka będzie raczej przy każdym sklepie w cały kraju. Podam to na przykładzie skały.

Chcę kupić 100 kg dobrego stuffu. Jak każdy wie są co jakiś czas świeże dostawy, zostaje też stara skała, są też baniaki które obsługują sklepy, jedne akwaria się likwidują inne podmieniają. I teraz pytanie jaką skałę kupujemy ? MIX TEGO WSZYSTKIEGO CO OPISAŁEM. Niestety.

Z rybami to już prawdziwa loteria 50-50, a koralowce jak się trafi... te z hodowli potrafią paść w zbiorniku o idealnych parametrach.

Stąd też powoli rozglądam się za sklepami za naszą granicą, zachodnią i południową.

W ostatnim czasie znalazłem hurtownię na Słowacji... ok 3 godzin jazdy w jedną stronę od granicy w Chałupkach... wiecie jaki mają patent ? Zbierają zamówienia i po dostawie rozwożą towar po całym kraju nawet na detal. Tydzień temu był deal... Kupując dwie akry trzecią dostajesz gratis. Zobaczcie sami.

http://www.morskecen...tvrde-korale-65

Edytowane przez Man in the rain (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć w Ostrawie jest jakiś fajny sklep. Może ktoś o nim słyszał, był osobiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywa skała w cenie 12 euro to ma być ten super deal ? Jaka jest gwarancja że na Słowacji nie jest taka sama skała jak w PL?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę kombinujesz no ale ok ,jak chcesz prawdziwa dziką żywą skałe są i w Polsce sklepy gdzie taka prosto z frachtu można dostać sam kupowałem nie raz ,Tyko licz się z tym ,ze zbiornik przez dłuższy czas może wyglądać tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję ryby w Kielcach u Krzyśka, a wygląda to tak.

Przychodzi dostawa i dostaję liste. Zaklepuje sobie zwierzaki i na odbiór umawiam się za 2 -3 tygodnie.

Krzysiek ma kilka obiegów i nie ma problemu, aby ryba pływała dłuższy czas.

Cena za zwierzaka jest sprawą umowną, wolę zapłacić więcej, a mieć pewność.

Teraz postawcie się w sytuacji sklepu, gdzie większosć klientów chce mieć rybę po pełnej kwarantannie i tanio tanio tanio.

Wole zapłacić więcej, bo jak wcześniej patrzyłem na ceny, czyli 30 zł na pokolcu, to już 3 razy kosztowało mnie to pomorem, połowy obsady i oszczędność 30-40 zł kosztowała mnie 1000-3000 zł

Od Krzyśka nie miałem nigdy przywleczonej żadnej choroby.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci to powie ? Podejrzewam, że źródło pochodzenia skał są podobne jak nie takie same.

Niestety sam musisz ocenić co bierzesz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.