Skocz do zawartości
MarcinM

Moje bajoro (1920 l brutto)

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie to ma znaczenie czy powstaje przy wsparciu czy jest przez kogoś realizowany?


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego GRUBO pojechałeś będzie moc , gratuluję i trzymam kciuki.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje i tez mi bykiem lezy czyj to baniak kto w nim skrobie a kto placi. Z przyjemnoscia sie to oglada.

Sprawa oczywista jest ze zadna osoba zielona nie powriwie sie na samodzielne odpalenie nawet reefmaxa wiec tutaj wlascicielowi wsparcia zycze jak najwieksego i i obszernej relacji

Jest w Polsce wiele baniakow, ktore warto by bylo pokazac ale wlasciciele wola pozostac w cieniu anonimowosci.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u-ha, bedzie sie dzialo!

Juz sie dzieje.

Powodzenia i prosimy o zdjecia - duzo i te co na gorze i na dole.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe gratulacje projektu oraz powodzenia w zasiedlaniu.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie czy powstaje przy wsparciu czy jest przez kogoś realizowany?

Jeśli pomoc czyjaś, to liczymy na doświadczenie porady, etc. To co na forum, że parę osób u kogoś się zjeżdża i robi np. przenosiny szkła b rybki miały nowy dom :)

A realizowany, to my dajemy plan i kasę, reszta robi nam firma i mamy w d... co się dalej dzieje :)

Więc realizacja przez firmę, to nawet często ich obsługa może być przez długi termin darmowa, a później serwis odpłatny :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla właściciela graty za baniaczek, czekam na rozwój :]

W przyszłości u mnie będzie zaledwie 1/4 wody w akwarium + zaplecze techniczne :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać wątpliwosci odpowiem, że do decyzji o postawieniu baniaka "dojrzewałem" prawie 4 lata. Systematycznie uzbrajając się w wiedzę potrzebną do powstania takiego projektu.Doszedłem do wniosku, że taniej i bezpieczniej będzie się oprzeć na doświadczeniu fachowców niż samemu błądzić i powielać błędy innych, których nie da się uniknąć bez znajomości czasami drobnych szczegułów.

Oczywiście wielki szacunek dla osób, które samodzielnie na własnych błędach doszły do mistrzostwa w prowadzeniu swoich zbiorników. Ja niestety nie dysponuje aktualnie takim zapasem wolnego czasu (wcześniej gdy przez ponad 20 lat zajmowałem się słodkowodnymi akwariami mogłem sobie na ten luksus pozwolić)

Osobiście mam trochę mieszane uczucia - to baniak powstaje przy wsparciu chłopaków z Acropory czy jest po prostu przez nich realizowany a założyciel wątku jedynie podpisuje faktury?

Oczywiście życzę jak największego zadowolenia z akwarium - jak by nie patrzeć - rozmach jest.

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez MarcinM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że taniej i bezpieczniej będzie się oprzeć na doświadczeniu fachowców niż samemu błądzić i powielać błędy innych, których nie da się uniknąć bez znajomości czasami drobnych szczegułów.

Marcin trzymam kciuki. Nieważne kto je robił - ważne ile serca jest i będzie do niego włożone! :clap: Witam w "klubie czterech cyferek".

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox, dziwię się temu co piszesz, serio :) Marcin, napieraj! :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin trzymam kciuki. Nieważne kto je robił - ważne ile serca jest i będzie do niego włożone! :clap: Witam w "klubie czterech cyferek".

Witamy w klubie "tysięczników" :thumbsup:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie że swoje akwaria chcą również opisywać osoby korzystające z profesjonalnych firm zakładających zbiorniki morskie, które zbudowały już takich wiele i mają ogromne doświadczenie, rzadko mamy chyba taką okazję. A co z tego wynika dla nas? Oczywiście nauka.

Nie zaglądm na to forum żeby się do kogoś przytulić, tylko żeby znaleść informacje!


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt.......a ja tam zazdroszczę koledze i zasobności portfela i możliwości he he......pasję już mam i brakuje mi tylko tych małych elementów, ale co tam.......zawsze powtarzam znajomym, że gdybym miał warunki lokalowe i kasiorkę, to bym wynajął firmę do aranżacji wnętrza oraz do postawienia naprawdę dużego baniaka z podłączeniami. Dla własnej satysfakcji potem prowadziłbym je sam oczywiście. Przy tym litrażu wiedza fachowa jest nieoceniona choć na początek odrobina przygotowania nie zaszkodzi. Zawsze jak człowiek wie czego chce, to i firma zbędnych gratów nam nie zainstaluje.........Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy milosnicy akwarystyki morskiej,

Prosze pamietac o tym z w slowniku jezyka polskiego jest tak duzo kulturalnych slow, ze mozna swobodnie wyrazic swoja dezabrobate czy odmienne zdanie bez potrzeby siegania po takie, ktore uwazane sa powszechnie za niegrzeczne. Ostatecznie mozna zignorowac czyjas wypowiedz, bez puszczania smierdzacych bakow w czyims watku.

Watek rozminowany :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie zabawa :).

Przez male niedopatrzenie przy zalewaniu zbiornika z ulozona skala (dla zainteresowanych - skale ukladal Lukasz Kur gdyz ja - mimo najszczerszych checi i zapalu - przy swoich gabarytach raczej nie osiagnabym zadowalajacego efektu) zabraklo troche slonej wody i brak uzupelnil sie z RO (na co niestety nie zwrocilem uwagi - pewnie z braku czasu - pierwsza nauczka).

Po testach wykonanych tydzien po zalaniu wyniki wygladaly nastepujaco:

zasolenie - 1018/ Kh - 6,4/ Ca-320/ Mg-1020/ Po4-0,0/ No3-0,0.

Oswietlenie:T5 - 10 godz, zarniki (na razie 250W- pozostalosc po starym zbiorniku) - 1 godz

Nie wiem na ile powyzsze parametry sie przyczynily, ale 3 dni pozniej wieksza czesc dna i skaly zarosla "piekna" zielona trawka :(.

Po dosoleniu i minimalnym dosrubowaniem parametrow ballingiem osiagnalem :

zasolenie - 1022/ Kh - 7,7/ Ca-400/ Mg-1300/ Po4 i No3 -0,0

Oswietlenie zredukowane : T5 - 3 godz, zarniki - 15 min

Ekspansja zielonych glonow sie zatrzymala. Zastanawiam sie czy jeszcze podkrecic Kh i Mg liczac, ze wplynie to na cofniecie sie glonow czy poczekac az same zejda.

post-12801-0-94693600-1350324989_thumb.jpg

post-12801-0-81146300-1350325002_thumb.jpg

Edytowane przez MarcinM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde z takim trawnikiem to możesz startować do konkursu ADA IAPLC ;) powodzenia życzę! A mógłbyś pstryknąć fotkę całości i pokazać jak to wygląda!

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony rosna bo w wodzie maja jakas pozywke. Skoro na razie nie karmisz to NO3/PO4 "wycieka" ze skaly.

Ja bym te glony pozostawil bo tak naprawde tylko oczyszczaja system. Jak zaczniesz robic podmiany za miesiac/dwa to mozesz wezykiem odsysac zielsko albo powprowadzac jakis glonozercow. Tak czy siak proponuje teraz duzo spokoju. Wiem, ze nie jest latwo ale tak duzy system bedzie sie stabilizowac przez minimum pol roku. Nie nalezy nastawiac sie na piekna rafe za 3-4 miesiace :).

Jakby co to zapraszam na kawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki morskiej widział ktos 3kubiki wody u rikarda z milicza? akwarium po obejżeniu? człowiek bez słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko krewetki w dużej ilości i fajne krewetkarium z taką ilością mchu a tak poważnie litraż imponujący nadciąga kolejne piękne szkiełko Powodzenia


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie że swoje akwaria chcą również opisywać osoby korzystające z profesjonalnych firm zakładających zbiorniki morskie, które zbudowały już takich wiele i mają ogromne doświadczenie, rzadko mamy chyba taką okazję. A co z tego wynika dla nas? Oczywiście nauka.

Nie zaglądm na to forum żeby się do kogoś przytulić, tylko żeby znaleść informacje!

Moja myśl identyczna,może dowiemy się coś ciekawego,ale też nasze forum jest dość profesjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinM, fajny zbiornik i oby tylko przetrwał kilka lat.

A przy okazji to już lepiej zacznij czytać o reaktorach :)

Jak dołożysz światła to będziesz będziesz biegał za większymi bańkami bo te co masz wystarczą na kilka dni max, nie mówiąc o kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Glony udało się już praktycznie zwalczyć. Na jednym kawałku skały rosną "zielone piórka". Może ktoś poradzić jak się tego pozbyć? Czy coś się tym żywi?

post-12801-0-65912000-1351248196_thumb.jpg

post-12801-0-47482600-1351248209_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeżowca, ładnie czyści skałę.

Przeszukaj targowisko, widziałem jakiś czas temu, do oddania był.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.