Skocz do zawartości
Miklosz

HQI czy T5 a może mieszane - przeprowadzka z reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do nowego zbiorniczka (do tej pory reefmax) z sumpem. Docelowo 80x40x45 czyli ok 140 litrów. Poczytałem forum, ale przyznam że jestem dalej głupi :wallbash:. Co będzie lepsze HQI 150W (ewentualnie HQI 150 + 2x24W T5) czy 6x24W T5?

A przy okazji drugie pytanie jaki polecacie odpieniek do sumpa do tego litrażu? (jakość do ceny) :).

Pewno pojawię się jeszcze z jakimś pytaniem ;). Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hqi i t5 i nie chce innego oswietlenia ,dla mnie ledy nie maja sensu,zadna oszczednosc,t5 mozesz lepiej dobierac swiatelko ale nie uzyskasz blikow a dla mnie to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor.gg :

- oszczednosc jest i to duza ... poswiec 1000 W hqi lub t5 albo 500 W led (dla korali to to samo) i porownaj rachunek ;

- bliki tez sa - wystarczy dolozyc troszke aktyniki i wzburzyc powierzchnie - u mnie powrot ;

- "kolor" tez sobie dobierzesz - sterowanie lampa led;

Miklosz - co do twojego pytania dalbym miks t5 i tego odpienka - http://www.reefshop....02-odpieniacz/6 - jak mialem 200 l z mieszana obsada dawal rade

Edytowane przez matejoz (wyświetl historię edycji)

ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra masz moze i racje tylko ile razyna dzien zalacz sie grzalka czy te koszty led nie sa aby bardzo przesadzone

nie pisz mi ze 500w lampa led to to samo co 1000w hqi

Edytowane przez gregor.gg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w przyblizeniu to ekwiwalent (korale potwierdzaja ta teorie:) ... zreszta mialem i hqi i t5 i ledy (wszystko wisialo nad 1000l) i zostaly ledy nad duzym i t5 nad malym ... a co do grzalki przy tylu pompach co u mnie grzalka sie w ogole nie zalacza


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poczekam może pojawi się jeszcze jakiś wątek w tej sprawie. A swoją drogą to myślałem też o jakichś chińskich ledach, ale to chyba niezbyt dobry pomysł :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup hqi sprawdzone od lat , bliki moim zdaniem bez porównania.Możesz sobie żarniki dobierać do gustu.

Dobre lampy kosztują 3-5 tys led.

Hqi kupisz markowe za 1500zl.

Z kolorami korali pod ledami różnie bywało pod tymi lepszymi i gorszymi zdania są podzielone.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poczekam może pojawi się jeszcze jakiś wątek ...

Podlicz sobie koszty w perspektywie kilku lat i wyjdzie Ci czarno na białym, że ledy. Dla życia w akwa to bez różnicy. Z mojego krótkiego doświadczenia przy ledach wszystko rozwija się znakomicie. Chyba, że stawiasz na lepsze bliki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nie pomyślałem :wallbash:. Choć bardziej mi chodziło o moc, czy HQI 150W + 2x T5 24W nie bedzie za dużo. Bo gdzies na forum wyczytałem że ktoś sprzedawał bo było za mocne do podobnego litrażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest Twoim priorytetem? Kolory korali i ogólny efekt wizualny zbiornika, bliki czy oszczędność która przy Twoim litrazu nie ma wpływu na kulistosc ziemi?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.