Skocz do zawartości
Letys

AquaEl NanoReef - zmiana koloru tła?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć witam!

Sprawa wygląda tak, znudził mi się niebieski kolor tła w moich baniaczkach NanoReef i bardzo chciałbym zmienić go na czarny (po wielu obserwacjach zbiorników tutaj na forum stwierdzam, że czarny kolor bardziej uwydatnia atmosfere w akwarium). No i teraz jak to zrobić? Czy moglibyście podpowiedzieć mi co byłoby najlepszym sposobem? Przyklejenie z tyłu (za akwarium) czarnego tła nic nie da, gdyż szyba jest pomalowana na niebiesko. Myślałem już o przejechaniu cienką warstwą czarnego silikonu po szybie (wewntąrz baniaka) aczkolwiek silikon długo będzie schnął, a ja nie mam gdzie przesiedlić zawartości zbiorników. Folia przyklejona od środka wydaje mi się kapkę nieestetyczna, jednak nie próbowałem tego sposobu więc to tylko domysły. Proszę pomóżcie!

Z góry dziękuję za wszystkie rady!

Piątka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nano-reefie czasami nie jest folia przyklejona ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem w swoim niebieskie niż czarne,ale w tej kostce co pamiętam to jest taki blaty kolor,nieładny.Z drugiej strony nie zostawić lepiej by szyba obrosła algami ? To dopiero wygląda naturalniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wygląda ładniej albo np. Clavularią żeby obrosło to wtedy fajnie wygląda :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MR_CUBE: Sam posiadasz ten baniak więc skąd pytanie? Moim zdaniem ta szyba jest pomalowana. A nawet jeśli to jakaś folia to zdaje się być ona przyklejona na stałe.

@inmar: Też przez długi okres upierałem się, że niebieskie jest idealne ale już mi przeszło i szukam czegoś nowego. Kolor moim zdaniem blady nie jest i jest ok ale chciałbym zmienić je na czarny, gdyż wydaje mi się, że czerń bardziej oddaje głębię. I szyby obrośnięte algami nie wchodzą w grę bo jakoś nie jestem tego fanem i przy każdej podmiance skrobię szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

na moje oko ta szyba jest laminowana. z usunieciem tego bedzie problem. la do swojej kostki mam zamiar wkleic do srodka czarna plexi na szczelno, tak zeby sie woda nie dostala pomiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejanie pleksy nie wchodzi w grę (szkoda mi miejsca w takiej szklance). Jakieś inne pomysły? Wklejał ktoś już folię od środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O środka akwarium czy panela ? Jeśli od wewnątrz to ją obedrzesz przy czyszczeniu.Jeśli chodzi o pleksę to dobry pomysł,raptem 3-4mm,ale też to się rysuje.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

no to jeszcze lepszy pomysl

oklejona szyba 3-4mm czarną folią :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sam w najbliższym czasie zamierzam zakupić zestaw RM i jak na razie jedyną rzeczą, która mnie powstrzymuje, to ten nieciekawy kolor tła. W związku z tym wstępnie zdecydowałem się na wklejenie dodatkowej szyby z naklejoną od środka folią. Patent już sprawdzony w poprzednim zbiorniku. Tutaj w trakcie klejenia(fot.1), zdjęcia całości mam jeszcze niestety w aparacie :(. Z mojego doświadczenia 5mm zapewnia odpowiednio wytrzymałą spoinę i dodatkowo można to dobrze zamaskować "ozdobną" spoiną zew.

37bf5d2079901998m.jpg

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aqua skalar: Nie mówię o ReefMax a NanoReef, różnica ok. 70l :p W przeciągu najbliższych kilku dni sprobuję przykleić od środka czarna folię, w nadziei, że przy pierwszej podmiance nie zejdzie. Wklejanie do środka szyby/pleksy/pcv czy czegokolwiek innego wciąż sprawia, że musiałbym pozbyć się mieszkańców baniaka na przynajmniej 24h, a niestety to nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.