Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ten temat juz był, ale mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie :no.

Posiedziałem kilka godzin na forum czytając o oświetleniu i chińskich lampach. Moje pytanie dotyczy takiej kwesti. Dwie lampy chńskie 120W (dane w załączniku). Róznią sie ilością diód oraz ilością światła w lumenach. Ale lampa dająca mniej śwtatła ma lepsza temperaturę barwową od 10000K do 20000K, a ta dająca więcej światła ma gorszą tylko 10000K. Jak sie ma temperatura (barwa) do ilości światła w lumenach. A dokładnie czy może być tak, że lampa dająca teoretycznie mniej światła ale lepszą barwę, będzie równa tej (a może lepsza) która daje więcej światła ale o gorszej barwie. Może mi to ktoś rozkminić? :question:

lampy led.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent pisze w "nocie" katalogowej że diody białe mają temperaturę 10.000K lub 10KK-20KK - to rzuć kostką - lub monetą.

Powiedzmy - reszka to ten 10KK - orzełek - ta 20KK...

Efekt będzie taki sam jak gdybyśmy Tobie pomagali wybrać na podstawie tego co jest tam napisane.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Przemek. Te lampy mają takie same parametry i nie ma tam żadnych diód 20000 k ani nawet koło takich nie leżały.

Średnia temp lampy to pewnie ok 14-16k więc bierz co chcesz a w głupoty nie wierz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzeniu

No tak już niestety jest - albo - albo :) Podobnie jak z samochodami.. Nie różnią się tylko kolorem - ale tym co jest w "środku" również ..

Z chińczykami nikt nie wygra - cenowo zawsze będą niepokonani..

Ale efektem ubocznym tego takiej polityki - masz możliwość zakupu produktów złożonych z elementów które praktycznie nie istnieją(białe diody 10KK - 20KK) - jednak jak widać - chińskim firmom to nie przeszkadza..

Niektóre kraje mocno stawiają na produkty krajowe - jak to w stanach jest " Obama sej, baj uesej" :)

U nas nadal wszystko co zagraniczne - to lepsze...

Z drugiej strony - jeśli porównasz ceny i parametry lamp robionych w Chinach(nie mówię już kompletnie o takich wynalazkach jak te z linku) - to naprawdę - cenowo nasze rodzime firmy są porównywalne - a nawet tańsze - oferując przy tym dużo więcej Klientowi(nie mówię o lokalnym serwisie i okresie gwarancji) - w tej samej cenie.

Mówię o sterowaniu, wydajności itd - nawet bez "dzwonków i gwizdków" - to produkty dużo bardziej zaawansowane.

Ale oczywiście - istotnym aspektem jest cena końcowa - i czasem 1000zł różnicy stanowi barierę nie do przeskoczenia.

Jednak celując w oświetlenie do typowych - 300-stu, 400-stu litrowych akwarii - to naprawdę wybór jest duży - i Polskie produkty nie mają się czego wstydzić.

Wiele osób napewno pamięta czasy gdy komplet oświetlenia do 1.2-1.5m akwarium kosztował krocie - liczone niemal pod 10.000zł.

Teraz - to połowa tej kwoty a czasem jeszcze mniej..

Na szczęście dla akwarystów rynek wymusza konkurencję - nowe produkty, nowe polityki cenowe - nic tylko się cieszyć i obserwować co się dzieje :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robie i czekam, teraz widziałem Pacific Suna 2x150W w cenie 4000? czytałem opis ale gdzie jest haczyk? bo obok jest prawie to samo ale za 6000? tak pytam bo czekam jak to sie stanie dostepne dla przecietnego zjadacza chleba i ta cena za 300W to już całkiem rozsądnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten temat juz był, ale mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie :no.

Posiedziałem kilka godzin na forum czytając o oświetleniu i chińskich lampach. Moje pytanie dotyczy takiej kwesti. Dwie lampy chńskie 120W (dane w załączniku). Róznią sie ilością diód oraz ilością światła w lumenach. Ale lampa dająca mniej śwtatła ma lepsza temperaturę barwową od 10000K do 20000K, a ta dająca więcej światła ma gorszą tylko 10000K. Jak sie ma temperatura (barwa) do ilości światła w lumenach. A dokładnie czy może być tak, że lampa dająca teoretycznie mniej światła ale lepszą barwę, będzie równa tej (a może lepsza) która daje więcej światła ale o gorszej barwie. Może mi to ktoś rozkminić? :question:

Jest tak jak mówia koledzy powyżej.

Obie lampy maja podobną temperaturę barwną która jest wynikiem zmieszania diod białych i niebieskich, więc coś w granicach 14000 Kelvinów.

Jedyna różnica może polegać na tym że jedna ma regulacje koloru a druga nie ma, tam gdzie masz 10000-20000 to nie kolor białej diody a mozliwe do otrzymania barwa poprzez skręcanie mocy świecenia diod białych i niebieskich.

A która lepsza?

Część kolegów na forum ma taką 112x1w a część 55x3w. Korale rosną pod każdą z nich.

Osobiście posiadam taką 55x3w którą powiesiłem na czas serwisowania mojego Metisa ze stajni @Przemka.

I moje reflekscje z użytkowania:

Lampa wisiała 24cm nad lustrem wody, oświetliła równomiernie zbiornik 100x40x40, nie miałem żadnych zacienionych miejsc, co mnie bardzo mile zaskoczyło a było dla mnie bardzo ważne.

Korale po zmianie oświetlenia nie zareagowały w najmniejszy sposób. Cały czas pięknie napompowane co tez mnie zdziwiło bo spodziewałem się że przy zmianie oświetlenia cokolwiek się zacznie dziać a tu nic. Korale tak samo pięknie wyglądały jak pod moim Metisem, wydaje mi się nawet że diody niebieskie lepiej oddają fluorescencję zooksanteli bo jak wyłączyłem światło białe to korale pod niebieskim świeciły jak żarówki :)

Światełko jest rewelacja, bez porównania do tego co produkowali przed kilku laty!!

Jedyna rzecz która mnie wkurzała to brak sterowania Bluetooth bo przyzwyczajony jestem do sterowania lampą z przed komputera :).

Z chęcią bym wrzucił fotki ale mam albo całe niebieskie albo prześwietlne, kiepski ze mnie fotograf, niestety...

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki pio7, bardzo mi pomogła Twoja refleksja. A jak z głośnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki pio7, bardzo mi pomogła Twoja refleksja. A jak z głośnością?

Tu było jeszcze większe zaskoczenie - wreszcie bloga cisza, cichutki szum

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz kilka postów wyżej - 120 W przy 324l

większość korali ,które trzymamy żywi się światłem - tak w uproszczeniu,więc pomyśl - jedzac tylko jedną bułkę dziennie - jak będziesz wyglądał po miesiącu ? :p

Edytowane przez RafiLodz (wyświetl historię edycji)

Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post o numerze #7.

Potem post kolegi @sienki numer #9.

Teraz oceń sam.

Ale moim zdaniem jak dasz same akropory i inne wymagajace zwierzaki to może nie być im lekko :).

Dla lps i miekasów spokojnie może wisieć.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla lpsów 15W nad 300 litrów? :)

Wisieć to pewnie i może - ale poza wiszeniem nic więcej z tego nie wyniknie...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś sumpika tak jak Darek powiedział może oświetlisz :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w celach "technicznych" tylko :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja sie chyba rozwodzi na temat tych 120-tek. Tak mi sie przynajmniej wydaje.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarnie ta lampa zbiornik 300l 100x60x50w.

Właśnie . chodźi mi o tą 120w

To się zdecyduj - tą z linka zapomnij itd. ona nie istnieje :)

A 120W już prędzej - oczywiście decyzja jakiej marki ,na jakich ledach, co konkretnie ma oświetlać - należy do Ciebie.

Albo płacimy i kupujemy sprzęt, który owszem może i droższy,ale relatywnie jest oparty na prawdziwych danych i jakości, albo kupujemy tańsze i liczymy na szczęście :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając różne wątki o lampach to jest kilka tematów o awariach jakie dotykają drogie lampy.

Szczęście trzeba mieć też i przy ich zakupie.

Na tym tle niektóre tanie lampy z Chin wypadają dużo lepiej.

Inna sprawa że te lampy po kilka-kilkanaście tysięcy mają fajne gadzety, fajnie wyglądają, mają fajne sterowanie i duzo bajerów, są bardzo zaawansowane technologicznie, z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi - przynajmniej jeżeli chodzi o diody.

Lampa z Chin jaka jest każdy widzi, prosta w budowie i założeniach - ma świecić i tą rolę spełnia - nie ma gadzetów i bajerów, za to jest tania.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem odświeżyć temat, czy mowa o lampie tego typu?:

http://allegro.pl/lampa-panel-led-grow-akwarium-morskie-55x3w-i3495826883.html

planuje 100x60x50 i myśle nad oświetleniem, rozważam wszystkie opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.