Skocz do zawartości
maaaagda

testy wody

Rekomendowane odpowiedzi

Odkupie testy, najlepiej po jednym z ph Kh No3 No2 Nh3 Cl2 Ca Mg, najlepiej z Warszawy, oczywiście sowicie się odwdzięczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem podstawowe to ph,kh,no3,ca i mg ewentualnie po4

nie lepiej kupić nowe?

widzę ze dopiero zakładasz baniak to większość testów zbędna na poczatku

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkupie testy, najlepiej po jednym z ph Kh No3 No2 Nh3 Cl2 Ca Mg, najlepiej z Warszawy, oczywiście sowicie się odwdzięczę :)

To odkupie czy sie odwdzięcze? ;)

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale mam wodę z działającego zbiornika w zoo i muszę zrobić testy na pewno na amoniak- tak jak mi zasugerowano, także na reszte też by mi się przydało. W nowych jest chyba 50 pasków a mi trzeba po jednym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski? Zapomnij. Szczerze to moze przeczytaj uważnie dział dla początkujących. Od wczoraj zadajesz dużo pytań które były juz wiele razu omawiane. W tym testy rownież.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć co to za ZOO skoro woda z działającego zbiornika ma amoniak ? :blushing:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paskowymi daj sobie raczej spokój (zwłaszcza tymi mierzącymi po 5 parametrów na jednym pasku).

Jeżeli nie chcesz kupować podstawowych testów dopytaj w najbliższym sklepie zoologicznym - najlepiej z akwarystyką morską - czy jak przyniesiesz wodę z działającego zbiornika czy by nie wykonali pomiarów - większość dobrych sklepów ma taką usługę w ofercie a do tego potrzebne doświadczenie - będziesz mogła przy okazji podpatrzeć jak wykonywać prawidłowo testy.

Jak masz wodę z działającego akwarium po nie powinno być problemów z amoniakiem - nigdy tego testu nie kupiłem (kupiłem test na NO2 i też użyłem może 1 raz i tak leży).

Na początek należało by sprawdzić i monitorować NO3 (można też PO4 ale to raczej na Hance niż na kropelkowych testach) może jeszcze ph ale nie koniecznie - z czasem wraz ze wzrostem obsady i w zależności co w zbiorniku będzie potrzeba okresowego sprawdzania Ca i Mg

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SALIFERT / RED SEA

tylko krople

a to co sie da Hanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz moze do jakiego sklepu zoologicznego mogłabym się zwrócić z taka prośba w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie masz spory wybór.

Korale, Acropora, e-rybka , AM i to jeszcze nie wszystko

Poczytaj, poszukaj

http://nano-reef.pl/topic/46308-sklepy-w-warszawie/

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo kawalka morszczaka w Warszawie co by podjechal i pomogl kolezance :blushing:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo kawalka morszczaka w Warszawie co by podjechal i pomogl kolezance :blushing:

i tak już sporo przez forum sie dowiedziałam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

i tak już sporo przez forum sie dowiedziałam ;)

czyli dział nowicjuszy - przeczytany :) ?

z tego co czytamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nie odezwał się nikt z W-wy. :question:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nie odezwał się nikt z W-wy. :question:

Wawiaki to nie Łodziaki :) u nas by ktoś od razu zadzwonił i przyjechał :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że nie odezwał się nikt z W-wy. :question:

niby "stolyca" taka bardzo zasiedlona, a z okolic nikt nie pomógł... ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez cos. Tu bym Ci wszystko sprawdzil. :spam:

Magda, niepotrzebny Ci test na amoniak. Potrzebny Salifert na NO3. Jak bedzie w akwarium NO3 to znaczy, ze bakterie robia swoja robote.

Zobacz, co z tego, ze test na amoniak dzisiaj cos pokaze ? Za tydzien juz bedzie inaczej. Jesli sie boisz amoniaku, to odczekaj z 2 tygodnie lub drozsza wersja - dolej bakterii i odczekaj. Chodzi jedynie o zlapanie momentu :ninja: , kiedy NO3 osiagnie szczytowanie :ninja: (ups, znowu) i zacznie opadac (znowu) :ninja: . Sorry, tak mi sie dzisiaj pisze...

Czyli czas zrobi swoje a test na NO3 bedzie napewno potrzebny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby "stolyca" taka bardzo zasiedlona, a z okolic nikt nie pomógł... ;P

Mi żona pewnie by nie pozwoliła ;)

nawet jej nie pytałem :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez cos. Tu bym Ci wszystko sprawdzil. :spam:

Magda, niepotrzebny Ci test na amoniak. Potrzebny Salifert na NO3. Jak bedzie w akwarium NO3 to znaczy, ze bakterie robia swoja robote.

Zobacz, co z tego, ze test na amoniak dzisiaj cos pokaze ? Za tydzien juz bedzie inaczej. Jesli sie boisz amoniaku, to odczekaj z 2 tygodnie lub drozsza wersja - dolej bakterii i odczekaj. Chodzi jedynie o zlapanie momentu :ninja: , kiedy NO3 osiagnie szczytowanie :ninja: (ups, znowu) i zacznie opadac (znowu) :ninja: . Sorry, tak mi sie dzisiaj pisze...

Czyli czas zrobi swoje a test na NO3 bedzie napewno potrzebny.

czy bakterie nitryfikacyjne będą dobre? czy trzeba jakieś konkretnie? z góry dziekuję za odpowiedź ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bakterie nitryfikacyjne będą dobre? czy trzeba jakieś konkretnie? z góry dziekuję za odpowiedź ;*

pytam tak na zaś ;) bo i tak jutro będę miała robione testy parametrów wody i wszystko się wyjaśni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna uwaga :)

Magda nic nie zastąpi kontaktu osobistego :thumbsup:

Zeby nie bylo kawalka morszczaka w Warszawie co by podjechal i pomogl kolezance :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.