Skocz do zawartości
Maćko

Gotowiec LED dla Reefmaxa - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się pomału z zamiarem wymiany oświetlenia w swoim RMie na LEDY CREE.

Z obliczeń i danych dostępnych na forum wynika że bedę potrzebował ok 80 W.

Wracając do tematu. Jeden ze znanych na forum sklepów z oświetleniem LED oferuje użytkownikom Reefmaxów takie cudeńko :

post-14562-0-92109200-1354976521_thumb.jpg

post-14562-0-21317300-1354976516_thumb.jpg

post-14562-0-20254100-1354976511_thumb.jpg

post-14562-0-76243800-1354976505_thumb.jpg

I opis ze strony producenta,

Zestaw umożliwia kompletną wymianę elektroniki oraz oświetlenia Reefmaxa bez żadnej ingerencji mechanicznej w istniejącą obudowę. Modyfikacja polega na zdemontowaniu istnejącego wyposażenia pokrywy akwarium i zamontowaniu naszych komponentów:

- Komputera sterującego z wyświetlaczem

- Radiatora dopasowanego do pokrywy z diodami LED Cree o mocy 80W (moduły *** lub Niviss do wyboru)

- zewnętrznego zasilacza 24V

Po modyfikacji możliwe jest uzyskanie w akwarium takich możliwości jak:

- kontrola mocy i czasu pracy oświetlenia

- regulacja balansu kolorów ( płynna zmiana "Kelvin Rate" od 8300K do 20000K)

- symulacja wschodów i zachodów

- symulacja oświetlenia nocnego (moonlight) z regulacją jego mocy

Elektronika również kontroluje temperaturę ledów oraz steruje pracą oryginalnych wentylatorów.

Rozważałem zrobienie lampy DIY ale za taką cenę jak proponuje producent tego sprzętu, z całym wachlarzem gadźetów typu wschody i zachody oraz co wazne - obsługa temperatury i współpraca z fabrycznym wentylatorem wydaje się być bardzo interesującą pozycją na rynku LED.

PS:

Jeżeli chodzi o DIY wyszło by drożej niż ten gotowiec.

Proszę o opinie. Może już ktoś zamontował o u Siebie?

CENA : 800 PLN

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka ta cena?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rozmieszczenie tych pasków. Cena przyzwoita, jeden pasek z driverem u lubusikka kosztuje 100. 4 paski to 400stóki, reszta to sterownik, obudowa, wiatraki...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który to sklep?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj smialo,a pozniej powiesz nam,czy sie opyla :p

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np. do karmienia w RM trzeba zdejmować całą pokrywę? Bo z tego co widzę na zaliczonych fotkach przy zastosowaniu tego zestawu tak właśnie jest :-(. Poza tym połączenie 4 pasków 2x2 uważam osobiście za słabe. Mam u siebie 3 paski 1x2 i brakuje mi trochę niebieskiego :-( kombinuje żeby jeszcze dołożyć 3 sztuki pojedyncze ;-). Ale to oczywiście kwestia gustu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione fajnie, jednak co do doboru ledów zgadzam się z wa1kerem. Oczywiście mozna skręcić białe, ale po co wtedy za nie płacić?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można by zamówić z takimi LEDami jakimi sie chce :) To nie jest problem


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można zamówić? I jak długo zostaje się bez pokrywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie - zamawial to ktos juz i zastosowal?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można zamówić? I jak długo zostaje się bez pokrywy?

wygooglalem to wlasnie na na - a q u a l e d kropa pl

Zbliza sie wlasnie u mnie czas wymiany swietlowek i zastanawiam sie czy zamiast swietlowek nie zainwestowac w to.. zwlaszcza ze nie kroi sie szybka zmiana RM z powodu braku funduszy...

Ciekaw tez jestem czy nie jest faktycznie za malo niebieskiego swiatla co sugeruja przedmowcy ?

Edit: zostalem automatem ocenzurowany :)

Edytowane przez boft (wyświetl historię edycji)

Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard moze sie tutaj wypowiedzieć bo miał takie. Chyba musiał skręcić moc bo było za mocno... ale o tym moze sam napisze co i jak by było fajnie. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo ciekawy zestaw. Nie wiem czy on ma wszystkie te funkcje co ich lampy tzn . sterownia z komputera, komunikacja po bluetooth, no i najważniejsze jak się sprawuje to światło w takim standardowym zestawieniu tj. 2x białe, 2 x niebieskie.

Jak jest z temperaturą? Czy zestaw jest tak zbudowany że łatwo go zamontować w pokrywie samemu?

Mam już szczerze dość moich t5. regularnie padają mi stateczniki w moim RM, nie mówiąc już o ciągłych wymianach świetlówek co pół roku.

Jeśli jest ktoś na forum kto używa tego zestawu to bardzo proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle o kupnie tego ;)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prosba do lizarda żeby zaopiniowal :-)


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prosba do lizarda żeby zaopiniowal :-)

No tak,tylko ze lizard mial troche inne...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dobór LEDów to na prawde wydaje mi się to możliwe wg wlasnej sugestii, w tym samym sklepie można zamowić samodzielne paski w układzie LED jak się chce więc póżniej to już chyba nie problem żeby zrobili z tego zestaw.

Symulacja wschodów i zachodów RULESSSSS!!

Cena na prawde atrakcyjna - po 1,5 roku się zwróci o ile ktoś inwestuje w droższe T5


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zbieram fundusze ;) chociaz do Led chcialbym jeszcze blootooth. Ciekawe ile by kosztowala taka opcja.


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem tam. Za 8 stow dostaje się pełną opcje tj. komputer sterujący z bluetooth i program na kompa (windows). Naprawdę wygląda to świetnie. Trzeba to sobie tylko w domu samemu przykręcić do obudowy i już. Jedyne co tracimy to pomiar temperatury wody ale to chyba niewielki problem. Teraz temperatura na wyświetlaczu będzie pokazywała temperaturę LED (radiatora pewnie) i od tej temperatury sterowane są wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ze starszych reefmaxsiarzy zabrał by taką pokrywe na testy i ocenił czy to warte tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę, fajna lampka tylko ode mnie niema dostępu do ich serwisu, a kupiłbym .Dziwne że z IP innego kraju nie można wejść na ich stronę. Pewnie wielu reefmaxiarzy z zagranicy by taką lampkę kupiło. Nie rozumiem takiej polityki firmy.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - widziałem jak świecą takowe ledy w reef-maxie i mnie urzekły :) Niestety te akwarium już nie istnieje, ale led-y z niego świecą gdzie indziej - też widziałem jak :) Naprawdę piękna sprawa, szczególnie że mają kilka diod czerwonych.

Pytanie tylko czy jest ekonomicznie uzasadnienie, ponieważ 3 świetlówki biorą mniej niż 80 wat - ok ledy można skręcić i biorą mniej. Ale o ile? Mi z obliczeń wyszło że 1 wat przy 10h dziennie to 1,825 zł/rok - majątek :) Dwa to wymiana świetlówek co roku czyli powiedzmy 3x70zł - 210zł czyli LEDy zwracają się po 5 latach eksploatacji. Dopiero wtedy przedrażamy interes ( zakładając że reefmax nowy i świecimy nim 1 rok bez kosztów świetlówek)

Wytrzymał ktoś z Reef-Maxem 5 lat? Jak tak to podziwiać :)

Podsumowując - lampka super!!! Wymiana tylko dla zajeb****ości, nie dla oszczędności pieniędzy.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW swietlowki wymienia sie co pol roku nie raz do roku :-)

Wiec nie to 3x70 x 2 wiec juz 420 zl a nie 210... wiec juz zaczyna sie oplacac przy 2 latach posiadania RM

U mnie zbliza sie kolejna wymiana swietlowek i chyba na ta lampe sie zdecyduje... Ponieważ nie zanosi sie zebym w najblizszym roku/dwoch zmienial RM na cos wiekszego... bo mam pare innych priorytetowych wydatkow...

Edytowane przez boft (wyświetl historię edycji)

Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.