Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Amazonka też jest fajna tylko ten kolor wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
27 minut temu, Raffy14 napisał:

Eee piętro wyżej pływa 15szt frontosy moba f1 :P z malawi znajdą się fosso, aristochromisy, bucco itd., ale wolę jednak drapieżną amazonkę :D

Masz to szczęście, że jest basen na basy.
Moje ciche słodkie marzenie... ale niestety pewnie ciężkie do zrealizowania przez gabaryty zbiornika dla nich ;) 
Drapieżna amazonka bez pomarańczopłetwych i pawiookich - nie liczy się! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawiookie to na karmę by poszły... nie żartuję :) ostatnio jeden z sumów próbował zezreć podrostka cichli, ok 30cm... wypluł jak ryba już się rozkładała mu w pysku, milutko ;)

@Walker, to zdjęcie było zrobione zaraz po założeniu zbiornika, obecnie jest kryształ.... stała podmiana full przez wkłady wstępne + ro nie pozwalają na to, żeby woda była herbaciana :) ale jak się pasie takie świnie, musi się tyle lać bo żarcia idzie sporo, spoooro... a rybki jeszcze podrosną :D

Słodkowodne płaszczki hoduję jeszcze od czasów poprzedniej pracy (niektóre tu przyszły ze mną :D), parę miotów odchowanych... to są moje oczka na głowie :)

zdjecie.jpg

Cichla azul.... po 3-4latach futrowania zaczynają się w pary dobierać i coś się dzieje :D

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

A tu ciekawy osobnik... hybryda P. Pearl z P.motoro... wyrósł na samczyka :)

zdjecie.jpg

Oxydoras niger... taki kirysek XXXL

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

W miarę aktualne foto...sorki za syf, ale akurat po karmieniu...tu idą kilogramy żarła, niestety inaczej odbija się to na rybach, najbardziej na płaszczkach... filtracja do poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy14 to jakaś bajka..

Sam szacun za samo serwisowanie tego bo widać że robory trochę masz,ważne że to lubisz :)

:czapkizgłów:)

Piękne okazy,plaszczki super:wub:

 

pokaż jeszcze zdjęcie obecnej rafy jak masz


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra te krążowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Jest co robić ale daję radę :)

 

A rafa... jakoś hula, po dwóch awariach dolewki olałem już te cudowne pływaki na elektrozawory, założyłem trójnik i sobie pracuje RO, jedyny minus to częstsza wymiana wkładów ale przeżyję i śpię spokojniej :) niektóre korale dostały po dpce, ale podniosły się dosyć szybko

Plus reaktor wapnia, mierzę tylko KH i totalny święty spokój. muszę tylko rozgryźć dawkowanie mikro przy reaktorze :) Niedługo ICP poleci. Po koralach widzę, że są zadowolone

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2019 o 12:52, Raffy14 napisał:

Pawiookie to na karmę by poszły... nie żartuję :) ostatnio jeden z sumów próbował zezreć podrostka cichli, ok 30cm... wypluł jak ryba już się rozkładała mu w pysku, milutko ;)

@Walker, to zdjęcie było zrobione zaraz po założeniu zbiornika, obecnie jest kryształ.... stała podmiana full przez wkłady wstępne + ro nie pozwalają na to, żeby woda była herbaciana :) ale jak się pasie takie świnie, musi się tyle lać bo żarcia idzie sporo, spoooro... a rybki jeszcze podrosną :D

Słodkowodne płaszczki hoduję jeszcze od czasów poprzedniej pracy (niektóre tu przyszły ze mną :D), parę miotów odchowanych... to są moje oczka na głowie :)

zdjecie.jpg

Cichla azul.... po 3-4latach futrowania zaczynają się w pary dobierać i coś się dzieje :D

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

A tu ciekawy osobnik... hybryda P. Pearl z P.motoro... wyrósł na samczyka :)

zdjecie.jpg

Oxydoras niger... taki kirysek XXXL

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

W miarę aktualne foto...sorki za syf, ale akurat po karmieniu...tu idą kilogramy żarła, niestety inaczej odbija się to na rybach, najbardziej na płaszczkach... filtracja do poprawy

Panie to ciekawsze od tej nudnej rafy weź pokaz jakiś filmik z karmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hula, nudy

Sorki za lekko ciemne foty, na tel wydawały mi się jaśniejsze :/

 

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badyle porosły spore. Trzeba będzie sierpem ciąć;)

W dniu 26.05.2019 o 21:21, Raffy14 napisał:

muszę tylko rozgryźć dawkowanie mikro przy reaktorze

Rozgryzłeś już. Sam zastanawiam się jakie mikro użyć do reaktora i od jakich dawek zacząć.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzłem, w sumie samo się rozgryzło - byłem na urlopie i kawałek czasu przed urlopem nic nie było lane - wysłałem icp po urlopie, wzorowe wyniki oprócz strontu. Więc koksuję stront i jedziemy dalej ;)

Na forum jest też baniak, do którego nic nie jest lane - chyba Roberta? I też super. Korale zadowolone, goniopory mają spore przyrosty :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icp jakby kogos interesowało

Sam reaktor, żadnego dodatkowego dozowania, podmiana z ponad mięsiac temu

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Raffy14 napisał:

Sam reaktor, żadnego dodatkowego dozowania, podmiana z ponad mięsiac temu

Bardzo ładne wyniki. Trochę strontu brakuje. Na jakim zasypie pracuje reaktor? W kostce trochę musiałem podawać mikro. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam Jaki zasyp stosujesz wreaktorze? jesli to nie tajemnica ;)  a mg dodajesz do reaktora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Super wynik. Kolega Michał z forum pomimo reaktora też musiał dolewać z ręki strontu, ale jaki miał zasyp to nie pamiętam. Może będzie widział to się odezwie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej tajemnicy :)

zasyp jest tu przewaznie knop, ale dorzuciłem kilka garści grysu koralowego własnej roboty :) komora odgazowująca to mix grysu z arm z resztkami knopa - takie kombo

 

mg nie mierzę ani nie uzupełniam ani głowy nim nie zawracam :) nigdy niedoboru nie miałem...

 

za to stront leci potrójnie, w drugim rafowym jest go aż 3mg :/

 

tu fota kombo

zdjecie.jpg

 

Zauważyłem, że jak korale mają stabilnie i mikro ciągle w obiegu - to stront leci masakrycznie, Egon też musiał go lać kilka razy więcej

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Konkret. Jak to zarośnie będzie sztos. Nie spie..tego Rafał :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ensso napisał:

Konkret. Jak to zarośnie będzie sztos. Nie spie..tego Rafał :clowning

Zarosnąć nie zarośnie reaktor trzeba czymś napędzać xD :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
14 minut temu, sith114 napisał:

Zarosnąć nie zarośnie reaktor trzeba czymś napędzać xD :clowning

Lenistwo wygra :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy14, co to jest ta kuleczka, "brain coral" na drugim zdjęciu? Normalnie, byłem tuż obok w sierpniu, ale dzieciaki itd itp... nie dało rady:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

 

Platygyra tzw. mózg ;) nie wiem ile lat ma ten koral, jak przyszedłem to już był - a siedzę 5lat ;) na przestrzeni kilku lat doszły 4 szczepki innych odmian - jedna jest extra, zielona fluo z granatowymi "oczkami", ale ze wzrostem u tych korali to się nie śpieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie wszystko rośnie ;) miałem małą szczepkę tej platygyry i jako pierwsza się rozpuściła jak przewaliłem z chemiclean. I rzeczywiście szybko to to nie rośnie heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Raffy14 napisał:

Platygyra tzw. mózg ;) nie wiem ile lat ma ten koral, jak przyszedłem to już był - a siedzę 5lat ;) na przestrzeni kilku lat doszły 4 szczepki innych odmian - jedna jest extra, zielona fluo z granatowymi "oczkami", ale ze wzrostem u tych korali to się nie śpieszy.

Z takim kształtem to sobie może być choćby i czarno-biały:-) Czyli mówisz, że jak teraz kupię szczepkę, to za jakieś 20-30 lat coś takiego ma szansę wyrosnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja myślę że tak heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.