Skocz do zawartości
pepitopl86

Z "Holendra" do Morskiego. 205L

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. Nalot na szybach to bakterie, które mają dogodne warunki, bo lejesz wódkę. CNCrob zresztą już pisał :) Oczywiście, wycieranie szyb co 3 dni to nic uciążliwego. Testy zrób, jak będziesz mógł, no i ciesz się zwierzakami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie monti czerwona trochę kuleje u mnie bo słabo polipuje ale coś rośnie. Reszta zwierzaków ma się raczej dobrze bo się dzielą itp. Co do bogatej wody to robię podmiankę 5l raz na dwa tygodnie. Chyba zmniejszę częstotliwość podmian skoro za bogato.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium, a cyjano nadaje dodatkowego smaczku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakło żywicy do RO w sklepie i po tym cjano zaczeło wyłazić.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym karmisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizirem :)

Nie Ciebie pytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ciebie pytałem :)

To ja wiem ale na zdjęciu pod akwa widać co używa :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię mrożonkami. Raz na dwa tygodnie jakiś żywy. Co do Vizira to wiaderko na dolewkę :)


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy dawno mnie ty nie było więc na wstępie chciałem wasz wszystkich serdecznie pozdrowić i podziękować za wasze rady i wsparcie. Sporo się zmieniło i miałem przeprowadzkę akwarium do innego mieszkania. Teraz zbieram się do kolejnej przeprowadzki i chciałem się was poradzić. Odkąd kupiłem babeczkę piaskową piasek jest biały ale ilość detrytusu na skałach mnie przeraża. zanim adoptowałem babkę nie miałem z tym problemu. Ale głównym problemem jest detrytus na koralach SPS które są zalepiane i w tych miejscach obumierają. Czy pozbyć się korali SPS i mieć tylko LPS i miękkie? Może jest inne rozwiązanie mojego problemu?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam link do albumu ze zdjęciami. Zdjęcia przedstawiają obecny stan akwarium.

http://www.fotosik.p...6/album/1726193

Ps; jak ktoś ma dobrą stronę do hostingu zdjęć to proszę o jej podanie. Wolę jak zdjęcia znajdują się w temacie niż jakieś linki do galerii.

Edytowane przez pepitopl86 (wyświetl historię edycji)

66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Przeszedłem na prowadzenie akwarium metodą probiotyczną AF. Niestety mimo ograniczonych dawek mam zielony nalot na szybach. Z tego co wiem nie jestem sam ponieważ inni koledzy też tego doświadczyli. Czyszczę przednią i boczne szyby, tył sobie odpuszczam bo nie będę codziennie łapek moczyć w akwarium. Mimo płukania piasku i czyszczenia skały dedtytus dalej się osadza. Nie mam pojęcia skąd on się tak szybko zbiera. Karmię mało nie mam zupy rybnej w akwarium... może to robaki tak drążą w skale. Nie wiem. Ale mimo tego korale i ryby mają się świetnie. Zmieniłem zasyp w reaktorze ze żwiru koralowego na ARM i korale rosną w oczach.

IMG 8264

IMG 8253

IMG 8252

IMG 8251

IMG 8250

IMG 8247

IMG 8246

IMG 8244

IMG 8237

IMG 8236

IMG 8234

IMG 8225 2

IMG 8218

IMG 8208

IMG 8207

IMG 8202

IMG 8200

IMG 8178

IMG 8175

PS: ktoś wie co to jest?

IMG 8193


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Świetne zdjęcia!

Myślę, że z czasem nalot będzie mniejszy.

Korali sps nie jest aż tak dużo żeby wszystkie dodatki "przejeść"- cierpliwości a akwarium się odwdzieczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia!

Myślę, że z czasem nalot będzie mniejszy.

Korali sps nie jest aż tak dużo żeby wszystkie dodatki "przejeść"- cierpliwości a akwarium się odwdzieczy;)

Dzięki. Będę obserwował co się dzieje. Dawki bakterii zmniejszyłem o połowę. A resztę papu dla korali daję dwa razy w tygodniu.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy dawno mnie ty nie było więc na wstępie chciałem wasz wszystkich serdecznie pozdrowić i podziękować za wasze rady i wsparcie. Sporo się zmieniło i miałem przeprowadzkę akwarium do innego mieszkania. Teraz zbieram się do kolejnej przeprowadzki i chciałem się was poradzić. Odkąd kupiłem babeczkę piaskową piasek jest biały ale ilość detrytusu na skałach mnie przeraża. zanim adoptowałem babkę nie miałem z tym problemu. Ale głównym problemem jest detrytus na koralach SPS które są zalepiane i w tych miejscach obumierają. Czy pozbyć się korali SPS i mieć tylko LPS i miękkie? Może jest inne rozwiązanie mojego problemu?

popraw cyrkulacje ;)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium robi wrażenie :)

zobacz tu:

http://pl.reeflex.ne...ausithoe_sp.htm

wyglada na meduze :D

To hydroid, na moje oko staurocladia (tutaj). Zanim u mnie podrosły na tyle żeby im się przyjrzeć myślałem, że to jakieś małe wężowidła :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez adiC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw cyrkulacje ;)

Aktualnie mam: 2x jvp 102 i Jebao WP 40. Chyba muszę przykleić korale do skały i wtedy skieruję cyrkulacje w ich stronę.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia naprawdę super nie mogę się napatrzyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.