Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Rok temu zakładałem swoją słoną 30. Na wakacjach 2012 r. coś mnie tchnęło i posoliłem swojego holendra 54l a 30 zamieniłem na krewetkarium. Po wielu zmaganiach z z cyjano czy dino, bryopsisem (którego jeszcze trochę zostało, widzę, że muszę zaopatrzyć się w magnez Kenta i wytępić to na amen) oraz z kilku krotnym przestawianiem skały na chwilę obecną wygląda to tak:

ZBIORNIK:

50x35x30, 54 l

FILTRACJA:

Dwie kaskady HBL-501

-w jednej kaskadzie żywa skała oraz co trzy dni zmianiana wata filtracyjna i odpieniacz na strzykawkach

-w drugiej kaskadzie ceramika i PhosGuard

Falownik Resun Waver 2000

OŚWIETLENIE:

2 x Aquael duo deco light 2x11 watt (10000k i 20000k)

SKAŁA PODŁOŻE:

-żywy piasek ok 1 kg (w krótce dołożę jeszcze z 3kg ponieważ już mi się nie podoba taka cienka warstwa)

-Żywa skała ok 7kg

OGRZEWANIE:

grzałka 50W z termostatem, temperatura stała 26 stopni

ŻYCIE:

-Capnella (podzieliła się już na 3 drzewka)

-Xenia pulsująca (zakupiona w pod koniec grudnia, byłem w szoku bo już trzykrotnie powiększyła swoje rozmiary)

- Pseudogorgonia

- Discosoma (ok 5 sztuk)

-Zoanthusy ( ok 4 rodzaje, dosć dużo mordek, łądnie się mnożą)

-Parazoanthusy ( z dwóch sztuk już mi się zrobiło ok 8 )

-Sinularia Dura (2 dość duże sztuki)

-Briareum

-Clavularia

- i oczywiście Sarcophyton Fluo (był na małej skałce, zszedł z niej na wielką i pozostawił po sobie trzy maluszki)

- Krab Calcinus Elegans

- Parka Amphiprion ocellaris

- Gobidon Okinawae

- Dwa ślimaki Turbo

oraz mnóstwo wieloszczetów, kiełżów i różnej drobnicy widocznej w nocy oraz niestety Apitasia (dość sporo) nie mogę nigdzie w pobliżu Wunderwaffe a żeby zamówić gdzie kolwiek to za zimno

W krótce przewiduję zmianę oświetlenie na zwykłe T5 oraz zbieram na uruchomienie sumpa 30 l który już sobie spoczywa w szafce :)

Parametry:

PH 8

KH 9

No3 2

Po4 0 (PhosGuard daje rade)

na Ca i Mg już mi się skończyły ponieważ miałem resztki, będę musiał zakupić przy walce z gloniskiem bryopsis

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, starałem się jak mogłem

d85bfb2ff6f9f08agen.jpg

78de835314f8bca8gen.jpg

cba8d243c9355664gen.jpg

4b65c2111424f7f1gen.jpg

I na koniec Elegans maskujący się pod glonami

bb4054b385b3a4d2gen.jpg

Edytowane przez Camillo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczne akwarium, proste, nieduże a wszystko ładnie żyje. Błazenki pewnie niedługo będą miały za ciasno. A gobiodony Ci się już rozmnażają?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczne akwarium, proste, nieduże a wszystko ładnie żyje. Błazenki pewnie niedługo będą miały za ciasno. A gobiodony Ci się już rozmnażają?

Gobidonka mam jednego :/ gdzieś czytałem że w tak małym zbiorniku mogą być agresywne wobec osobników tej samej rasy. Razem z błazenkami upodobał sobie sarco, nie raz nie mogą go przegonić hehe :) dużo czasu też spędza w Capnelli lub Pseudogorgonii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobiodonki lubią się gonić- niby delikatnie,ale ten zastraszony nic nie je i zdycha.Metoda dobierania pary jest zanknąc starego w butelce i otworami jak sitko i wypusic po tygodniu jak nowy poczuje się pewnie i bedzie miał zaokraglony brzuszek. zmieniaja płeć w dwie strony dowolnie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki bardzo za informację :)

Coś będę myślał na ten temat,

mała to rybka więc jedna więcej nie powinna na robić szumu z parametrami, tak mi się wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, a przyjemnie mieć parkę . Im też lepiej :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem jeszcze kilka zdjęć z przed miesiąca :)

cbb15595f9f5a438gen.jpg

c1475cd9b11a0131gen.jpg

901e7f8a4712f6e6gen.jpg

Nie dawno naszczepiona od pierwotnego drzewka pseudogorgonia

6e8b3b44211211c6gen.jpg

Edytowane przez Camillo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Za niedługo zamierzam zmienić oświetlenie z kompaktów Aquaela na zwykłe T5 i w związku z tym mam do was pytanko, czy do oświetlenia moich 54 liter wystarczą takie dwie świetlówki?:

http://erybka.pl/product-pol-1623-Blau-Reef-Day-6500K-24W-T5.html

http://erybka.pl/product-pol-1627-Blau-Marine-Blue-24W-T5.html

Ewentualnie mogę do tego zostawić jeden kompakt 11W np aktyniczny

zamierzam też zrobić nocne oświetlenie żeby zmniejszyć stres życia w akwarium spowodowanym całkowitym zaciemnieniem. Te ledy będą się nadawać?

http://allegro.pl/oswietlenie-nocne-led-niebieskie-27cm-i2970784757.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie ok, zostaw jeden kompakt 11w niebieski, bo na samych blau myślę ,że będzie za biało. Ledy jako nocne też się nadają, jak mają regulację to jeszcze lepiej ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa :) Nawet gdzieś mi się pląta pod nogami zasilacz dwunastka więc git :) Wielkie dzięki, dzięki Tobie cztery dyszki zostają w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem polowanie na wieloszczety ponieważ zauważyłem, że discosoma jest lekko nadgryziona, od razu pomyślałem, że to sprawka tych rozbójników, ok 10 min temu na piasku koło skały przyczepiłem igłą kawałek krewetki koktajlowej no i proszę po kilku nie udanych próbach mamy pokaźną sztukę ok 13 cm. Strasznie szybkie te stwory, musiałem czekać aż całkiem wyjdzie ze skały bo inaczej nie da się go nawet chwycić

Sorki za jakość ale robiłem komórką na szybko przed "spłukaniem"

8e6e4503fa51e3b5gen.jpg

193568347b7b3843gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do świetlówek to ta http://erybka.pl/pro...T5.html raczej się nie nadaje. Polecam coś takiego ATI AquaBlue + ATI blue plus. A co do lampy to ja mam taką http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-slim-t5-2x24w-60cm-i3004873754.html , wymieniłem jedną świetlówkę na blue plus a druga została 10000k.

Edytowane przez k_bad (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Które wkoncu oswietlenie nocne wybrałeś ?

Pytam bo sam rozgladam sie...


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze obecnie nie mam czym zrobić :/ aparat mi padł.

Oświetlenie ma regulacje na zasilaczu, więc możesz sobie dostosować jasność oświetlenia do potrzeb Twojego akwarium, ja mam ustawione na około połowę. Daje to naprawdę fajny efekt :) i oczywiście mniej stresu w baniaczku w nocy co najważniejsze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam icon_smile.gif

Czy to możliwe abym przywiózł ze sklepu "zaciążoną" Lysmate Kuekenthali ? Teraz patrze sobie do akwarium z latarką a tutaj z prądem wody pływa sobie setki robaczków, przypominają miniaturowe krewetki, mają ok 1 mm albo i mniej. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale może dlatego nie chciała ruszyć apitasi? Da się jakoś te maluchy odchować? pewnie nie ma szans no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć sąsiedzie :)

Ładne akwarium,ale czegoś mi tu brakuje pewnie jakiś innych bardziej oczojebnych kolorków :)

Pozdrawiam Ropczyczanin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.