Skocz do zawartości
Walker

[250] Walker ver.4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa że zostaniesz dziadkiem. :thumbup::strutin


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest szansa że zostaniesz dziadkiem. [emoji106]:strutin
Roman, żebym ja miał czas i warunki to już bym był pra, pra,..... pradziadkiem bo tu produkcja idzie jak w fabryce praktycznie z zegarkiem w ręku ;-)

A tak pozostaje mi cieszyć się że tym maluchom u mnie dobrze i od czasu do czasu odratowac co do sumpa wpadnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zwierzaki chcą się rozmnażać. Z tego co jak mówisz że do sumpa wpadło to co Ci się udało odchować?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że zwierzaki chcą się rozmnażać. Z tego co jak mówisz że do sumpa wpadło to co Ci się udało odchować?
Tylko pterapogony

Błazny trzeba łapać na patent z latarką bo są tak małe że próżno ich w sumpie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się żeby coś takiego wpadło mi do sumpa.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi taka banda smarkaczy i się gapi nie wiadomo na co....10d409e1b14a5618817276391a3754c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Marcin 

Pewnie mecz oglądają ;) 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś Pterapogon Ocellaris będzie? ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

To jakiś Pterapogon Ocellaris będzie? ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Albo amphiprion  cauderni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje że w oryginalny sposób połączyliscie posty z przed roku z nowym postem ;-)

Ale żeby nie było że w jest jakiś przestój w produkcji - foteczka wczorajszej porcji białka.
Tym razem załapał się nawet jeden z pracowników produkcji 797b9e76d591c0a6fd183dde2899269d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to oto koraliki 1f971b624bc1b37a2919ac22f96f7cdc.jpg7f1f23fd98a78d00fc40079ff2f10897.jpgf619451e8374b319a70b70fdad7f977e.jpg6b1844066d263c521a14c6d788e64816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:czapkizgłów:) Za fotki też.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roman :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem odrobina techniki

Zawsze chciałem to zrobić ale jakoś nigdy nie było czasu

Automatyczne podnoszona lampa

Jednofazowy asynchroniczny silnik rurowy udźwig 20kg + sterownik radiowy ST200HS kawałek rury i tak to oto działa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Walker napisał:

Tym razem odrobina techniki

Zawsze chciałem to zrobić ale jakoś nigdy nie było czasu

Automatyczne podnoszona lampa

Jednofazowy asynchroniczny silnik rurowy udźwig 20kg + sterownik radiowy ST200HS kawałek rury i tak to oto działa :)

Marcin ciekawy projekt .Masz zamontowane krańcówki ,czy programujesz w sterowniku wysokość podnoszenia i opuszczania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Walker napisał:

Jednofazowy asynchroniczny silnik rurowy udźwig 20kg + sterownik radiowy ST200HS kawałek rury i tak to oto działa :)

Też planuje zrobić automatycznie podnoszenie lampy i zastanawiam się jaki silnik użyć. Czyli ile mocniejszy od faktycznej wagi lampy. 

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Marcin ciekawy projekt .Masz zamontowane krańcówki ,czy programujesz w sterowniku wysokość podnoszenia i opuszczania?

I tak i tak. wysokość ustawiona jest na krańcówkach a jako zabezpieczanie kranówek ustawiony jest czas na sterowniku

Sterownik ma dwa wejścia bezprądowe i będą sterowane zegarem tak aby np podnosić lampę na noc żeby łatwiej było karmić korale czy co tam sobie jeszcze wymyśle :)

13 minut temu, norbi2222 napisał:

Też planuje zrobić automatycznie podnoszenie lampy i zastanawiam się jaki silnik użyć. Czyli ile mocniejszy od faktycznej wagi lampy. 

 

Moja lampa waży  ok 7kg więc 20kg udźwigu jest ok.

Pewnie i 10kg było by w porządku bo silnik wykonuje tylko kilka obrotów, ale wolałem dać trochę zapasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Walker,Twoje akwa nadal technicznie pozostaje dla mnie aspiracja NR 1,chcialbym zaprojektowac nowe akwa tak jak Ty, tylko z inna filttacja, jak dzis oceniasz obluge w stosunku do prac jakie trzeba wykonac czasem w sumpie pod szafka?,koraliki masz naprawde mega-zycze kolorowego lasku patykow,pozdrawiam serdecznie grzegorz 

p.s. priv prosze


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczerym to nie wyobrażam sobie już innego ustawienia. Pod względem obsługi i komfortu jest to naprawdę mistrzostwo świata. I jeśli jest możliwe zrobienie takiej konfiguracji a zarazem ma to jakieś logiczne przełożenie na wystrój pomieszczenia w którym stoi zbiornik to polecam każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajefajne. Wrzucił byś do działu DIY, jak zrobić takie ustrojstwo, też mi się marzy taki system podnoszenia lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker4,witaj,jak Ty kolorujesz te swoje acroporki?,kolorystyka korali jest niesamowita,system dziala nadal z pienidlem?,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***iste Marcin te acry. Jest szansa na szczepki jakieś ?  Ja od zera zaczynam i tak szukam po ludziach na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem.... jak tam obecnie wygląda baniak. Przydała by się fota nie makro ale całościowa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.