Skocz do zawartości
apofis

Red Sea Coral Colors ABCD opinie i jak stosować

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam bo i ja zaczxąłem lać coral colors, leje od tygodnia, jak wasze efekty. ?


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja efekty zaowazylem zaraz drugiego dnia, może nie w kolorach, ale w polipowaniu. Po 4 dniach stosowania po 2ml z każdego w zbiorniku 200l korale zaczli się znacznie bardziej pompowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu o tym samym. Od założenia wątku minęły 4 lata a zbyt wiele treści nie przybyło ;) Stosujecie nadal? Jak tam Wasze wrażenia? Dajcie znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od jakiegoś roku. Jestem zadowolony, ładnie podbijają mikro. Szczególnie dobrze mi współgracją z solą red sea niebieską oraz ATI Essentials PRO (podmianki 10% co tydzień). W tym układzie leję tylko 1 ml dziennie na 700 litrów obiegu, czyli bardzo niewiele. Testy ICP robię co miesiąc więc monitoruję mikro dość dokładnie. Z Essentialami zwykłymi tak równo nie było, ale to także pewnie efekt, że uczyłem się morszczyny i swojego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory podawałem według zużycia Ca - u mnie wychodziło ostatnio po dwie krople z każdej buteleczki codziennie na 50 litrów wody netto. Jednak ballinga z ATI Essentials pro daję pełną dawkę #2 oraz trochę #1 więc to zaciemnia obraz bo tam też są mikro. Po ostatnim ICP trochę zmodyfikuję dawki ale nadal mam zamiar je podawać.

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz w tygodniu dawkuje po 1 ml każdego na jakieś 160 litrów. 
w sumie na icp wyszły mi braki wszystkiego prócz żelaza miedzi i aluminium których mam nadmiar wiec odstawię komponent c. 
za 2-3 tygodnie sprawdzę co i jak. 
masz może instrukcje w języku polskim? 
to co na butelkach jest w Ppm to na icp jest w mikrogramach i na odwrót dla utrudnienia 

robiłem test w reef factory, w AF jeszcze inaczej, ale tam przynajmniej są zalecenia z ich produktami.

w reefie tez są ale z produktami które jeszcze nie są w sprzedaży 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie odstawiaj tylko zmniejsz dawkę bo przy odstawieniu fundujesz huśtawkę w parametrach  - no chyba, że przekroczenia masz na poziomie toksycznym. Przekroczenia miedzi i żelaza możesz też mieć z innych przyczyn niż suplementacja mikro.

Jeżeli robisz podmianki co tydzień na dobrej soli to nie ma co się tak śpieszyć z tymi ICP i korekcją dozowania. Lepiej powoli dochodzić do odpowiednich dawek. Ja zacząłem od dawki 1 kroplę dziennie i po ICP po 3 miesiącach zwiększyłem na 2 krople.

Niestety w instrukcji nie ma języka polskiego.

To jest proste: 1 ppm to 1miligram/l a 1 mikrogram/l to 1 ppb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robię na red sea niebieskiej

z przelicznikiem to wiem ale mimo wszystko trzeba pomyśleć. 
najgorzej  jest z cynkiem, przekroczenie 10 krotne, na bar brakło skali, miedź 5 krotnie, 

instalacja nie jest miedziana wiec odpada, woda z własnej studni wiec może być w niej wszystko

sprzęty w akwarium to Aqua nowa i Maxspect, raczej sprawdzeni producenci. 
akwarium jest dość świeże i tracę colors zacząłem dozować dopiero po icp. Dawki potasu czy jodu które podaje i tak są niewielkie w porównaniu z brakami jakie miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem temat Twojego akwarium ale nie znalazłem informacji o ICP - może zaktualizuj. Robiłeś ICP także wody RO?

Skoro akwarium jest bardzo świeże to na razie ja bym się wstrzymał z tą suplementacją. Dozujesz już ballinga? Jak nie to same podmiany powinny wystarczyć plus ewentualnie jod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie robiłem niestety testu wody ro. 
ballinga stosuje od 2 miesięcy wcześniej red sea obecnie ati pro ale niewiele, około po ml dziennie

Podmianki przestały wystarczać, 

uzupełnię temat , może dyskusje tam przeniesiemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.