Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym ostrzec wszystkich przed interesami z niejakim kolegą Pablito. Kilka osób z naszego forum zostało poszkodowanych przez niego. Został trwale zbanowany (jak i dwie inne jego tożsamości). Bardzo możliwe, że będzie próbował jeszcze pod innymi postaciami dalej prowadzić swój proceder więc proszę o zachowanie ostrożności przy zakupach sprzętu od świeżo zarejestrowanych użytkowników. Razem z Przemkiem postaramy się monitorować ewentualne nowe jego wcielenia i odpowiednio wcześnie reagować.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ostrzec wszystkich przed "Pnem" z Łodzi o psełdonimie (na portalu Allegro hypnogen)

, który to zakupił odemnie ukwiał i do dzisiaj nie zapłacił. Twierdzi co prawda, że przelał kaskę ale nie chce wysłać potwierdzenia. Niestety było to zwierze i zaraz jak go wyłowiłem wysłałem jak najszybciej, jeszcze przed przelewem kaski na konto. Widocznie w/w delikwent stwierdził, że już nie musi płacić jak ma towar.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepiej jak się kogoś nie zna to można poprośić o transakcje przez allegro tak najbezpiczniej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nemo zgłoś fakt na policje. Od tego jest. Nic nie zapłacisz a koło niego trochę smrodu zrobią.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie takie sprawy się zgłasza i koledzy bedą już mieli wpisane na stałe w papierach konflikt z prawem co im troche w życiu utrudni, wiem co mówie


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poparcie, ale czy kwota 150 zł + przesyłka są tego warte a jak mi powiedzą, że niska szkodliwość społeczna, podobno tak jest. Hmm nie wiem?


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci nie szkoda tych paru zł. no to spoko. Ale ja bym zgłosił na twoim miejscu. W końcu płace podatki więc wymagam działania. Zająć się sprawą muszą. Nawet jak kasę odzyskasz dopiero po pewnym czasie to w końcu odzyskasz. Co do niskiej szkodliwości to nie wiem. Musisz się dowiedzie. Wiem że do 200 zł to jest wykroczenie a powyżej chyba już przestępstwo. Ja życzę powodzenia. Takich dupków trzeba tępić. Ja u tego allegrowicza już nic nie kupię.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestepstwo jest od 300zł:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nieznajomość prawa szkodzi:). Po pierwsze do 250 zł jest wykroczenie, a powyżej przestępstwo. po drugie oszustwo jest ścigane z urzedu, chyba, że zostało popełnione na szkodę osoby najbliższej wtedy trzeba złożyć odpowiedni wniosek, który można wycofać.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) @ Natan po czym sądzisz, że "nic nie robią". Fakt jest to "papierkowa" robota, ale przerobic trzeba. Nieujednolicajmy całego Państwa.

pozdro:)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Natan, @brzydzi @leoni - nie piszcie głupot! Kwota 250zł dotyczy takich przestępstw jak kradzież i zniszczenie mienia. Oszustwo (art.286kk) tak jak w tym przypadku nie ma dolnej granicy wartości!!! kwota 5 zł w przypadku oszustwa to przestępstwo a nie wykroczenie i podlega ściganiu "z urzędu". Śmiało zgłaszajcie przestępstwa - jeżeli nie bezpośrednio Policji to nawet poprzez pisemne złożenie zawiadomienia w Prokuraturze - wtedy Policja będzie musiała się tym zająć.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek75 przeczytaj mój post jeszcze raz ze zrozumieniem, a nie pisz, że pisze bzdury - wiem co mówię.....wierz mi;)

cyt:"oszustwo jest ścigane z urzedu, chyba, że zostało popełnione na szkodę osoby najbliższej"

Nie chciałem przytaczać tu całego artykułu bo i po co. Jeśli złożysz zawiadomienie w prokuraturze to prokuratura zleci wszczęcie dochodzenia Policji lub sama poprowadzi postępowanie. Wracając do tego"zdarzenia". Nemo śmiało zgłoś w/w zdarzenie na Policji. Na pewno nie zostanie to zbagatelizowane, a sprawa nie jest trudna do wykrycia. Pieniądze wpłaciłeś na konto więc już jest możliwośc ustalenia danych, później sprawdza się skąd logował się potencjalny sprawca tego oszustwa itd . Nie będę opisywał czynności bo to nie jest chyba potrzebne. Ważne, że osoba, która popełniła to oszustwo jest ścigana z urzędu. I następnym razem @krzysiek75 prosba o dczytanie posta zanim powiesz, że ktoś pisze bzdury - bez urazy.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że przestępstwo jest powyżej 250zł a poniżej jest wykroczeniem. Nie jest to więc prawdą w przypadku oszustwa. Może ja nie zrozumiałem cię do końca dobrze, a może ty tego dobrze nie napisałeś.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą, jak cię źle zrozumiałem to przepraszam.:kapelusz Nie ma co cię o pierdoły sprzeczać trzeba raczej oszustów eliminować.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Jasne, Wszyscy chcemy pomóc w eliminowaniu oszustów. Jak @nemo będzie potrzebował rady - służę pomocą:D

ps. @krzysiek75 nie masz za co przepraszać:), starczy chyba na tym forum już niepotrzebnych "przepychanek" itp.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skończy się tak że policjant wybierze jeden z w/w paragrafów który mu podpasuje żeby szybko zakończyć pracę :)

i nie piszę tego żeby się z Wami sprzeczać bo też nie podobają mi się prostackie wypowiedzi na forum. Kiedyś miałem pracę która polegała na zgłaszaniu przestępstw na Policję i niestety tak jest chyba że kolega trafi na zadziornego gliniarza. Z innej beczki to może zgłosić z par 284 - przywłaszczenie cudzego mienia ... może wtedy nie umorzą


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobinie zgłoszę tą sprawę na policję wcześniej jednak wyślę go o tym fakcie powiadomić, co Wy na to ?


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście pod przywłaszczenie się to nie łapie dlatego, że Nemo nie pozostawił ryby bez opieki na ulicy i ktoś sobie ją zabrał i przywłaszczył tylko ją po prostu sprzedał. Sprawca oszukał Nemo poprzez wprowadzenie go w błąd informując że przelał pieniądze a tym czasem tego nie zrobił. Zwykłe oszustwo. Poza tym jeżeli sprawa została by niesłusznie umorzona jest jeszcze opcja złożenia zażalenia gdzie z pewnością Prokuratura Okręgowa wytknie ewentualne nieprawidłowości w prowadzonym dochodzeniu.

Jeżeli nie chcecie zgłaszać takich przypadków i z góry zakładacie że i tak nic z tego nie będzie to wasza sprawa. Tylko że wtedy takich oszustów będzie przybywać i po szczepki korali będziemy jeździć po 500km żeby ktoś nas nie oszukał.

Nie wiem Ozim czy byłeś już w sytuacji ze komuś zapłaciłeś i nie dostałeś towaru. Ale myślę że nie powinieneś zniechęcać kogoś do złożenia zawiadomienia - chyba że masz w tym jakiś interes...


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę. że @ozim jest specem od "dobierania" paragrafów. Przykro mi, że ktoś tak myśli o tej pracy. Ale cóż... Jak to w każdej firmie trafiają się "niespodzianki". Ludzie są różni, ale co tam nie będziemy biadolić i teraz się licytowac bo może ktoś trafić się z jeszcze lepszym stwierdzeniem niz oim;). Jak mówiłem, sprawę zgłaszać - i tu zgodze się w pełni z krzyśkiem jest to ewidentne oszustwo i nie da się tego "podciągnąć" pod jakiś paragraf bo tak komus pasuje. Jak pisałem służe pomocą.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie zniechęcam do składania doniesienia wręcz przeciwnie sam złożyłbym wszystko od razu do właściwej terenowo Prokuratury. Sam składałem doniesienia przez osiem lat na nierzetelnych klientów banku i wiem od tej drugiej strony jak wygląda praca niektórych policjantów. Po prostu uważam że jest to przywłaszczenie mienia ponieważ przedmiotem sprawy jest towar, rzecz, zwierzak a nie środki finansowe. Osobiście też namawiam kolegę nemo do złożenia doniesienia do Prokuratury Okręgowej dla miasta gdzie wysłał przesyłkę po wcześniejszym pisemnym wezwaniu do zwrotu przedmiotu, zwierzaka. Złożenie sprawy do Prokuratury Okręgowej właściwej dla miejsca zaistnienia przestępstwa przyspieszy sprawę o 30 dni a niżeli złożenie doniesienia na Komisariacie koło domu. Ze swojej strony kończę temat bo nie chcę się z nikim sprzeczać ani kłócić, po prostu sam bym tak zrobił żeby nikt mi nie umorzył śledztwa tłumacząc iż kwota jest zbyt niska a szkodliwość społeczna znikoma.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Faktycznie nie sprzeczajcie się z mojego powodu. Wysłałem wczoraj do gościa wiadomość, że czekam do piątku na wyjaśnienia a następnie zawiadamiam policję. Oczywiście poinformuje Was jak sprawa sie bedzie toczyć.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.