Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jakby się coś z tej soli wytrącało. Ja używam soli RedSea coral pro i jak dodam sól  do wody rodi to po 10 minutach jest kryształ bez żadnych nalotów. Ale po grotechu tak jak pisałem osad na szybach się robi.
Witam,
mam podobnie gdy używam RS CP, beczka do mieszania cala brązowa w środku, za to korale swietnie stoją po wymianie wody.

Zbiirnik Servera 1 klasa, podziwiac podziwiac i jeszcze raz podziwiać.


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewerTy to i na soli kuchennej miałbyś efekty :) Nie ściemniaj o butach, tylko lepiej przyznaj na jakich produktach bazujesz, bo nie możliwe żeby AF :))))

 

A poważniej mówiąc fajnie wygląda połączenie patyków, miękkich, ukwiału i tylu ryb. Widać że u Ciebie wszystko hula aż miło. Ile urobku masz dziennie (tygodniowo?) w odpieniaczu? i jakiej konsystencji? Może tutaj jest klucz? Może gdyby u mnie wypieniało więcej, mniej by się osadzało na szybach?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, korabol napisał:

Witam,
mam podobnie gdy używam RS CP, beczka do mieszania cala brązowa w środku, za to korale swietnie stoją po wymianie wody.

Ale ja napisałem że woda kryształ a nie cała brązowa :P coś namieszałeś hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja napisałem że woda kryształ a nie cała brązowa [emoji14] coś namieszałeś hehe
A ja napisalem ze osad tylko w beczce sie robi bo woda jest tak samo kryształ.. hehe.
[emoji3]

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, korabol napisał:

A ja napisalem ze osad tylko w beczce sie robi bo woda jest tak samo kryształ.. hehe.
emoji3.png

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 

Czyli Tobie na soli RS Coral pro robi się tak samo brązowy osad jak tym osobom które używają soli AF hehe

To może problem siedzi w czymś innym? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sever rewelacyjnie te euphylie wyglądają. Zapodaj zdjęcia z prawej strony z goniastreami, platygyrami itd.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=11375]sewer[/mention]Ty to i na soli kuchennej miałbyś efekty [emoji4] Nie ściemniaj o butach, tylko lepiej przyznaj na jakich produktach bazujesz, bo nie możliwe żeby AF :))))
 
A poważniej mówiąc fajnie wygląda połączenie patyków, miękkich, ukwiału i tylu ryb. Widać że u Ciebie wszystko hula aż miło. Ile urobku masz dziennie (tygodniowo?) w odpieniaczu? i jakiej konsystencji? Może tutaj jest klucz? Może gdyby u mnie wypieniało więcej, mniej by się osadzało na szybach?
Dzieki...
Ciezko powiedziec ile mi się osadza ... Nie mierzyłem objętości. Ważne jest czyszczenie kubka regularnie co pare dni w moim przypadku. Lepiej wtedy odpienia. Mi jakoś to nie przeszkadza że co 2-3 dni muszę wyczyścić szybę. Wodę mam kryształ.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Osad może się pojawić przy dłuższym mieszaniu solanki. Utlenia się wtedy żelazo. Ten proces w żadnym stopniu nie jest to niebezpieczny dla zbiornika. Generalnie zauważyliśmy przy tysiacach testach ICP z całego świata że większość zbiorników ma niedobór żelaza więc go dajemy nieco wiecej do soli.
Po dodaniu do zbiornika zelazo jest bardzo szybko wchłanianie.
Dlatego najlepiej solanke po 30min mieszania (ph się stabilizuje) do zbiornika po sprawdzeniu zasilenia i temperatury.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, sewer napisał:

Dlatego najlepiej solanke po 30min mieszania (ph się stabilizuje) do zbiornika po sprawdzeniu zasilenia i temperatury.

Dobrze wiedzieć, bo ja z reguły w sobotę mieszam a w niedzielę leję.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut wydaje się niewiele - mam wtedy jeszcze mętną wodę - spróbuję nieco ja podgrzać grzałką wcześniej, to powinno pomóc.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam 15minut, pompy skierowane na dno zbiornika - woda już kryształ. Zasolenie tylko sprawdzam i hop.

Z rudym nalotem się nie spotkałem, a stosuję af kawał czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Tobie na soli RS Coral pro robi się tak samo brązowy osad jak tym osobom które używają soli AF hehe
To może problem siedzi w czymś innym? [emoji14] 
Nie mam pojecia, jestem z soli zadowolony. Zmieniam co 2-3 podmiane na sol TM RP.


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sever rewelacyjnie te euphylie wyglądają. Zapodaj zdjęcia z prawej strony z goniastreami, platygyrami itd.
Dzięki ;) już późno i świecą ledy niebieskie fad1ed5450219507d40f8c0a3fa593f8.jpg6a0097316659adac38b835bc716558de.jpg9f9b4beb6345b8ecaacf1263a0000d7d.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę pokarmić więcej żeby podciągnąć PO4 ... No i poleję trochę chemii żeby podbić poszczególne pierwiastki.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

cdec0896422d4ddd7798258984f9f907.jpge10ce9d90c3e2a8bf022fab1c11d3774.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer jak zawsze zachwycają mnie twoje korale...icp całkiem ładne,no ale kto jak nie Ty będzie mial inne ;)

gratki takiego arsenału z af


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.