Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprzedaje ale chętnie się za coś zamienię... ;)
Może coś masz czego ja nie mam ...cyphastrea mam :)

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sewer napisał:

Nie sprzedaje ale chętnie się za coś zamienię... ;)
Może coś masz czego ja nie mam ...cyphastrea mam :)

Sent from Galaxy far far away
 

Dużo ludzi już ma Cyph.

 

Ale to nie  jest przypadkiem ? 

 plexaurella 

Bo tą mam :) 

Folridę tak 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2018 o 17:09, sewer napisał:

Mam automatyczny karmnik z pokarmami AF. Zmiksowane razem po trochę z każdego 4 razy dziennie.
Od czasu do czasu daje mrożonki jak sobie przypomnę.
Teraz mnie nie ma w domu przez 10 dni to idzie tylko z karmnika... Component 123+ się leje i Nitraphos Minus z pompy dozujacej it tyle. Mam nadzieję że jak wrócę to wszystko będzie żyło... ;)

Sent from Galaxy far far away
 

A jaki karmnik używasz? AF Algae Feed jest wilgotne, nie klei się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam JBL. Ma dość szczelny pojemnik na pokarm i nic nie wilgotnieje. db2ab54e581e05bdf78d655c26ea12e4.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać czy jesteś zadowolony z tego karmnika? Czy można z niego podawać tylko granulki czy płatki też? Kupiłem taki sam, jest jeszcze w drodze i zastanawiam się czy to był dobry wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wyszło, coś tam weszło ... ;)
3ea1b259829d82ca683cbd793350604a.jpg7dd71322e84831774475d05ac69d2ac8.jpg9ea41f2fb9506e6fb417b6c6ff8084f8.jpgfa715d40e14bcad2aac9fd897e629124.jpg6909954bda960424bd200d7ef17571ac.jpg269aed37f02f8d0769804a3ba32c359a.jpgef60b683f110b5c18202ee9b5b8b9eee.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie stalo tym lps na dnie po prawej z ostatniego zdjęcia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sie stalo tym lps na dnie po prawej z ostatniego zdjęcia? 
?

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam prawy dolny róg ostatniego zdjęcia.  Kilka lps straciło część tkanki. Na lps słabo się znam, ale chyba favia/favites i coś zielonego wzorem podobnego do platygyra.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota euphylia po lewo - przedni lewy róg akwarium jest świeżo cięta ? Ładna oby się utrzymała ...
Co to za koral na wprost pyska  Ctenochaetus strigosus - po lewo od catalaphylii
 

koral.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak - ale zdjęcie całości baniaka nie oddało urody gąbki... piękna. Mogę prosić o zdjęcie z bliska ?
Baniak naprawdę ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo wytrzyma gąbka 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam prawy dolny róg ostatniego zdjęcia.  Kilka lps straciło część tkanki. Na lps słabo się znam, ale chyba favia/favites i coś zielonego wzorem podobnego do platygyra.
 
Jakis czas temu grzybki po nich przeszły. Na któregoś mi spadła w nocy Catalophyllia...

Sent from Galaxy far far away

chyba tak - ale zdjęcie całości baniaka nie oddało urody gąbki... piękna. Mogę prosić o zdjęcie z bliska ?
Baniak naprawdę ładnie się prezentuje.
Dzięki :)
Kupiliśmy duży okaz tej Spider Sponge... pocielismy na 4 kawałki i poszła do 4 zbiorników. Zobaczymy co z niej będzie , bo ponoć nie jest łatwo ją utrzymać. W dwóch zbiornikach polipuje, w dwóch nie ... akurat moja nie ...
Na zdjęciach ta część u Damiana i akurat polipuje...
085cd56c1119644fa6f29f74794fa285.jpg433c3452d948ddbf03981e19b40d243f.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma szczęście drugi nie - ale gąbka u Damiana naprawdę robi wrażenie. Oby druga się równie pięknie rozwinęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście u mnie też się gąbeczka zaczęła otwierać... jak długo pozyje zobaczymy... dokarmiam ja AF PhytoMix... Ale nie jest to zbiornik NP ... ;) 1db457902f81fdcc641b4819fd76751e.jpg4e3dc0d62b3d601c543076a26bbcdf19.jpged13739acb1a4638aa4c955d628cf03a.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę nowych fotek z telefonu. 682fd13e3785e6f8b73b0a6b8fd22961.jpg767494ff2036d5ebf2dbd3f9e434d687.jpgf87b94d468621cdeddd9f42da95ebbfb.jpg7ac2e8f37566c6969a2b05ba31a8ba4f.jpg51987ff46c1c27c3742b88252e4a15a3.jpg1a4b8c1a93d9e24932394e92201c546a.jpg907906ef0ca362d42804bd505908b52c.jpg2f264e3c15aee6f81d0899777a36876b.jpgb833dbc3f99118d6978bae1e41d2481d.jpg8902563503b2bb9a3015f80bc212e33f.jpgdfc9b9a45e5ef27041205b757babb499.jpg1a6db3f21f90868ec6c9d0941c105938.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widać zmiany w obsadzie koralowej. Why?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markotnie to wyglada. Wcześniej jakoś tak więcej „fluo” było, a może to te zdjecia z telefonu? Żółtek tak chudy, że ości można policzyć. Pokarmy AF mu nie służą?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer jaki masz telefon że takie fajne zdjęcia robi? Ja jakoś nie mogę zrobić dobrych fotek zawsze jest jakby zamazane lub za dużo niebieskiego. Niby mam dobry aparat w iphone X  ale zdjęcia akwarium wychodzą kiepskie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać zmiany w obsadzie koralowej. Why?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Czasami coś zabieram do firmy a coś nowego przywiozę co mi się spodoba... jedynie to mi bąbel po paru latach zszedł... Tak w ciągu dwóch trzech dni ... nie wiem dlaczego... Czasami tak to jest...

Sent from Galaxy far far away

Markotnie to wyglada. Wcześniej jakoś tak więcej „fluo” było, a może to te zdjecia z telefonu? Żółtek tak chudy, że ości można policzyć. Pokarmy AF mu nie służą?
Nie wiem jak ja z tym będę żył... coś ostatnia wersja Photoshopa się pogorszyła albo soft w telefonie.
Złożę reklamację zarówno na program jak i na pokarmy... ;)
Żółtek po tych 5 latach coś złapał widocznie ... albo inne grubasy nie dają mu jeść.

Sent from Galaxy far far away

Sewer jaki masz telefon że takie fajne zdjęcia robi? Ja jakoś nie mogę zrobić dobrych fotek zawsze jest jakby zamazane lub za dużo niebieskiego. Niby mam dobry aparat w iphone X  ale zdjęcia akwarium wychodzą kiepskie.
Ajfon nie jest najlepszym telefonem do naszego hobby. W świetle z akwarium dodaję dużo niebieskiego a nie ma regulacji balansu bieli ręcznego. Samsungi mają fajnie to rozwiązane. Ręcznie można ustawić balans bieli do 10k kelwinow.
Może spróbuj się pobawić z filtrami do zdjęć akwarium. Są takie dostępne na rynku.
Ja używam Samsunga S8 albo Note9. Bardzo fajnie wychodzą fotki. Te Tu to tak mega na szybko zrobione. Nie bawiłem się z nimi. 2 min i zrobione.

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta złotawa euphyllia która stała ostatnio o tu .... (pierwsza od prawej na zdjęciu)   Fioletowy koral za euphylliami to echinophyllia ?

sewer.jpg

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta złotawa euphyllia która stała ostatnio o tu .... (pierwsza od prawej na zdjęciu)   Fioletowy koral za euphylliami to echinophyllia ?
sewer.jpg.2b6fab2f8aef3c86e626a17dfa8bb41b.jpg
Tak , echino... euphyllia mi ją poparzyła i niestety zeszła. Mam jeszcze sporą w firmie to odłupie i spróbuje jeszcze raz gdzieś z dala od innych koralowców położyć. Gęsto mi się robi ... coś trzeba będzie wywieźć... ;)

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może żółtka też wywieź, jest bardzo wychudzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może żółtka też wywieź, jest bardzo wychudzony.
Tak na poważnie to wygląda jakby miał pasożyty. Mam już pułapkę i wywioze na kuracje

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.