Jump to content
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Recommended Posts

Co odsłona to zupełnie inne koralowce ;) też bym tak chciał :P 

Mnie bardziej fascynuje, jak udaje się tylu ludziom, prowadzącym zbiorniki na produktach AF nie mieć brązowego osadu bakteryjnego. Ja próbowałem już wszystkiego, od pełnego kompletu suplementacji (wymaganej przez testy) - i to w różnych dawkach (od połowy zalecanej do pełnej), po wybrane elementy (sól, czy balling). I wszystko rośnie, działa, zbiornik jest stabilny, zwierzęta aktywne, ale pompę muszę myć co tydzień, szyby po dniu mają zauważalny osad...

Podziwiam wiedzę i doświadczenie Właściciela baniaka - takie akwarium to zasłużony powód do dumy i szacunku.

8 minut temu, dale napisał:

nie mieć brązowego osadu bakteryjnego

Ja mam brązowy osad na szybach na drugi dzień jak przesadzę z grotech ABCM :P może za bardzo szalałeś z suplementacją? ja zawsze staram się dawać dużo mniej niż ulotka sugeruje.

22 minuty temu, dale napisał:

Mnie bardziej fascynuje, jak udaje się tylu ludziom, prowadzącym zbiorniki na produktach AF nie mieć brązowego osadu bakteryjnego.

6 minut temu, =Fresz= napisał:

Ja mam brązowy osad na szybach na drugi dzień jak przesadzę z grotech ABCM :P może za bardzo szalałeś z suplementacją? ja zawsze staram się dawać dużo mniej niż ulotka sugeruje.

Ja również mam taki osad, co mnie najbardziej irytuje. On jest nawet w pojemniku, w którym mieszam wodę na podmiany, więc nie jest to kwestia suplementacji. A soli. 

PS.

Seweryn, akwarium jak zwykle wymiata:clapping

Edited by norbi2222 (see edit history)

14 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja również mam taki osad, co mnie najbardziej irytuje. On jest nawet w pojemniku, w którym mieszam wodę na podmiany, więc nie jest to kwestia suplementacji. A soli. 

Czyli tak jakby się coś z tej soli wytrącało. Ja używam soli RedSea coral pro i jak dodam sól  do wody rodi to po 10 minutach jest kryształ bez żadnych nalotów. Ale po grotechu tak jak pisałem osad na szybach się robi.

Edited by =Fresz= (see edit history)

43 minuty temu, norbi2222 napisał:

Ja również mam taki osad, co mnie najbardziej irytuje

dlatego od miesiąca zmieniłam też sól aby się przekonać czy to prawda ;)

Hmmm .... W naszym hobby tak to jest że jedni mają nalot inni nie... pomimo że używają jeden wspólny produkt z kilkunastu innych produktów, ktore leja do akwarium. Dwóch sportowcow biega w tych samych butach a maja inne wyniki. Tak to juz bywa ;)
Tak na marginesie ... sól Aquaforest nie zostawia osadu na szybach ...
Jak coś się osadza na szybach to chyba dobrze... Znaczy to że biologia działa w zbiorniku. Ja bym się bardziej martwił jak miałbym przez tydzień czyste szyby.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

17 minut temu, sewer napisał:

Hmmm .... W naszym hobby tak to jest że jedni mają nalot inni nie... pomimo że używają jeden wspólny produkt z kilkunastu innych produktów, ktore leja do akwarium. Dwóch sportowcow biega w tych samych butach a maja inne wyniki. Tak to juz bywa ;)
Tak na marginesie ... sól Aquaforest nie zostawia osadu na szybach ... emoji846.png
Jak coś się osadza na szybach to chyba dobrze... Znaczy to że biologia działa w zbiorniku. Ja bym się bardziej martwił jak miałbym przez tydzień czyste szyby.

Polityczna odpowiedź :P ktoś tam wyżej napisał że mu się w wiadrze robi osad :P 

24 minuty temu, sewer napisał:

Tak na marginesie ... sól Aquaforest nie zostawia osadu na szybach ... emoji846.png

Nie chcę zaczynać jałowej dyskusji. Nadmienię, że używam tylko produkty AF. Waszej soli przerobiłem z 200 kg, jestem z niej zadowolony. Ale faktem jest to, że zostaje brązowy osad. Nie chodzi tylko o osad w akwarium, bo to łatwo wytłumaczyć przelaniem np. mikro. Ten osad również zostaje w zbiorniku, w którym przygotowuje solankę, również jest na pompie, którą mieszam. W sobotę będę robił podmiankę to zrobię zdjęcie. Uprzedzając, że coś jest w wodzie RODI, nie ma - robiłem ICP i nic nie wyszło. Ponadto  na innych solach nie ma tego brązowego osadu.

Czyli tak jakby się coś z tej soli wytrącało. Ja używam soli RedSea coral pro i jak dodam sól  do wody rodi to po 10 minutach jest kryształ bez żadnych nalotów. Ale po grotechu tak jak pisałem osad na szybach się robi.
Witam,
mam podobnie gdy używam RS CP, beczka do mieszania cala brązowa w środku, za to korale swietnie stoją po wymianie wody.

Zbiirnik Servera 1 klasa, podziwiac podziwiac i jeszcze raz podziwiać.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

@sewerTy to i na soli kuchennej miałbyś efekty :) Nie ściemniaj o butach, tylko lepiej przyznaj na jakich produktach bazujesz, bo nie możliwe żeby AF :))))

A poważniej mówiąc fajnie wygląda połączenie patyków, miękkich, ukwiału i tylu ryb. Widać że u Ciebie wszystko hula aż miło. Ile urobku masz dziennie (tygodniowo?) w odpieniaczu? i jakiej konsystencji? Może tutaj jest klucz? Może gdyby u mnie wypieniało więcej, mniej by się osadzało na szybach?

15 minut temu, korabol napisał:

Witam,
mam podobnie gdy używam RS CP, beczka do mieszania cala brązowa w środku, za to korale swietnie stoją po wymianie wody.

Ale ja napisałem że woda kryształ a nie cała brązowa :P coś namieszałeś hehe

Ale ja napisałem że woda kryształ a nie cała brązowa  coś namieszałeś hehe
A ja napisalem ze osad tylko w beczce sie robi bo woda jest tak samo kryształ.. hehe.

4 minuty temu, korabol napisał:

A ja napisalem ze osad tylko w beczce sie robi bo woda jest tak samo kryształ.. hehe.
emoji3.png

Czyli Tobie na soli RS Coral pro robi się tak samo brązowy osad jak tym osobom które używają soli AF hehe

To może problem siedzi w czymś innym? :P 

Sever rewelacyjnie te euphylie wyglądają. Zapodaj zdjęcia z prawej strony z goniastreami, platygyrami itd.

Edited by katani (see edit history)

[mention=11375]sewer[/mention]Ty to i na soli kuchennej miałbyś efekty Nie ściemniaj o butach, tylko lepiej przyznaj na jakich produktach bazujesz, bo nie możliwe żeby AF :))))

A poważniej mówiąc fajnie wygląda połączenie patyków, miękkich, ukwiału i tylu ryb. Widać że u Ciebie wszystko hula aż miło. Ile urobku masz dziennie (tygodniowo?) w odpieniaczu? i jakiej konsystencji? Może tutaj jest klucz? Może gdyby u mnie wypieniało więcej, mniej by się osadzało na szybach?
Dzieki...
Ciezko powiedziec ile mi się osadza ... Nie mierzyłem objętości. Ważne jest czyszczenie kubka regularnie co pare dni w moim przypadku. Lepiej wtedy odpienia. Mi jakoś to nie przeszkadza że co 2-3 dni muszę wyczyścić szybę. Wodę mam kryształ.

Osad może się pojawić przy dłuższym mieszaniu solanki. Utlenia się wtedy żelazo. Ten proces w żadnym stopniu nie jest to niebezpieczny dla zbiornika. Generalnie zauważyliśmy przy tysiacach testach ICP z całego świata że większość zbiorników ma niedobór żelaza więc go dajemy nieco wiecej do soli.
Po dodaniu do zbiornika zelazo jest bardzo szybko wchłanianie.
Dlatego najlepiej solanke po 30min mieszania (ph się stabilizuje) do zbiornika po sprawdzeniu zasilenia i temperatury.

51 minut temu, sewer napisał:

Dlatego najlepiej solanke po 30min mieszania (ph się stabilizuje) do zbiornika po sprawdzeniu zasilenia i temperatury.

Dobrze wiedzieć, bo ja z reguły w sobotę mieszam a w niedzielę leję.

30 minut wydaje się niewiele - mam wtedy jeszcze mętną wodę - spróbuję nieco ja podgrzać grzałką wcześniej, to powinno pomóc.

Ja mieszam 15minut, pompy skierowane na dno zbiornika - woda już kryształ. Zasolenie tylko sprawdzam i hop.

Z rudym nalotem się nie spotkałem, a stosuję af kawał czasu :)

Czyli Tobie na soli RS Coral pro robi się tak samo brązowy osad jak tym osobom które używają soli AF hehe
To może problem siedzi w czymś innym?  
Nie mam pojecia, jestem z soli zadowolony. Zmieniam co 2-3 podmiane na sol TM RP.

Sever rewelacyjnie te euphylie wyglądają. Zapodaj zdjęcia z prawej strony z goniastreami, platygyrami itd.
Dzięki ;) już późno i świecą ledy niebieskie fad1ed5450219507d40f8c0a3fa593f8.jpg6a0097316659adac38b835bc716558de.jpg9f9b4beb6345b8ecaacf1263a0000d7d.jpg

Trzeba trochę pokarmić więcej żeby podciągnąć PO4 ... No i poleję trochę chemii żeby podbić poszczególne pierwiastki.

cdec0896422d4ddd7798258984f9f907.jpge10ce9d90c3e2a8bf022fab1c11d3774.jpg

@sewer jak zawsze zachwycają mnie twoje korale...icp całkiem ładne,no ale kto jak nie Ty będzie mial inne ;)

gratki takiego arsenału z af

@sewer wydaje mi się że kiedyś miałeś rogatnicę odonus niger, zawsze mi się ona podobała polecasz ją do rafowego czy nie bardzo? Akwarium jak zawsze wysoka półka ;)