Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

może odkrywam koło na nowo ale wczoraj do 2 w nocy kombinowałem jak tu ominąć potrzebę zakupu modułu SMS do Profiluxa a jednocześnie mieć powiadomienia na komórkę.

I znalazłem rozwiązanie, które nie wymaga posiadanego chodzącego na stałe laptopa z programem.

Kroki wyglądają tak:

a) w profilux email notification dodajemy do odbiorców email z numerem telefonu (na razie znalazłem, że tylko Plus to wspiera) wg opisu poniżej:

Wystarczy, że wyślesz swoją wiadomość e-mail na adres:

+48xxxxxx xxx@text.plusgsm.pl

(zamiast x wpisz kolejne cyfry numeru telefonu użytkownika, który dostanie Twoją wiadomość).

Odbiorca otrzyma Twojego e-maila w formie SMS-a.

B) następnie serwer plusa przez bramkę sms wysyła nam treść maila.

Wygląda banalnie.

Macie jakieś inne swoje patenty?

Wiem, że można by zrobić uruchomiony na stałe komputer który maila przesyła przez otwartą bramkę SMS ale mieć cały czas włączony komputer mało mi się uśmiecha (ze względów ekonomicznych i ekologicznych)

pozdr

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic za 100-300zł modul sms na karte gsm i z glowy. Wypychasz dane po ethernecie.

W twoim rozwiazaniu brakuje podtrzymania zasilania z monitoringiem zaniku tak aby profek zdarzyl wyslac maila zanim skonczy mu sie prad.

Znow jak masz profilux 3 i smartphone to po co komu sms :_)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz jakoś moduł sms pod profi? Możesz opisać?

Jeżeli chodzi o smarfone to wszystko gra jak masz ciągle dane włączone. Niestety za granicą to kosztowne a prawo Murphiego mówi ze najczęściej awarie się dzieją na urlopie / delegacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego masz profka.

Tak naprawde najprosciej zrobic tak.

1. Podpinasz profka pod UPS

2. Kupujesz router 3G z ethernetem ( np. taki http://allegro.pl/mini-router-wifi-3g-usb-150mb-s-hotspot-adsl-link-i3245750807.html)

3. Podpinasz go do sieci LAN w domu

4. Ustawiasz profka tak aby wychodzil przez ten router i z bani

Jak bedzie zanik pradu to wysle ci maila, sms itp tak jak by bylo normalnie

Druga opcja:

Użycie Elmes gsm2

http://allegro.pl/modul-gsm-2-elmes-sterowanie-sms-clip-kabel-usb-i3253693391.html

Ja tak uzywam, ma kilka wejsc na ktore wchodza alarmy z Profka + detekcja zaniku zasilania.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.