Skocz do zawartości
J@cekWro

Nowe większe - 1250 l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś to czyta, czy ktoś tu zagląda ... nie znam się w sumie i nie wiem jak Wam ale mi wydaje się, że jakoś wygląda to coraz lepiej, przynajmniej staram się z każdego zdechlaka czy nawet kawałka korala wielkości paznokcia coś wyłuskać.

DSCF4804.JPG

DSCF4806.JPG

DSCF4798.JPG

DSCF4796.JPG

DSCF4778.JPG

DSCF4774.JPG

DSCF4766.JPG

DSCF4830.JPG

DSCF4765.JPG


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Jacku że w zbiorniku wszystko idzie w dobrym kierunku i tak trzymać.

Daj znać jak byś się do Warszawy wybierał.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić fotki jak się prezentuje zbiornik w całości z dwóch stron??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Jacku że w zbiorniku wszystko idzie w dobrym kierunku i tak trzymać.

Daj znać jak byś się do Warszawy wybierał.

hehe .. na pogadankę z Tobą to chyba nie będę czekał aż się firma zlituje i znów mnie wyśle tylko w końcu przyjadę :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić fotki jak się prezentuje zbiornik w całości z dwóch stron?? :)

całość postaram się na dniach zrobić ... późno do domu wracam i zazwyczaj światło już przygasa ... tak czy inaczej korale reanimowane z poprzedniego zbiornika czy też wygrzebane od znajomych z piachu ... ale staram się z nich coś wycisnąć i to chyba cieszy najbardziej


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie znam się w sumie ..

Nie czaruj tutaj :D

Ja czytam, poprawe widać znaczną - uważam że teraz zacznie się najlepsze. :thumbup:

Zastanawia mnie tylko kolor Stylophory, zdaje się że mam tą samą, a jednak bardziej fioletowa sie robi. (kształty i polipy identyczne)

Powiedz jak tam Quadri ? Ma swój kącik ?

Muszę dodać że w twoim poprzednim baniaku też dużo się dzieje :p

Pozdrawiam


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się dzieje ... wiedziałem że szkło się nie zmarnuje.

Stylopora ... moja idzie w niebieski ... pewnie inna metoda, inne światło, inna sól więc i inny kolor... wszystko jak widać ma inne znaczenie i daje inny efekt.

Quadri rośnie i cieszy Amphiprion'y Ephippium które regularnie od ponad roku składają ikrę ... swoją drogą bardzo ładny okaz - poniżej fotka żeby nie było że o niego nie dbam.

Podłożyłem mu skałkę w której zakotwiczył swoją stopę i nie rusza się z miejsca.

DSCF4237.JPG

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia całości ... szału w sumie nie ma

DSCF4883.JPG

DSCF4896.JPG

DSCF4920.JPG

DSCF4921.JPG


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że mam zbyt mało zajęć i w zbiorniku nic się nie dzieje to w sumie zupełnie bez przygotowania postanowiłem odłowić gromadę Amphiprion Ephippium. Czy kiedyś mi się uda ... zobaczymy od czegoś zacząć trzeba.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki super. Powodzenia z maluchami.

Pierwszy kręcony pod wodą jak się domyślam - te odgłosy to były pompy cyrkulacyjne?

Tak się zastanawiam jeśli w naszych zbiornikach jest taki ciągły warkot, to co na to nasze ryby?

Przyznam że jak wyłączam nieraz pompy na chwilę w jakimś tam celu, to ryby są bardzo zdenerwowane i chowają się od razu w skały.

Pewnie cisza je przeraża.

Z drugiej strony, w oceanach też nieźle ryczy na rafach.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik kręcony z góry telefonem ... rybki w 2 litrowym pojemniku plastikowym wstawionym w sumpa ... no w sumpie cicho być nie może ale za to temperatura będzie niezmienna :smiling:

A sumpa mam w osobnym pomieszczeniu z 10 metrów od zbiornika .. wiec nie słychać

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka nadal trwa z różnym skutkiem.

Pytanie mam do znawców ... Czego kurcze brakuje moim koralom .. są matowe, blade, bez wyrazu, o kolorach jeszcze niestety nie ma mowy.

Najgorzej wyglądają czerwone talerzówki - są totalnie wyprawne, ranty mają jakby je ktoś pumeksem przejechał.

Parametry udaje mi się w końcu trzymać prócz nieszczęsnego niestety najważniejszego KH które buja się w okolicach 7-8.5, Ca 380, Mg 1350, K+ 370, zasolenie 1.024, PO4 0-0.02 ( w końcu się da nisko), NO3 0.

Podmiany co tydzień 70 litrów, mikroelementy bardzo sporadycznie coś próbuje ale nie potrafię osiągnąć żadnych rezultatów na plus, karmienie rybek 4 kostki 2 x dziennie + nori, korale staram sie karmić raz w tygodniu jakiś mix, reefbooster ale też nie widzę żeby to czymkolwiek skutkowało.

Może komuś coś przyjdzie na myśl co jeszcze mogę zrobić żeby było lepiej ?? :smiling:

DSCF5447.JPG

DSCF5490.JPG

DSCF5500.JPG

DSCF5505.JPG

DSCF5485.JPG

DSCF5487.JPG

DSCF5493.JPG

DSCF5494.JPG

DSCF5496.JPG

DSCF5526.JPG

DSCF5544.JPG

DSCF5545.JPG

DSCF5551.JPG

DSCF5554.JPG

DSCF5558.JPG

DSCF5562.JPG

DSCF5566.JPG

DSCF5577.JPG


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku zmierz jaki masz poziom potasu bo w dużej mierze on odpowiada z czerwienie ale u Ciebie bardziej ledy mają wpływ na kolorki.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas na ten moment 380 (Salifert)...

Próbowałem dolać jakiś czas temu B-Balance potem Fauna Marine Color Elements Red ale nie daje to efektu a nawet mam wrażenie podrażnia korale więc staram sie nie przesadzać.

Obecnie prócz 540W Ledów mam 2x80W ATI BluePlus, 1x80W AquaBlueSpecial, 2x54W CoralPLus, 1x80W ActinicBlue

Ledy tak ... są moją bolączką ale póki co brak funduszy na całkowitą wymianę w T5.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje montipory talerzowe jakiś czas temu też straciły kolory,czerwona zmatowiała a zielona straciła soczysty kolor.Ja kiedyś lałem dużo potasu bo leciał mi bardzo,ale od miesiąca nie leję praktycznie wcale a potas mam równo 400 czyli wygląda na to,że przestały go z jakiegoś powodu pobierać,ale dlaczego to sam nie wiem.Mam nowy test na K,ale porównywałem go z starym i wyniki się pokrywały.Zawsze staram się kupować nowe testy nim stare się skończą dla porównania wyników właśnie.

Ps.Prawdopodobnie nie muszę już uzupełniać potasu bo sól AF ma jej sporo bo 420.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki KH 7-8,5 to w jakim okresie czasu, to dość duże skoki. PO4 czym mierzone? Czym karmisz korale i jakie suplementy lejesz? Czy zdjęcia oddają rzeczywiste kolory? Strasznie ciemno to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zdjęcia są ciemne ... nie mam za dobrego sprzętu żeby cos popstrykać a i pora była taka że światła było już mało.

Pomiary PO4, Kh - mała Hannka, NO3, Mg, Ca, Potas - Salifert

Kolory są praktycznie jak na zdjęciach ale ogólnie matowe i wyprane, najgorzej ma się czerwona talerzówka, rośnie bardzo szybko ale kolor ma koszmarny ... za to zielona wygląda dobrze.

Skok KH w czasie 1-2 dni, jakieś 2 tygodnie temu miałem tąpnięcie z 8 w okolice 6 (albo korale nagle ruszyły albo coś sie działo dziwnego)... nie wiem z czego to wynikało ale leciało na łeb w dół w ciągu 2 dni potem 2 tygodnie prostowałem i teraz powiedzmy się trzyma 7 - 8,5.

Jako źródło KH i Ca mam reaktor, Mg obecnie nie dolewam trzyma się na stałym poziomie w okolicy 1350.

Korale karmione raz w tygodniu ReefPerls, mix mrożonek (tego co mam dla rybek w lodówce), od czasu do czasu ampółka ReefBooster'a - nie przesadzam bo nie widzę efektów.

Jakiś czas temu próbowałem dolewać Fauna Marine Color Elements oraz sporadycznie Eisen, Jod Complex, B-Balance - w małych śladowych ilościach raz w tygodniu ale też bez efektu więc nie leję.

Liczyłem na to ze przy niskich poziomach PO4 i NO3 korale pojaśnieją i tak się dzieje ale nie pokazują kolorów a są poprostu wyprane.

Sól IO co tydzień podmiana 70-80 litrów + raz w tygodniu podmiana na Tropic Marine Pro Reef.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Może komuś coś przyjdzie na myśl co jeszcze mogę zrobić żeby było lepiej ?? :smiling:"

zwiększyłbym karmienie, na takie akwarium jakoś skromnie karmisz, i jakieś amino dla korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bez zmian ale mały foto update

aqua_1.jpg


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowil nad zwiększaniem karmienia a skłonił w kierunku zmniejszenia żarełka o 1/3 na kilka dni.Mieszkańcom to napewno nie zaszkodzi a dowiesz się czy czasem powodem "wypranych" barw korali nie są zooksantele w nadmiernej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie już jest znacznie lepiej

Powodem wypranych korali i ogólnie problemów jest światło ... gdybym kilka lat temu kupił T5 a nie te ledy pewnie korale wyłaziłyby ze zbiornika ... albo gdyby ktoś kilka lat temu mi powiedział kiedy je kupowałem że nie nadają się do SPSów a nie wręcz odwrotnie.

Stopniowo dokładam T5 i skłaniam się do zmiany oświetlenia całkowicie na T5 bo pod T5 widzę kolosalną różnice w barwie korali.

Na przełomie kilku lat kombinowałem z wszelkimi metodami filtracji i doszukiwałem się różnych przyczyn... od pelletek nawet do ZeoVit, karmiłem, przekarmiałem, cudowałem ... a wystarczyło zmienić światło i dostosować do obsady dawki mikroelementów.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Piasek odessałeś, jaki był powód ?

Estetyczny czy raczej syf sie z niego robił ?

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kiedyś cyrkulację, dodałem WaveBoxa.

Spowodowało to że piasek się ruszył a to pociągnęło za sobą pogorszenie parametrów i spory skok NO3 i PO4.

Piasek odsysałem przez chyba 4 tygodnie, już nie zwracałem uwagi na parametry bo i tak było średnio.

To co wylewałem razem z piaskiem to było niezłe bagienko, może nie jakiś kiepski zapach ale mocno brudna woda.

Teraz kiedy nie mam piasku doskonale widzę co odkłada się na dnie - po tygodniu robi się szary kożuch.

Przy obsadzie 5 kilkuletnich, dużych pokolców raczej nie ma się co dziwić że jest tak brudno ale przy każdej podmianie czyszczę dno i jest dobrze.

Nie mówię że z piaskiem nie da się mieć super zbiornika ale trzeba mieć ekipę czyszczącą, przekopującą i jakoś tam o ten piasek dbać bo jak się ruszy po kilku miesiącach to potrafi nabałaganić.

Nie wiem czy kiedyś czegoś nie dosypie, kusiłoby mnie coś o większej granulacji ale znów przy kamykach na dnie po jakimś czasie zarastają glonem wapiennym i wygląda to średnio.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grzebię w piasku od samego początku więc większość syfu ląduje w odpieniaczu.ale trzeba to robić systematycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.