Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie można ustawić czasu zegara uzywając przycisków na wyświetlaczu. Po załadowaniu programu jest ciągle ta sama godzina 00:08:31 pomimo że RTC ustawiony na czas aktualny z kompa.

Jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Przyznam się że na Wasze forum trafiłem poszukując sterownika do akwarium roślinnego. Być może jest to trochę nieuczciwe wobec autora tego tematu i stwórcy sterownika. Jednak chciałbym wnieść pewne uwagi do całości i być może pomóc innym użytkownikom tego programu. A przede wszystkim serdecznie podziękować. Nanorafa Twój pomysł jest genialny, może odrobinę mało plastyczny ale w 100%spełnia wszelkie oczekiwania. W tym gwarantuje bezpieczeństwo w akwarium.

Najpierw pewne uwagi.

W skechu udostępnionym przez użytkownika pinky są dodane przekaźniki. Niestety następuje jakiś błąd i po awarii zasilania nie zawsze przekaźniki są ustawiane na odpowiedni stan(jeśli miały być o tym czasie włączone to często są wyłączone i na odwrót).

Użytkownik Komarek zgłaszał problem z krzaczkami na wyświetlaczu. U mnie były podobne problemy jednak sprawę rozwiązała zmiana sposobu zasilania. Zmieniłem zasilacz na stabilizowany (7,5V 200mA) z wzmacniacza antenowego został podpięty do Vin i problem znikł. Wszystko działa stabilnie i bez kłopotów.

Jeśli ktoś jest zainteresowany moim projektem odsyłam do "konkurencyjnego" forum :-)

http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/diy-zrob-to-sam/diy-sterownik-akwariowy-i-lampa-led-by-dadario-64143.html

Ale ogólnie rzecz biorąc. Kawał dobrej roboty...

Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainspirowany sterownikiem do lampy przez jednego z forumowiczów postanowiłem zbudować swój sterownik. Kupiłem Ardiuno, zegar i moduł z wyświetlaczem. Szlifuje to forum od tygodnia wgrywam biblioteki później program i nic mi nie wyświetla, ale gdy robię przykład liquidcristal np Hello Word (po zmianie pinów na 8,9,4,5,6,7) to wszystko działa. A sam program wgrywa się i nic poza tym?

post-24901-0-31079300-1429796160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, przy czym wyświetlacz podłączony po magistrali I2C. Jakieś podpowiedzi? może ktoś się bawil ?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko już działa na kodzie sterownik v1 nanorafa. Moduł wyswietlacza musiałem podpiąć kabelkami, bo gdy wpinam bezpośednio na Arduino to wyświetlacz nic nie pokazuje i nie da się z czytać informacji z RTC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie jestem w trakcie składania sterownika na bazie Uno i RTCds3231 i mam pytanie co muszę w szkicu zmienić żeby zegar był obsługiwany przez uno ,wersja rafy jest na ds1307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno działać bez zmian. Moduł ten działa na tym samym adresie co DS1307


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za pomoc, dzisiaj sprawdzę wieczorem.

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to takie coś działa, jak lampa jest wyłączona trzeba wciskać klawisz Up wówczas diody będą rozjaśniać się o 1%. Klawisz Down odwrotnie. Zresztą spróbować samemu. Akurat jest dobra pora, u mnie lampa właśnie przygasa :)

Hej nanorafa czy to rozjaśnianie jest dostępne w wersji sterownika 1.1 z pierwszej strony ? wczoraj udało mi się uno uruchomić i nawet ściemnianie zaprogramowane działa , ale nie mogę rozjaśnić właśnie jak jest całkowicie wyłączoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji 1.1 jest już to rozwiązanie. Może jakiś kanał był wciąż włączony, i dla tego nie działało?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wgrałem v 1.1 i nie działa mi to rozjaśnianie , podpowiesz gdzie w szkicu jest miejsce gdzie to jest zakodowane?

Druga rzecz to nieliniowość rozjaśniania/ściemniania , od/do 40% praktycznie widać różnicy w jasności świecenia, da się to w jakiś sposób poprawić aby w miarę liniowo to szło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko opanowane nareszcie moja lampa na diodach 5 x 10W Epistar funkcjonuje. Adaptacja zasilaczy prądowych typu driver pod przetwornice LDD nie przyniosła efektów. Miałem problem z rozjasnianiem tzn: albo diody migały lub od 0 do 60% świeciły z tym samym natężeniem światła. Ale gdy zastosowałem zasilacz napięciowy 48V-1,1A stabilizowany z mean well + driver z mean well serii LDD 1000H( dodam że to jedyny driver tej firmy który współpracuje z sygnałem PWM 0-5V z Arduino) wszystko zaczeło furkać. Dziękuje Nanorafa za pomoc na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek a zastanawiałeś się może na zaimplementowaniem obsługi bluetooth? kupiłem wyświetlacz bez przycisków i chciałbym sterować aplikacją na androida. masz może jakiś pomysł jak to ugryźć?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długim studiowaniu wątku postanowiłem wziąć się do roboty i zbudować własną lampę led. Po cięzkiej walce udało się wszystko poskładać i już mógłbym cieszyłem się wynikiem pracy. Niestety zastosowane drivery od darelteka (5A) sterują ledami na odwrót. Ustawione na 100% nie świecą natomiast przy 0% świecą na maxa.Natomiast driver 1400 mA steruje prawidłowo Jako sterownik użyłem Arduino mega . Od producenta driverów dostałem informację że, wystarczy zmienić coś w kodzie i będzie ok. Ja jestem w tym zielony potrafię tylko wgrać gotowy kod ewentualnie zmienić piny. Mam gorącą prośbę, czy możecie mi w tym pomóc będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Na jakich pinach masz zapiete drivery 5a?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery 5A na pinach 7 i 8 natomiast driver 1400mA na 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a która wersja softu ? V1.1?


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że chciałem zrobić jakaś aplikację mobilną do tego (czyli dodać BT albo wifi), niestety LEDy po 5 latach zamieniłem na T5 - nie przyniosło to jakiejś wielkiej zmiany, ale sterownik został sprzedany razem z lampą więc już nie mam królika doświadczalnego do eksperymentów :(


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft sterownik_menu_temperatura_radiator. Soft jest na trzy kanały , przekaźnik i czujnik temp. do sterowania wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomoże ktoś wstawić do szkicu korekcję gamma dla ledów w postaci tabeli tak aby poprawić poziomy rozjaśniania i ściemniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam lampę na tym sterowniku 4x24 plus Led od Komarka. Niezła robota dzięki. Należy uważać przy ustawianiu ledów na czasy gdyż jeżeli czas ściemniania nie będzie się zgadzać z godziną wyłączenia zacznie się dyskoteka. Po po prostu nachodzą na siebie dwa sprzeczne sygnały świecenia i wyłączenia. Druga sprawa już poruszana w temacie szczególnie ważna gdy przeprowadza się jakiekolwiek prace, które wymagają wyłączenia lampy w ciągu dnia. Gdy ją wyłączymy to po ponownym włączeniu świetlówki nie dostaną sygnału z przekaźnika i się nie zaświecą- dopiero następnego dnia. Po rozmowie z Komarkiem doszliśmy do wniosku że warto przy robieniu lampy na stałę zasilić przekaźnik do T5 z pominięciem sterownika lub zastosować opóźnienie sygnału. Myślę że więcej szczegółów może podać Komarek jako twórca lampy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Komarkiem doszliśmy do wniosku że warto przy robieniu lampy na stałę zasilić przekaźnik do T5 z pominięciem sterownika lub zastosować opóźnienie sygnału.

Tzn. że T5 miałyby być włączane i wyłączane ręcznie z wyłącznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi o to,że po resecie lampy,przekaźniki nie startują. Warto by było zrobić opóźnienie załączania zasilania przekaźnika,by włączył się w czasie gdy pin sterujący daje już sygnał wysoki. To ,jak mi się wydaje - rozwiązanie problemu braku t5 po resecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi o to,że po resecie lampy,przekaźniki nie startują.

To Marku rozumiem, bo sam tego doświadczam.

Warto by było zrobić opóźnienie załączania zasilania przekaźnika,by włączył się w czasie gdy pin sterujący daje już sygnał wysoki. To ,jak mi się wydaje - rozwiązanie problemu braku t5 po resecie

Ale tego już nie. Po restarcie nie mam stanu wysokiego aż do następnego załączenia. Masz na myśli jakieś inne źródło stanu wysokiego podające napięcie na przekaźnik z pominięciem arduino?

Chyba, że macie na myśli układ opóźniający wyłączenie, np. jakiś przekaźnik ze zwłoką wyłączenia. Tak aby się wyłączał po jakimś czasie od zaniku stanu wysokiego.

Edytowane przez Smoku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.