Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

-kanał niebieski 3 diody

- kanał czerwony 2 diody

- Kanał biały 13 diod .................. czy możesz wyjaśnić w jakim celu ma tu być 13 białych diód ? To raczej słabe rozwiązanie z którego ani ty ani twoje zwierzaki nie będą zadowolone. Poczytaj forum - często są podawane optymalne stosunki niebieski/biały. Zobacz u mnie w stopce co mam w lampie ....... nie mówię że to zestaw idealny bo za dużo jest czerwonego i brak UV ...... ale twój zestaw to porażka.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja boje się że będzie za niebiesko

1x dioda 400-405nm

2x dioda 450-455nm

2x dioda 565-560nm

13x diody12000-15000

po lektorze np tropicjungle.blox.pl

http://www.discusfor...-led-vt7889.htm

i innych stron, uznałem że zakupię wyżej wymienione diody. diody białe mają przesunięty zakres w "stronę niebieską". Na badzie informacji jakie udało mi się uzyskać o diodach i o świetle sądzę że zrobiłem dobrze. niestety mam ograniczony budżet i nie mogę kupić wszystko co bym chciał, ale i tak jestem zadowolony.

Tylko nie wiem jako to wszystko podłączyć ;/ możecie coś podpowiedzieć ?

Edytowane przez qni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qni kupiłeś radiatorki pod ledy które są wszędzie ze sobą zwarte, na zdjęciach które wstawiłeś robisz zwarcie.

Jeżeli nie chcesz ze sobą zwierać poszczególnych kanałów, pomiędzy każdą diodą musi pozostać 1 wolne gniazdo na diodę.

Na zdjęciu nie widać jakie mają kolory diody, jeśli wstawisz zdjęcie jak chcesz rozmieścić kolory, to pomogę ci to podłączyć. I zaznacz jak wlutowałeś diody 0 gdzie jest + i -.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC01654.jpg

nie jest nic zwarte. na szynach można połączyć diod w szereg. nie wiem czy to widać na zdjęcia ale gdy są koło siebie czerwona i niebieska dioda to ścieżka jest wydrapana.

Kanał czerwony i niebieski podłącze równolegle poprzez driver do zasilacz 12V 1A

Kanał biały podłączę do zasilacz 12V 2A tylko nie wiem ile połączeń równoległy i ile diod w szeregu.

Nie podłączyłem masy, zrobię to to na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest dość ważna informacja że wydrapałeś ścieżki, na szybko stworzyłem jak możesz to podłączyć, nie mówię że jest to optymalne podłączenie. Kolorami masz zaznaczone 4 obwody. Aha i 13 diody nie masz jak podłączyć, dlatego że driver na wyjściu ma mniejsze napięcie niż na wejściu i przy 12V dałbym max 3 diody w szereg.

qni.jpg

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie co może być przyczyną że ds1307 głupieje co parę dni ??

W jednej obudowie mam arduino, przekaźniki z 230 i drivery led, czy możliwe że 230 albo drivery sieją na zegar ?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie co może być przyczyną że ds1307 głupieje co parę dni ??

W jednej obudowie mam arduino, przekaźniki z 230 i drivery led, czy możliwe że 230 albo drivery sieją na zegar ?

Rezystor podciągający między Vcc a DATA lub sam DS pada ......... zmień go to grosze


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Panowie co może być przyczyną że ds1307 głupieje co parę dni ??

W jednej obudowie mam arduino, przekaźniki z 230 i drivery led, czy możliwe że 230 albo drivery sieją na zegar ?

Czy nie rośnie zbytnio temperatura wewnątrz, co powoduje rozregulowanie zegara?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie temperatura na pewno nie jest powodem bo obudowa jest otwarta, ds jest podpięty na samej górze tak że na pewno nie ma problem z temp.

Co do rezystora, może ktoś mi pomóc jaki powinien to być rezystor ?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ds-y mają albo baterię albo akumulator, weź miernik i zobacz jakie ma napięcie.

Jesli na ds masz pin oznaczony "bat" to podepnij go do gnd.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie temperatura na pewno nie jest powodem bo obudowa jest otwarta, ds jest podpięty na samej górze tak że na pewno nie ma problem z temp.

obudowa jest otwarta czy typu otwartego? Poza tym jak nanorafa stwierdził podwyzszenie temperatury wewnątrz może wpływać na pracę rezonatora kwarcowego (tej klasy i jakości rezonatory nie posiadają kompensacji temperatury) zatem nie jest wykluczone, że należy brać pod uwagę temperaturę. Jest też faktem, że wcale nie musi chodzić o kwestię temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w rozwiązaniu problemu w sterowaniu przekaźnikami.

Wgrałem program do sterowania dwoma wyjściami PWM + dwa wyjścia przekaźnikowe + odczyt temperatury.

Niestety ale wyjścia cyfrowe wykorzystane do sterowania przekaźnikami nie działają.

Nie wiem czy czegoś nie skopałem w kodzie programu. Żeby sprawdzić co się dzieje podłączyłem diodę LED przez rezystor pod wyjście cyfrowe i nie świeciła. Ta sama led-a świeci po podpięciu do wyjść PWM.

Gdy do linijek kodu odpowiedzialnych za sterowanie przekaźnikami wstawiłem PIN wyjścia PWM zamiast cyfrowego, dioda LED również nie świeciła.

Dla informacji sterowanie wyjściami PWM i odczyt temperatury działa wzorowo.

Przekaźnikami chciałem sterować włączeniem/wyłączeniem T5.

Pomoże ktoś w rozwiązaniu problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam PWM do sterowania przekaźnika i działa wzorowo. Soft na 5 kanałów led - 3 idą na led, 2 na T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze wszystkim działa OK, tylko u mnie pod górę.

Możesz podesłać mi twój kod?

Porównałbym, czy gdzieś babola nie strzeliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kod wprost z pierwszej strony tego tematu. Bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tego nie ściągałem tylko z dalszych stron.

Ściągnę i zobaczymy co się będzie działo.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę pogrzebałem w kodzie żeby wyszło 4 kanały pwm 2 przekaźniki odczyt termometru z wyświetlaniem na ekranie załączanie po przekroczeniu temperatury wentylatorów, ale za chiny nie mogę sobie poradzić z menu. Jak chcę ustawić temperaturę załączania wentylatora to włączają się ustawienia 5 kanału pwm który został usunięty.

Poza tym uciekło mi stopniowe rozjaśnianie przy utracie prądu.

Czy mógłby ktoś bardziej uzdolniony programowo zerknąć na kod i ewentualnie go poprawić.

Pozdrawiam

_4pwm_2przekazniki_termometr_wentrylator.zip

Edytowane przez Michał28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kod wprost z pierwszej strony tego tematu. Bez zmian

Masz rację działa.

Mój błąd.

Edytowane przez Smoku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak ma być :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, mianowicie nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jak konkretnie podłączyć lcd keypad, w programie mam LiquidCrystal lcd(8, 12, 4, 2, 6, 7); rozumiem ze sa to piny arduinio, tylko do którego pinu podłączyć lcd? Najlepiej będzie jeżeli weźmiemy schemat lcd; ShieldLCD2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, mianowicie nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jak konkretnie podłączyć lcd keypad, w programie mam LiquidCrystal lcd(8, 12, 4, 2, 6, 7); rozumiem ze sa to piny arduinio, tylko do którego pinu podłączyć lcd? Najlepiej będzie jeżeli weźmiemy schemat lcd; ShieldLCD2.jpg

może to Ci pomoże:

http://botland.com.pl/content/31-arduino-i-wyswietlacz-lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega kupił LCD keypad shield i rozumiem ze zamierzasz go podłączyć (włożyć) w prost na arduino to podłączenie będzie wyglądało: LiquidCrystal lcd(8, 9, 4, 5, 6, 7). Czyli musisz dokonać zmian w programie.

Jeżeli chcesz podłączyć tego shielda inaczej to bierzesz kupę przewodów i robisz po swojemu tylko po co wtedy kupować shilda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, pomogło.

Ale niestety nadal coś nie działa, myślałem ze to wina lcd ale wziąłem nowe i tez nie działa. Próbowałem różnych programów i przysłowiowa "d*pa". Jutro jeszcze posprawdzam raz jeszcze może zaskoczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, pomogło.

Ale niestety nadal coś nie działa, myślałem ze to wina lcd ale wziąłem nowe i tez nie działa. Próbowałem różnych programów i przysłowiowa "d*pa". Jutro jeszcze posprawdzam raz jeszcze może zaskoczy:)

No to jeszcze jedna podpowiedź. Mam zrobione dokładnie jak z linku poniżej i wszystko bangla.

http://nano-reef.pl/topic/43647-kontroler-lampy-led-diy-parainstrukcja-budowy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.