Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chciałbym coś takiego zbudować to czy potrzebuje coś jeszcze prócz ledow, driverow i tego sprzętu z 1 postu? Te drivery się podłącza bezpośrednio do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drivery podłączasz do zasilacza, arduino tylko nimi steruje, potrzebujesz jeszcze oprócz zasilacza radiator do zamocowania ledów i wentylator, ale to zależy od mocy led i wielkości radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pomiędzy arduino a driver ma być tranzystor? (2N2222) Mam drivery LDD-L i LDD-H i arduino ma konwertować sygnał 1-10v na PWM.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są drivery sterowane sygnałem PWM tylko napięciem 0-10V. Bez modyfikacji sterownika się ich nie wykorzysta niestety...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich biorących udział w tym temacie

Mam ogromny problem mój mały komputer-wyświetlacz przestał zupełnie działać, czy mogę uzyskać od kogoś z Was pomoc i podesłać do sprawdzenia co dolega temu urządzeniu?

Miał wschody i zachody, zegar z aktualną godz. i trzy kanały do ustawiania kolorów "moc" biały, niebieski i czerwony oraz czasy załączenia i wyłączenia. Teraz lampa nie świeci i to jest ogromny problem.

Pozdrawiam Jacek

Podam też mój nr tel. 784080905

wszystkie koszty oczywiście pokryję bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze, na razie "odłącz" czerwone diody i odpalaj lampę bez sterownika.

Napisz coś więcej. Jakie są objawy, co robiłeś żeby rozwiązać problem. Może wilgoć w szafce (jest w szafce?) mu zaszkodziła, może padł zasilacz sterownika. Coś się pojawia na wyświetlaczu? Jak rozkręcisz sterownik to czy na płytce arduino świecą się jakieś diody? Itp itd...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy są następujące tej chwili nic nie wyświetla komp PWM i diody świecą chwilę po czym przygasają, raz już strzelił mi już zasilacz jednak go uratowałem a stało się to jak odłączyłem całkowicie cały PWM z szyny. Nie kręcą się też wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem czerwone diody i na razie lampa świeci, ale przypuszczam że tylko na 50% daje światła, wiem że jak był sprawny komputerek to świeciła dużo jaśniej. Dziękuję za poradę bo mogłem przynajmniej ją uruchomić. Jednak proszę dalej o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest sterownik opisywany w tym wątku?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Takie pytanie mam. Jest jakaś tania alternatywa takiego drivera sterowanego z tego arduino i zasilacza do tego tak na 3 kanaly około 20 diód 3w?

Tylko bardzo bym prosił ebay uk lub jakakolwiek stronka china lub podobne. Polska też by mogła być tyle żeby do uk wysyłali.

Bo już szukam i szukam i znajść nie mogę ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie tanie zamienniki arduino?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Wcześniej pytałem czy się nada taki driver on był razem z zasilaczem. Za 5 funtów. Chodzi mi o jakieś tanie drivery i do tego zasilacz. Żeby dało się sterować z arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że sterownik poleciał chyba całkiem i dalej potrzebuję pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz czy twój problem dotyczy dokładnie sterownika omawianego w tym wątku czy to jest całkiem inna inszość?

Jeśli to jest to co omawiamy tutaj, to wymień wadliwy moduł na nowy, wgraj soft i to chyba będzie najprostsze, najszybsze i najtańsze rozwiązanie.

Natomiast jeśli jest to jakieś inne urządzenie to zgłoś się do producenta, ewentualnie do kolegi śledzik-warszawa on naprawia elektronike akwarystyczną.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie. Wcześniej pytałem czy się nada taki driver on był razem z zasilaczem. Za 5 funtów. Chodzi mi o jakieś tanie drivery i do tego zasilacz. Żeby dało się sterować z arduino.

W dziale technika masz temat Tomasza jak zbudowac lampe na diodach 3W do ktorej mozesz podpiac arduino. Proponuje go przeczytac i tam zadawac pytania bo to jest temat o arduino i programie napisanym przez nanorafe...

Edytowane przez oliwer21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale mam nowy problem. Złożyłem swoją lampkę do końca( drivery dar... z allegro) i jak odpalam lampkę na 30-80% mocy kanałow to wysiedzieć się nieda od piszczenia driverów. Mieliście taki problem i jak sobie z nim poradziliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o takim problemie, ja mam drivery "dareltek" i one nie piszczą ale u mnie piszczy zasilacz z kolei...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam te drivery i nie piszczą, a jak nie miałem arduino to kanał RB chodził na 100% przez miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem ze sterownikiem.

Zmontowałem dzisiaj wszystko, uruchomiłem, zaprogramowałem i co? Na wyświetlaczu w górnej linii pokazuje się godzina, a w dolnej W:0% RB:0% więc tu chyba wszystko ok. Jednak sterownik nie reaguje w ogóle na przyciski z keypad shield, działa tylko reset. Jakieś pomysły co może być?


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem ze sterownikiem.

Zmontowałem dzisiaj wszystko, uruchomiłem, zaprogramowałem i co? Na wyświetlaczu w górnej linii pokazuje się godzina, a w dolnej W:0% RB:0% więc tu chyba wszystko ok. Jednak sterownik nie reaguje w ogóle na przyciski z keypad shield, działa tylko reset. Jakieś pomysły co może być?

3 dni temu składałem ten sterownik i na sofcie od Nanorafy wszystko działa i tutaj chciałbym mu podziękować za dobrą robotę :)

Miałem taką sytuację jak Ty ale na sofcie w wątku użytkownika Tester.

Edytowane przez sladox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się. Brakowało mi biblioteki LiquidCrystal w Arduino. Teraz już działa :)

Edit: Moja ekscytacja była przedwczesna. Problem powrócił i leży gdzie indziej. :realmad:

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem wciąż jest aktualny napisz coś więcej co wciskasz i jak (wiem że brzmi to lekko idiotycznie ale ciężko orzec coś na odległość...)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.