Skocz do zawartości
WolfAtTheDoor

Jaką temperaturę macie dzisiaj w baniakach?

Rekomendowane odpowiedzi

Przy temp na zewnątrz 33 stopnie.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 26,5 stopnia, skok o około 1,5 stopnia od normalnej temperatury. Akwarium otwarte, bez żadnej korony, oświetlane ledami.

Wieje "domowym wiatrakiem" do środka szafki z sumpem ale raczej to nic nie daje, zastanawiam się nad kupnem jakiś wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 27,3 stopnia, skok o 1,8 stopnia...

zastanawiam się nad logiką działania tego zapasowego wentylatora w reefmaxie - wydmuchuje on powietrze na zwewnątrz... nie wiem czemu to ma służyć.

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim 10 piętrze w tej chwili w pokoju 30 stopni. W akwa przy dwóch wiatrakach i chłodziarce 26,4

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurcze, ja rano włączyłem grzałkę bo było 23,5.

Zeby nie było tak różowo to w drugim akwarium chodzą wentylatory i jest 26,5

Widzę, że temperatura zależy od pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 skok o 3st:/ a wentylator gdzieś się podział


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 stopni - zapodałem wiatrak !

choć normalnie mam 26 stopni więc póki co light !

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26,2 było przed kupnem wiatraczka w erybce teraz 25,9 i ciągle spada :thumbsup:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dobrze,że mam akwarium na parterze.Teraz jest w nim 26,5 przy otwartych drzwiach z piwnicy. Na piętrze już by się w nim gotowało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 26.9 ale wiatraki włącza mi się dopiero przy temp 27.5


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie prawie 28 było ,po zastosowaniu wiatraka zbiło do 26,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26,5 podniosło z 25


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na termometrze w akwa 29 !!!, na salimetrze 27,5, regulator RT-2 wskazywałby na około 28 (muszę kupić porządny termometr, bo nie wiadomo ile w końcu jest naprawdę)- przed upałami było 25,5. Wiatrak kręci ale nie wiele to daje, chyba będę musiał zlikwidować pokrywę albo dołożyć jeszcze wiatraki. Dobrze, że to etap dojrzewania, mam trochę czasu aby na spokojnie coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

U mnie po południu temperatura skoczyła prawie do 28 przy jednym wentylatorze komputerowym 12cm , dołożyłem jeszcze dwa i jest 27 .Na razie spada.

Uroki mieszkania w bloku upal.gif

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 piętro 29 stopni, butelka z zamrożoną wodą w sumpie pomaga zbić temp o 1stopień.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25,8 przy dzialającej klimatyzacji ustawionej na 24 stopnie.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 2


aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 6 rano było 25 stopni po przyjściu z pracy o godz.15 już stopni 27 ale wentylator duży pokojowy włącza się przy 25,5 więc przyhamował nagrzewanie spowodowane 2X150W HQI + 4X54W T5 nie wiem co było by gdyby czujnik, wentylator bądź związana z nim instalacja nie zadziałała ... Aktualnie godzina 21:50 - Stopni: 26,5. Widzę u każdego z nas trwa prawdziwa walka z wiatrakami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano było 25,5oC wieczorem 27oC i znów butelka PET 0.5l z lodem do panela.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 25,5 st. skok do 26,4 st. po południu. Przedostatnie (IX) piętro w bloku od południowo - zachodniej strony. Nie były jednak poopuszczane rolety i w ciągu dnia otwarte okna,więc nie tak źle ;) .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28st C - troszkę spada po dorzuceniu mrożonej butelki.... myśli o chłodziarce coraz bardziej intensywne... :)


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.