Skocz do zawartości
WolfAtTheDoor

Jaką temperaturę macie dzisiaj w baniakach?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobija do 28. Generalnie co dzień to 0,5 stopnia wyżej. Zaczynam się martwić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili 27,5. Termoregulator ustawiony na 27.0 .nad baniakuem 128l wieja 6wentylatorow Cool breeze. Jak wstałem miałem 27.6 przy mocy ustawionej na 9v. Teraz zminilem na 12v i 0.1 spadło przez 1,5h. Mało spadlo...


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja sobie zamontowałam wiatraczki i więcej jak 25.3 nie chce wskoczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27, wiec właczyłem moją super chłodziarke zrobioną z kostkarki :) clatronica, daje radę w 500L.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 30 l kosteczce 26 włączony podwójny wentylator z xboxa 360 zasilany ogniwem słonecznym. Przy słoneczku jak dziś dmucha ostro. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 stopni w szczycie. aktualnie z tendencjami spadkowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście niecałe 25 stopni, ale klima w pomieszczeniu jest włączona. Jak nie chodziła klima to bywało 28 stopni w upalne dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27,5'C przy samych ledach blue :)

z żarnikiem potrafi do 29 :(

to wina korony która jest zabudowana i są w niej dwa wiatraczki od PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ruch poszło ciężkie działo wiatrak samochodowy z nawiewu bo wiatraczki nie dają rady i było 30


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 26,6 przy 33 zewnątrz,jednak rolety od rana do nocy zasłonięte i lampa podniesiona jakieś 20cm nad lustrem, bo 6x80 też potrafi podgrzać ładnie wodę. W Pogotowiu też dwie butelki zamrożone czekają gdyby podskoczyła temp. Za bardzo.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie było 27 do 28 , ale po włączeniu wiatraka spadło do na 26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam dzisiaj - sedzicie w domu i sprawdzacie temperaturę w baniaku, czy smażing plażing na świeżym powietrzu z odrobiną NR na komórce? Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tmag jaki kupiłeś ten klimatyzator przenośny i jak się sprawdza, u mnie 25,3 wentylatory chodzą non stop mieszkanie na poddaszu


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobija 27.. tragedii jeszcze nie ma ale coraz mniej wesoło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze max 26*C, nigdy więcej. Dzisiaj w pokoju mam 33*C (woda w baniaku 26). Chłodzone mam jakieś 600L wody trzema wentylatorami komputerowymi 10x10. Nad baniakiem świeci lampa 4x54W T5 i żarnik 250W.

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja mam w domu 26.75..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cieniu przed domem 32 , w pokoju, w którym stoi baniak , na poddaszu :wallbash: 29, w baniaku nie przekracza 26,2 :yes wtedy zaczyna działać 9 wentylatorów komputerowych 6 w koronie 3 w sumpie na przelewie wody. Nie jest źle.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takich temperaturach załączam klimatyzację bo żyć się nie da a wentylatory też nie dmuchają tyle i nie odparowywuje tyle wody. Za tydzień mam zamiar zrobić chłodziarkę bo wentylatory nie co hałasują (przeszkadza głównie w nocy). Ale i tak jestem zadowolony z tych 3 wentylatorów, niby nic, ale temperaturę utrzymują odpowiednią. A o temperaturę jestem pewien bo dwa termometry pokazują tyle samo (był trzeci ale się stłukł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, a może położenie w rejonie zaciagu powietrza do wiatraka zagrożonego wkładu z lodówki turystycznej Ci pomoże?

U mnie jest obecnie niecałe 26

Chodzą dwa wiatraki 120 . Korona zamknięta. Przy dołożeniu wkładów nad nadmuch spadło do 25 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 27-28 i tez ani troche mnej


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 25 stopni przy włączonej klimie w domu:):p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator biurowy i 25 stopni na pierwszym biegu, żaden problem.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wentylatora n leadach 26,5 stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.