Skocz do zawartości
camell76

Pomysł na zbicie temperatury w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Moja chlodziarka AT250 przystosowana do max 500 l u mnie chodzi w 200 w wakacje w największe upały w domu było 30 albo ponad w akwarium 28c takze cały czas chodziła aby utrzymać temperature 28c i nie dała rady obniżyć do 26 jezeli ktoś sie zdecyduje na chlodziarke to najlepiej odrazu sie zastanowić nad dobra lokacja najlepiej w pokoju gdzie nie świeci bezpośrednio słońce chlodziarka takze produkuje ciepło wsumie to pewnie jak by np w piwnicy ja miał to by pewnie ochlodzila 500l


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja nie jest najlepszym rozwiązaniem, trzeba utrzymywać w pomieszczeniu temperaturę 20-22stopnie to jest normalnie zimno. I widok bezcenny syn ogląda bajki przykryty po szyję kocem a na zewnątrz ponad 30st.C.

A to ciekawe co piszesz. Nie mozna trzymać własnie te 25? Dlaczego? Bo ja właśnie tak planowałam rozwizać ewentualne problemy z temperaturą przyszłym latem. Mieliśmy i tak w planie montaż klimy, wiec sadzilam, że wtedy nie bede miala problemu chłodzenia akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja nie jest najlepszym rozwiązaniem, trzeba utrzymywać w pomieszczeniu temperaturę 20-22stopnie to jest normalnie zimno. I widok bezcenny syn ogląda bajki przykryty po szyję kocem a na zewnątrz ponad 30st.C.

To znaczy że coś Ci strasznie grzeje wode może pompy a może lampa u mnie klima jest na 24-25 i z temperaturą nie ma problemu a świece t5. Przed założeniem klimy temperatura podchodziła pod 30 w akwarium. Klima to najlepszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy tez jak się klimę zamontuje u umiejscowi. Jak będzie wiała bezpośrednio na akwarium to w pomieszczeniu może być dużo więcej. Jak będzie z przeciwnej strony to niestety musi być ustawiona na mniejsza temperaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie dmucha prosto w akwarium jest ustawiona tak że kierunek jest zmienny i dmucha we wszystkie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł zaadoptowania lodówki turystycznej na 12V i puszczenia przez nią wężyka z obiegu z wodą wolno płynacą.

Dobry pomysł i mało kosztowny , skorzystam.. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o jednym, Moi Drodzy Państwo - fizyki nie da się oszukać. Każda chłodziarka elektryczna, to co zabierze z akwarium, odda na zewnątrz, plus jeszcze ciepło powstałe w wyniku procesu chłodzenia wody.

Dlatego też wszelkie chłodziarki, czy to akwarystyczne, czy z lodówek mają sens tylko wtedy, gdy stoją w innym pomieszczeniu niż akwarium.

Inaczej będą do pomieszczenia oddawać więcej niż zabiorą z akwarium. W rezultacie woda będzie się nagrzewała ...

Powiecie - ale przecież te chłodziarki chłodzą akwaria.

Tak, ale zobaczcie na wydajność i pobór prądu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.