Skocz do zawartości
keermit

Jestem z UK prosze o kontakt mieszkających na wyspie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mieszkam niedaleko Northampton.Ile wody tobie potrzeba ? Ogolnie to najlepiej kupi栳obie ro unit np ro man.Bo i tak na przestrzeni czasu taniej to tobie wyjdzie ni jedenie po wodꮀ

Dlaczego RO-Man? Inne to juz zle?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dla przykładu sa nastawieni na filtry.Sam kiedyś,na początku przygody jeździłem po wodę kombinowalem... Teraz nie wyobrażam sobie jeździć po wodę do sklepu albo do kogoś niepotrzebna strata czasu.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim. Krzysztof z Sheffield

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja pozdrawiam


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Somerset witaj troche nas jest :p

Mam pytanie mieszkam we flacie 2 pietro budynek ok 25-35 lat martwie sie o wytrzymalosc podlogi/stropu wykadzina a pod nia deski 2cm dalej nie wiem co tam ma ktos jakies doświadczenia ? Wytrzyma to 500 kg ?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Somerset witaj troche nas jest :p

Mam pytanie mieszkam we flacie 2 pietro budynek ok 25-35 lat martwie sie o wytrzymalosc podlogi/stropu wykadzina a pod nia deski 2cm dalej nie wiem co tam ma ktos jakies doświadczenia ? Wytrzyma to 500 kg ?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Z nas wszystkich chyba Tester ma największe pojęcie o tym bo przerabiał cały strop.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester to zaden autorytet :D akwa stoi ale gapiow sie nie zmiesci zbyt wielu :D powinien dostac kare od nadzoru budowlanego za tak wypasiony baniak i brak miejsca dla widowni :D :D :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu to sie zmartwiłem bo nie ma szans na przebudowę stropu mieszkanie świeżo po remoncie, a na ingerecje w konstrukcje nie mam zgody właściciela :(

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wanna w lazience jest? Ile wody napuszczasz plus istota ludzka pluszczaca sie w niej? Plus wanna, kibel I inne sprzety? Z tym na dol zlecies? Wazne zeby punktowo nie posadzic ciezaru bo sie ugnie wszystko. Zazwyczaj akwarium stoi pod sciana a tam laczenia sa najmocniejsze, co innego na srodku pokoju. Poza tym rozkladasz plyte na podlodze. D 300 kg spokojnie powinno utrzymac, chyba ze podloga juz jest krzywa to lepiej odpuscic


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky, kolega pisal o 500kg. Wanna pelna wody I osoba w srodku nie siedzi 24h przez rok czy dwa. Do tego pod wanna sa jeszcze specjalne wzmocnienia itp. Jest to mieszkanie w starym domu paro poetrowym, czy blok? Blok powinien miec wylewki jakies bo musi byc wygluszenie akustyczne miedzy mieszkaniami. Natomiast jezeli jest to duzy dom podzielony na flaty, to bedzie tak jak w zwyklych nowych szeregowcach. Dechy- stropy drewniane I znowu dechy plus plyty gipsowe. Sam kiedys z pietra puszczalem kabel do enki na dwa dekodery I po wywierceniu dziury na dole I u gory mialem jakies pol metra wolnej przestrzeni z przewodami I rurami pomiedzy. Znam takiego co juz robil remont podlogi I sufitu na 300l,, bo dechy konczylu sie przy scianie pod listwami I noe daly rady.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to położył byś playwooda 2.4 na 60cm przy ścianie ważne tylko żeby wzdłuż desek leżał i można stawiać. A jak będziesz miał 18mm wyżej przez ta płytę to można sobie jakiś carpet ładnie na to wyciąć i będzie git.

Wysłane z HTC One mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nan plan szafki ogólnie prostoką 70/80 wysoki na 80 lub 90 mam nala córkę lepiej, aby nie sięgała za szybko do szyby. Stelaż na profilu metalowym. Wygłoszone mata. Cały stelaże obudowany płytą meblowa grubsza oczywiście drzwiczki. Płytę podłogową moge powiększyć o 10cm dla większego rozłożenia ciężar, ale czy to jest wystarczające/bezpiecznie.

Trochę się zmartwilem tym stropem :(

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał szerokość płyty od spodu 90 to na bank ci starczy na 3 legary, joinsy jak kto woli. I przeważnie są one wpuszczane w ściankę. Także przy ścianie myślę że nie powinieneś się obawiać o nic. Ale jak byś chciał mieć pewność to zrób sobie płytę podłogowa 120cm i rozłuż ciężar na 4 joinsach, legarach.

Wysłane z HTC One mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pieter ma budynek ? Jesli powyzej 3 powinny byc stropy z betonu . Nie sa to lane stropy jak w polsce tylko skladane tak jakby z paneli betonowych osadzonych na zeliwnych legarach ( joist)Ja jak stawialem moje 500l plus sups jakies 140 tez na drugim pietrze to odchylilem karpet w miejscu gdzie mialo stac akwarium i sprawdzalem jak sa legary dane i co jest pod dechami mialem beton i legary na szerokosc akwarium . Standard w UK to 30-40cm po miedzy legarami , ale roznie to bywa . A jesli legary sa zle rozmieszczone to podnies wykladzine i dechy i podokladaj legary . Nic trudnego

A pod baniak polecam marine plywood 18lub 25mm

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wanny najczesciej stoja bezposrednio na czterech kiepskich nogach i to lubie bo przez tych partaczy mam prace

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom 12 rodziny,parter, 1pietro, drugie. Ja mieszkam na 2. Ok mam pomysł odsłonie wykładzinę poszukam kamerki endoscopowej nawierce mały otwór i zobaczę jak to wyglada z tymi legarami. Nie chce ściągać desek i zrywać podkładu od razu. Wczoraj poskakalem na pojedynczych deskach podłogi i wydaje mi się że przy podstawie 90cm opierala by sie koncami o 2 legary to by wystarczylo? (Wyczulem ze co ok 90 deska nie skrzypi i czuć oparcie jak po niej skacze)

Zbiornik 300l+sump120l myślę ze max 600 kg wszystko.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sziagniesz wykladzine to bedizesz widzial gdzie sa gwozdzie bite do legarow


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle prawa budowlanego w uk ( rozmowa z sąsiadem polakiem co ma firme budowlaną ) minimalne belki używane w uk to 10/10 ich wytrzymałość to 150kg/m2 , ale powiedział że często stosuje sie tutaj 12/18 belke co daje 220kg/m2. Ale kazał osadzać aby jak najwiecej belek złapało ( z reguły są co min 60cm)

I stara zasada odnośnie gąsienic z czołgu ;) jeśli zastosujesz płaską podstawe to śiła nacisku rozłorzy się rownomiernie zaś zastosowanie nóżek wzmorzy nacisk.

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedzi sorki za offtopa jak co to będę pytał w odpowiednim dziale pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka zapytam się tutaj, są tam u was w UK jakies sklepy z kolorowymi "perełkami" koralami ktore mogą wysłać paczke do Polski?

Chodzi mi o takie cukierki jak na stronie np. Extremecorals.eu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem nowy z Cheshire sąsiaduje ktoś ze mną ...?post-23744-1402486290,15_thumb.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.