Skocz do zawartości
kosiarek84

Aquaforest skala syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Moje parametry na tej skale są następujące: Ca ponad 500 brakło skali na teście saliferta, Mg- 1050, kh-12. Producent w rozmowie telefonicznej zapewnil mnie, ze skala przed sprzedażą była długo moczona i nie trzeba jej już moczyc. I co Wy na to??

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojej nie moczyłem. Faktycznie KH szybko spada, ale Ca jest 420 a mg 1150, więc albo kwestia partii skały albo jakiś inny czynnik.

Używam soli FSRS probio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że przy zakupie pytałem czy skala była moczona i zapewniono mnie ze bardzo długo.

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym ta skała parametrów nie podbija innym tak . Problem jest taki, że jedni maja las korali inni nie . Panie Piotrze wnioskuję że taki niski magnes jest przez skałę ?

@hernio kolejny raz masz najwięcej do powiedzenia w wątku produktów AF , rozumiem że jesteś ekspertem w tej dziedzinie tylko szkoda że nie masz nic do powiedzenia jak ktoś ma problemy np z koralami itd wtedy jakoś Twoja wiedza jest niezauważalna.

Na forum seba panowie maja problem z spsami bąblowaniu tkanki jakoś nie zauważyłem Twoich eksperckich porad, może tam powinieneś swoją wiedzą się podzielić ,albo wypowiedzieć w kilku poruszanych wątkach na NR . Jedyne co na razie robisz to żałosne docinki.

Wciąż czekam na opisy i zdjęcia Twojego akwarium,które mnie powali z nóg i wtedy z zapartym tchem będę czytał każdą Twoja wypowiedź bo na razie to jest bardzo słabe .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym ta skała parametrów nie podbija innym tak . Problem jest taki, że jedni maja las korali inni nie . Panie Piotrze wnioskuję że taki niski magnes jest przez skałę ?

@hernio kolejny raz masz najwięcej do powiedzenia w wątku produktów AF , rozumiem że jesteś ekspertem w tej dziedzinie tylko szkoda że nie masz nic do powiedzenia jak ktoś ma problemy np z koralami itd wtedy jakoś Twoja wiedza jest niezauważalna.

Na forum seba panowie maja problem z spsami bąblowaniu tkanki jakoś nie zauważyłem Twoich eksperckich porad, może tam powinieneś swoją wiedzą się podzielić ,albo wypowiedzieć w kilku poruszanych wątkach na NR . Jedyne co na razie robisz to żałosne docinki.

Wciąż czekam na opisy i zdjęcia Twojego akwarium,które mnie powali z nóg i wtedy z zapartym tchem będę czytał każdą Twoja wypowiedź bo na razie to jest bardzo słabe .

Ja tylko wnioskuję z twojej wypowiedzi że skała kh nie podbija. Chyba nie zaprzeczysz sam to napisałeś. Więc skąd u Piotra taki wysoki wynik ?

edit.1

A po co wchodzisz na tamte forum ? Przecież napisałeś że to banda debili i nigdy tam nie zaglądniesz :chris:

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian to, ze nie mam lasu korali to nie znaczy, że mam miec ca ponad 500, nie wiadomo ile bo wywala ponad test, do akwarium nic nie leje poza co tygodniowymi podmianami, z tego co teraz przeczytałem to problem z wysoim kh miała też inna osoba z forum wiec nie jestem odosobniony.

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak skąd tak niski magnez ??

ps .nigdzie nie napisałem że tam jest banda debili pomyliłeś osoby .

Co do parametrów skały napisałem wcześniej ,skała nie jest skałą ceramiczną więc ma prawo reagować w kwaśnym środowisku ,przyczyn jest wiele .Równie dobrze może to być piasek, nigdzie też nie napisałem że skała nie jest obojętna .Jednak wysokie kh to są dwa przypadki na ponad 10 ton skały wyprodukowanej.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Damian z kad niski magnez, zmienie teraz sol na uboga, jeśli nie będzie spadku to znaczy, ze skala oddaje do wody duże ilości ca. No widzisz Twój pracownik jak byles chory zapewnil mnie, ze skala byla dlugo moczona a jednak za krotko jak widać.

Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kh podniesione do 7. czy przy tak wysokim poziomie wapnia moge bezpiecznie wsadzic pierwsze sps oraz czy nie bedzie to mialo wplywu na ryby. pytam bo cos mi ten wapn musi chyba wyciagnac.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian to, ze nie mam lasu korali to nie znaczy, że mam miec ca ponad 500, nie wiadomo ile bo wywala ponad test, do akwarium nic nie leje poza co tygodniowymi podmianami, z tego co teraz przeczytałem to problem z wysoim kh miała też inna osoba z forum wiec nie jestem odosobniony.

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk

U mnie było podobnie. Ca od samego początku w granicach 650 , mg niskie 1050. Tak było przez pierwsze 3 miesiące. Teraz zbiornik ma około 8 miesięcy i po podmiankach co 2 tygodnie 20% wody Ca spadło do 430 , mg natomiast wynosi 1230. Z Kh,PO4,NO3 problemów żadnych nie miałem. Pozdrawiam i życzę wytrwałości


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko gdzie moge dostac ta skałe?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent nie umożliwia sprzedaży skaly za pośrednictwem sklepów.

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, gdzie teraz można kupic skałę syntetyczną. AF nie ma teraz w ofercie ? na stronie brak info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nemodive skala AF bedzie dostępna u naszych dystrybutorów od połowy września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w piątek w Katowicach w akwa świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze kazdy filar jest podobny? Moze wkleicie jakies foto filarow z ich wymiarami i orientacyjnymi cenami? Na stronach dystrybutorow tego nie ma.

Ps kontakt telefoniczny z Wami super, niestety po wyslaniu zapytania na maila z cena i wymiarami filarow od miesiaca cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że ostatnimi tygodniami pracowaliśmy nad zasoleniem Afrykarium we Wrocławiu oraz przygotowywaliśmy nowe produkty dla naszych dystrybutorów wstrzymaliśmy czasowo produkcję skały. Od przyszłego tygodnia wracamy do produkcji skały i planujemy, aby na początku października była już dostępna u sprzedawców posiadających nasze produkty w ofercie.

Ceny detaliczne sugerowane to 275zł za karton skały luzem o wadzę: 5kg (rozmiarXL) ,5,5kg(L), 6kg(M) ,8kg(S)

filary od 200 do 400zł w zależności od rozmiarów .


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały w rozmiarze XL jest mniej wagowo od skały rozmiaru np. S. Dlatego S jest więcej niż XL wagowo w takim samym kartonie.


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu moje maleństwo :) skała kupiona na miejscu w Nowym Sączu jak ktoś chce kupić więcej polecam wybrać się na miejscu fachowa porada i można wybrać z większej ilości na miejscu :) no i pooglądać zbiorniki <3 <3 <3

post-25892-0-43681700-1445118704_thumb.jpg


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała w wodzie od 3 miesięcy. Od miesiąca w kwarantannie gdzie jest tylko ona i cyrkulacja - KH wg Hanna HI755 - 11.3.

Sól Af Sea Salt wg. producenta byc 8-9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.