Skocz do zawartości
fotogrzechu

POMOCY...każdy koral ginie z miejsca.....

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż nic nie pisze o osmozie, mimo że już kilka osób pytało.

Masz filtr RO?

wodę -osmozę kupuję w sklepie w Wałbrzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się na pw, na pewno coś zaradzimy na Twój problem...

ps. jak dobrze widzę, to szkło jest atmana z filtrem w pokrywie, jakie media filtracyjne są użyte?

@szubi20 ta m w standardzie jest 2x20w t8

Matrix, PhosGuard, Chemipure,Purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz skałę i piach no i te muszle?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz skałę i piach no i te muszle?.

Piach-NaturalOcean, skłała ze sklepu z Wałbrzycha a muszle z oceanu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt mały odstęp czasu między aklimatyzacją w sklepie i w akwarium, to może powodować rozpuszczanie się korali.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może problem tkwi gdzie indziej a mianowicie w transporcie zwierzaków. Jak je transportujesz i aklimatyzujesz? Jak długo wieziesz i czy używasz styroboxa lub czegoś podobnego?

Jak miałem podobnie z lobopythonem. Dałem się skusić na kupn (przecież to miękas powiedzieli w sklepie) a musiałem jeszcze jechać do szwagra. Do domu dotarłem dopiero na drugi dzień. Lobopython przeżył ale do tej pory( około dwa miesiące temu była akcja) mam z nim problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu już rozwiązał problem, ale może sam opisze co było przyczyną.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A światło? Co i ile ci baniak oswietla?

co ma swiatlo do zejscia korala tak nagle i szybko?? moze gdy jest go za malo ,oczywiscie bedzie widac po koralu po jakims czasie ale sie nie rozpusci , tzn ze jak wpakuje korala do baniaka w nocy to rano go nie bedzie ? :p

Może zbyt mały odstęp czasu między aklimatyzacją w sklepie i w akwarium, to może powodować rozpuszczanie się korali.

po tym tez nie ma szans zeby miekas sie rozpuscil , chyba ze w tym baniaku sa naprawde jakies dziwne parametry o ktorych jeszcze nie wiemy i wlasciciel rowniez ,

A może problem tkwi gdzie indziej a mianowicie w transporcie zwierzaków. Jak je transportujesz i aklimatyzujesz? Jak długo wieziesz i czy używasz styroboxa lub czegoś podobnego?

Jak miałem podobnie z lobopythonem. Dałem się skusić na kupn (przecież to miękas powiedzieli w sklepie) a musiałem jeszcze jechać do szwagra. Do domu dotarłem dopiero na drugi dzień. Lobopython przeżył ale do tej pory( około dwa miesiące temu była akcja) mam z nim problemy.

trzeba bylo nie pic u szwagra to bys dojechal w ten sam dzien :p:P a zazwyczaj jak kupujesz korala czy rybe to jest kwestia godziny do kilku godzin jak trafi do baniaka , nawet jak na poludnie jedzie pociag z gdanska to podroz trwa 12h wiec o czym my mowimy?????????

wez wode do pojemnika , podjedz do sklepu niech zrobia ci testy , kh, ph bedzie tu moim zdaniem najwazniejsze ,przy no3 nawet 50 czy wiecej miekas sie nie rozpusci , wez ze soba refraktometr i skalibruj go u nich w sklepie , moze cos sobie zle robisz i zasolenie jest np zbyt male , a ryby sa ok bo one lubia nizsze zasolenia , aha a czym uzupelniasz odparowana wode jak nie masz RO ? za kazdym razem jezdzisz do sklepu ? kup jakis filterek i bedziesz mial z glowy :)

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci będę opowiadał. Od szwagra na trzeźwo się nie wychodzi.

Mam tylko nadzieję że kolega nie przenosił miękasów jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu już rozwiązał problem, ale może sam opisze co było przyczyną.

Grzechu napisz co było bom ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie doczekamy :ninja:

Spokojnie... pewnie jest u szwagra :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótce, przekłamane zasolenie (dużo za niskie, coś ok 1,016), mg (na poziomie ponad 1700) i ca (ponad 500)...ważne, że już jest ok, a resztę niech dopowie autor...:)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko zasolenie ale i ca, mg . Chyba nie możliwe żeby mieć na raz walnięte dwa testy i dodatkowo spławik. A tu się ludzie głowili się co jest grane. Ja przez chwilę nawet pomyślałem że kolega w ręce korale nosił hahaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proza życia,he...he..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się kolega nie spieszy z informacją. Bardzo proszę o podsumowanie wątku co wszystkim czytającym go w przyszłości rozjaśni co było nie tak. Ja stawiam na źle robione testy na ca i mg i walnięty spławik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refraktometr skalibrowany o około 6 tysieczniakow w gore, zamiast woda 1,022 było 1,016, Kolega dopiero jak dostał wodę ode mnie na podmianę dzwonił z pytaniem co z moim zasoleniem czy 1.030 to nie za dużo;)


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się kolega nie spieszy z informacją. Bardzo proszę o podsumowanie wątku co wszystkim czytającym go w przyszłości rozjaśni co było nie tak. Ja stawiam na źle robione testy na ca i mg i walnięty spławik.

testy nie były źle zrobione, po prostu nie powinno się startować na bogatej soli i tyle...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za podsumowanie. Jednym słowem zaczynamy zabawę z morszczyzną od spławika bo możemy naszym podopiecznym zrobić krzywdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem, że kolega zachował sie mało przyjaźnie.

Każdy starał się pomóc i poświęcił na to czas... mniej.... więcej ale zawsze.

A kolega nawet nie raczy podzielić się sukcesem i jego przyczyną. Nie ładnie, ale zapamiętamy to i na drugi raz jego temat będzie zapewne odpowiednio potraktowany.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy nie były źle zrobione, po prostu nie powinno się startować na bogatej soli i tyle...

o czym ty wogole piszesz czlowieku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieodgazowana skala, brak odpieniacza, bogata sol (w sensie wysokie parametry wyjściowe), to co wg Ciebie miało skonsumowac te wysokie wartości, przy odsadzie miękkich korali, Ty moze i bys tak zrobil, bo nie jedno szklo juz przerobiles, ale jak ktoś sie uczy to troszkę co innego, pod tym względem napisałem o starcie na bogatej soli...

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne , ale gosc wyraznie napisal ( a raczej nie On bo mu sie pewnie nawet nie chcialo odpowiedziec ) ze wina jest refraktometr a byc moze jego skalibrowanie , o czym pisalem w poprzednim poscie , zeby podjechal do sklepu i go skalibrowal , jesli chodzi o start na bogatej soli to owszem , ze lepiej jest po raz pierwszy wystartowac na ubozszej soli , a pozniej wraz ze zmiana obsady zmienic ja na bogatsza , choc sa rozne szkoly jak ze wszystkim w morszczyznie , wiele osob smieje sie ze splawikow do mierzenia zasolenia a jednak jest to jakis dodatkowy wskaznik , czy jest ok czy nie , ja zawsze uzywalem splawika i bylo gitara , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.