Skocz do zawartości
rozwielita

Filtr siarkowy - czy ktoś używa w rafie

Rekomendowane odpowiedzi

A mi z wódką nie wyszło. Przez jakieś 50 dni dozowałem powoli zwiąkszając dawkę lecz NO3 trwało jak zaklęte. Przerwałem dozowanie bo redoks nie chciał iśc w górę i pojawiły się dziwne jego skoki. W ciągu godziny potrafił iść o 15 jednostek w górę i po następnej 30 w dół. Dałem sobię spokój. Teraz postawiłem glonowy na MM. Miło słyszeć, że Ci funkcjonuje ten siarkowy - jak mi nie wyjdzie to jest jeszcze jedna alternatywa na NO3 :).


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni wychodzi mi NO3=10mg/l ale skok prawdopodobnie spowodowany jest padliną.

Znalazłem jakieś zwłoki w sumpie pociachane i wychodzi mi z tego jak by nie patrzeć gobby (musiał wskoczyć do komina i wciągneło go do spływu) - pewnym byc nie moge bo skubaniec pokazuje sie ze 2x w miesiacu, ale wszystko inne mam w baniaku.

PH w baniaku wieczorem 8,2/8,3

NO3 spadło znacznie mimo że dołożyłem ostatnio sporego srajca w postaci białobrodego (niger wyjezdza ode mnie w weekend)

Wychodzi z tego ze filtr siarkowy jednak po tym całym wstępnym czasie stabilizacji działa, kluczem jest odpowiednio niski przepływ. W sumie działa to i tak niezle jak na 1kg siarki i działanie na filtrze przeznaczonym do 400L. Mam nadzieje ze przemek sciagnie mi jakos na dniach rozbity w transporcie drugi nitrareduktor i odpale ten bajzel na 3kg siarki i 3kg hydrokarbonatu z dodatkiem magnezu.

@rebciu - mama ci nie mówiła że "wódka nie rozwiązuje problemów"? :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chetnych znalazłem step-by-step DIY prostego filtra siarkowego

http://www.carib-sea.com/media/funstuff/tips/V1%20Reactor.pdf

Po pewnym czasie uzywania filtra siarkowego mam pewne uwagi:

- trzeba uwazac na spadek PH i SYSTEMATYCZNIE zmieniac kalkwasser w mikserze bo PH leci na łeb na szyje jak jest stary kalkwaser

- mikser jest niezbędny

- 1kg siarki z wewnetrzną pompą cyrkulacyjną w filtrze zbija w moim 550L akwa ok 15-20mg/l NO3

- potrzeba min 2L siarki na 550L z ciezkim obciazeniem

- najlepiej stosowac 2/3 hydrokarbonatu na 1/3 siarki (1/2 na 1/2 to minimum)

- dobrze jest dorzucic gro tech magnesium do filtra zamiast czesci hydrokarbonatu

- kalkreaktor w akwa jest zbędny :) (mam KH 10, Ca ok 480mg/l bez kalkreaktora)

- oddam sie za naprawde precyzyjny zaworek!!! - to największa bolączka tego zestawu, zaworek "precyzyjny" AM doprowadza mnie do szału i wymaga CODZIENNEJ regulacji

- w ramach bezpieczeństwa nalezy stosować regularne podmiany - ja tego ostatnio nie robie i dziwnie zachowują się niektóre korale (raz sie pompują jak powinny a nieraz skurczone jakby miały paść), co byc moze jest spowodowane zbyt dużą zawartością siarki w wodzie


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwoliłem sobie odgrzać temat.

SMK jak u Ciebie z rozpuszczaniem żwirku koralowego, czy też tego co masz tam.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z siarkowego na rzecz refugium z DSB i Miracle Mud + cheatomorpha.

Siarkowy AM SN400 przekwalifikuje na calcium reaktor albo wrzuce tam jakiś absorber żeby sie nie marnował.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obecnie używa reaktora siarkowego?


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.