Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pięknie, jak należy i zgodnie z planem ;), Hystrix cudnie idzie w górę 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, CNA napisał:

Wszystko pięknie, jak należy i zgodnie z planem ;), Hystrix cudnie idzie w górę 

Dzieki ale cos troszke bladszy jest po tym wypadku z mleczna woda.

Cierpliwie czekam.na powrot do swietnosci;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, r_33 napisał:

Dzieki ale cos troszke bladszy jest po tym wypadku z mleczna woda.

Cierpliwie czekam.na powrot do swietnosci;)

ale widzę, że lampka się sprawuje jak należy, a to cieszy :) 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, CNA napisał:

ale widzę, że lampka się sprawuje jak należy, a to cieszy :) 

tak tak lampka świetna jest

Kolorki są niesamowite w akwarium dzięki niej:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2018 o 17:42, r_33 napisał:

wydaje mi się, ze powoli akwarium wraca do normalnosci

Favia od kilku dni znów fajnie polipuje

large.IMG_6830.jpg.f171b27371abb9ebb6454a675f20f590.jpg

Dwa ukłony dla Ciebie

Raz za piękny zbiorniczek

A dwa że tak długo wytrzymujesz w tak małym litrażu, to już jest chyba rekord Guinnessa ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Moljzesz napisał:

Dwa ukłony dla Ciebie

Raz za piękny zbiorniczek

A dwa że tak długo wytrzymujesz w tak małym litrażu, to już jest chyba rekord Guinnessa ;)

Dzieki za dobre slowo


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety hystrix padl:(

Robil sie bialy az w koncu glon go jakis porosl....

Po tym zmetnieniu wody hystrix zaczal marniec i niestety padl. Poki co inne polipuja ale jedna monti zielona jest troche bladsza niz byla choc widac, ze rosnie.

Tyle poki co - bedziemy w kontakcie;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r_33 koło Twojego zbiornika zdecydowanie nie można przejść obojętnie ;).

Kilka dni zajęło mi przeczytanie całego wątku i przeanalizowanie historii.
Sama ostatnio stwierdziłam, że po latach zabaw z akwa słodkowodnym w końcu nadszedł ten moment, aby postawić jedną solniczkę. A że stoi u mnie nieużywany od dwóch lat shrimp set 30L Aquaela, to szukałam podobnych zbiorników i pokazałeś, że da się to zrobić w takim litrażu.

Nie jestem co prawda fanką beztestowego prowadzenia zbiornika, ale cała reszta mnie zauroczyła ;)!

Powodzenia!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, linnenn napisał:

r_33 koło Twojego zbiornika zdecydowanie nie można przejść obojętnie ;).

Kilka dni zajęło mi przeczytanie całego wątku i przeanalizowanie historii.
Sama ostatnio stwierdziłam, że po latach zabaw z akwa słodkowodnym w końcu nadszedł ten moment, aby postawić jedną solniczkę. A że stoi u mnie nieużywany od dwóch lat shrimp set 30L Aquaela, to szukałam podobnych zbiorników i pokazałeś, że da się to zrobić w takim litrażu.

Nie jestem co prawda fanką beztestowego prowadzenia zbiornika, ale cała reszta mnie zauroczyła ;)!

Powodzenia!

 

 

 

Dzięki

 

Pewnie przez brak testów padła mi seriatopora - choć dziwne, bo reszta żyje i bardziej wymagające od hystrixa...

Szkoda - bo ładna była.

I powodzenia Tobie życzę;) 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko czekam, aż napiszesz o przesiadce na jakiś sporo większy litraż. 


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Warszawiak napisał:

Ja to tylko czekam, aż napiszesz o przesiadce na jakiś sporo większy litraż. 

Noe doczekasz sie hehe

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adifoto napisał:

coś przepięknego :wub:

Dzieki.

Ale obecnie akwarium noe jest w idealnym.stanie:)

Jakis czas temu padla mi seriatopora hystrix a jedna monti blasa jakas jest. Reszta polipuje i rosnie. Przede wszystkim dunka.

Powoli chodzi mi po glowie by przerzucic sie na lps (acany na przyklad) i zoa.

Wydaje mi sie,.ze latwiej je ogarnac.

Bo ostatnio to znow brak czasu nawet na podmianke czy fotke.

Ale w weekend cos pstrykne.

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Święta aktualizacja.

W ostatnim czasie działo się wiele.

Zastanawiałem się skąd tak słabo są wybarwione niektóre spsy - a nawet zaczęły tracić tkankę (na zdjęciu to widać). Poczytałem forum no i postanowiłem sprawdzić zasolenie.

Na początku sprawdziłem swoim pływakiem - okazało się, że było jakieś 1,032!!!! Więc pomyślałem, że pewnie salimetr walnięty jest. Sprawdziłem u kumpla reflektometrem i pokazało podobnie - masakra:)

A ja się dziwie czemu spsy lecą hehe - cieszę się, że mój spławik dobrze mierzy. Teraz będę co tydzień sprawdzał zasolenie a nie raz na pół roku albo i rzadziej...

Zasolenie już doprowadziłem do poziomu ok 1.022. Od 3 dni jest na tym samym poziomie - zobaczymy co uratujemy. Choć np Stylophora milka, czy Pavona Cactus fajnie polipują a na stylophorze widać stożki wzrostu.

wysokie zasolenie na szczęście nie zaszkodziło lps-om i miękkim (no może poza 2 rodzajami zoasków, które się nie otwierają lub słabo się otwierają) - będziemy walczyć.

Dunka jakoś źle nie zareagowała na to (lub dopiero zacznie..), bo główek ma coraz więcej a także favia pięknie się pompuje i polipuje - w szczególności w niebieskim robi się bardzo puszysta i ma wtedy długie polipy. Nawet Calustrea lepiej wygląda.

Jak nie uda mi się uratować sps-ów to zostaną tylko miękkie i lps-y - wtedy nawet dorzucę jakieś acany.

A oto fotki

large.IMG_7265.JPG.0c07df36a00670cd53ae12473524815f.JPGlarge.IMG_7267.JPG.50465a4d079dae812318dd034274537b.JPGlarge.IMG_7275.JPG.39e7d9518b2e41043071084d65c536fe.JPGlarge.IMG_7276.JPG.f9b054be0ce9e5b5db2bbfc179d7b28e.JPGlarge.IMG_7281.JPG.674b1c01864c902d0ef927abcd01e269.JPG

Aaa i jeszcze jedno - mialem.setki malutkich rurowek - a dzis zauwazylem tylko kilka.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak pozatym to juz ponad 53 miesiace;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja to już 55 miesięcy - dawno nic nie pisałem - zdjęcia będą jutro.

Powiem Wam, że po tym zmętnieniu wody akwarium nie doszło do swojej świetności przed tego felernego zdarzenia. Mintipora taka zielona, która była po lewej tak trochę wyżej oddałem kumplowi, bo marniała i szkoda było mi by został biały badyl..

Ogólnie korale żyją polipują ale tak se... - tzn spsy tak se, bo reszta rośnie, dzieli się itd...

W ramach eksperymentu - w sumie moje akwa to ciągły eksperyment:) - od ponad tygodnia leje do akwarium "SEACHEM REEF PACK FUNDAMENTALS" -  coś w stylu balinga chyba;)reef-pack-fundamentals.jpg

Było już kiedyś KentMarine A+B (przez jakiś miesiąc czy dwa ale jakoś efektów nie widziałem), była przez większość czasu soda oczyszczona - czasami nawet witaminy centrum rozpuszczałem w akwarium hehe;).

Była kranówka przez jakiś rok:)

Lałem po prostu do akwa co mi podeszło pod rękę hehhe

Teraz czas na coś bardziej pro;)

Od ponad tygodnia także karmię lpsy FM LPS GROW+COLOR (robię z tych granulek zawiesinkę i leję na polipy , także na zoa i rico)

207657_faunamarine_lps_m.jpg

Lpsy - rzeczywiście świetnie po takim jedzeniu wyglądają. Reszta póki co bez większych zmian ale zobaczymy co będzie za miesiąc.

Jak pisałem wcześniej zdjęcia jutro jakieś wstawię albo w weekend. Ale wstawię na bank;) (lustrzanka w serwisie, a mój telefon nie nadaje się do fotografowania pod ledami)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEACHEM REEF PACK FUNDAMENTALS gdzie można kupić? Fito dozujesz dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie czytać, że lejesz coś z bardziej zaawansowanych specyfików :D. No ale jak trzeba, to trzeba.

Czekam na zdjęcia bo jestem ciekawa co tam dalej się dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maciej01 napisał:

SEACHEM REEF PACK FUNDAMENTALS gdzie można kupić? Fito dozujesz dalej?

Nie fito nie leje.

A to seachema mam ze sklepu w Radomu H2O.

10 godzin temu, linnenn napisał:

Dziwnie czytać, że lejesz coś z bardziej zaawansowanych specyfików :D. No ale jak trzeba, to trzeba.

Czekam na zdjęcia bo jestem ciekawa co tam dalej się dzieje :)

No dziwnie tez sie dziwie hehe

A czy trzeba to nie wiem. 

Jak mam to po co ma sie zmarnowac - zobaczymy co z tego wyjdzie;)

Zdjecia beda - akwarium dziala i zyje - nie ma dramatu - choc mogloby byc lepiej.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

Miały być zdjęcia ale nie ma;)

Rozwiązałem problem mlecznej wody hehe

Okazało się, że to wina 20140827-zawartosc-cukierki_pudrowe_owal - czyli cukierki puderki, którymi moja pociecha karmiła rybkę hehe

Kilka dni temu przyłapałem ją na tym karmieniu (niestety wszystkich nie znalazłem)- woda znów sie zrobiła mleko a na koralach, skale osad (chyba to jakaś maka ziemniaczana czy cus, bo w składzie była heh).

Zrobiłem podmianke ale nadal jeszcze mleko.

Już wiem czemu moje korale cienko przędły ostatnio....

Niestety też odkryłem w skale miedziany pierścionek - czuję, że to on moje spsy tak dojechał - mam racje??? Nie mam pojęcia jak długo był w akwa,,,,,

Jutro zrobię kolejna podmianę i będę walczył. Oprócz pocilopory reszta spsy slabo wygląda - ta monti na dni straciła w większości tkankę i porósł na niej jakiś glon. Na skałach też jakies paskudne glony (chyba wina cukierków).

Jakieś pomysły co dalej robić? Jak ratować akwarium?

Niby zoa i lpsy wyglądają ok - tych nowych specyfików nie leje póki co , bo żebym bardziej nie zaszkodził. co 2-3 dni będę podmieniał wode i zobaczymy co dalej.

Dobra i fotka na szybko z telefonu, ktory nie radzi sobie z moim.oswietleniem;)

 

IMG_20180516_213424.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o WOW tego bym się nie spodziewał, a jednak mąka ziemniaczana to głównie skrobia ziemniaczana - możliwe że to pożywka dla bakterii i glonów, jak rozcieńczysz to podmianami powinno się uspokoić, można by też dać na kilka dni UV lampę w obieg - jak masz jakaś małą. Skrobia to polisacharyd - ciekaw jestem jak sobie bakterie radzą z trawieniem polisacharydów, bo monosacharydy lubią bardzo (glukoza, fruktoza) 

Co do miedzi to fajnie ją Cuprisorb Seachema łapie, ale na tak małe akwarium to szkoda nabywać opakowanie 100G - przydały by się mniejsze albo zakup na wagę (uwaga drobne kuleczki trzeba trzymać w oryginalnej siateczce zgrzewanej albo bardzo drobnej pończosze bo wyłażą z normalnych siatek stylonowych) 

 

EDIT: i tak w tych cukierkach jest pewnie syrop glukozowo-fruktozowy - inaczej dzieci by się tego nie tknęły, spróbuj zjeść mąkę ziemniaczaną ..fuj

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ura napisał:

o WOW tego bym się nie spodziewał, a jednak mąka ziemniaczana to głównie skrobia ziemniaczana - możliwe że to pożywka dla bakterii i glonów, jak rozcieńczysz to podmianami powinno się uspokoić, można by też dać na kilka dni UV lampę w obieg - jak masz jakaś małą. Skrobia to polisacharyd - ciekaw jestem jak sobie bakterie radzą z trawieniem polisacharydów, bo monosacharydy lubią bardzo (glukoza, fruktoza) 

Co do miedzi to fajnie ją Cuprisorb Seachema łapie, ale na tak małe akwarium to szkoda nabywać opakowanie 100G - przydały by się mniejsze albo zakup na wagę (uwaga drobne kuleczki trzeba trzymać w oryginalnej siateczce zgrzewanej albo bardzo drobnej pończosze bo wyłażą z normalnych siatek stylonowych) 

Dzieki za tipy.

Lampy nie mam skad wziac i tego seachema tez nie kupie, bo nie mam kaskady by lezalo w jakims przeplywie wody.

W tym tygodniu zrobie jeszcze 2 podmianki i sie zobaczy.

 

Szkoda by bylo w taki sposob zakonczyc przygode z moja kostka:(

Poki cobwalczymy ;)

cukier, syrop glukozowy, skrobia ziemniaczana, kwas: kwas cytrynowy, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, aromaty, ekstrakt z krokosza, barwniki: E120, E133.

Troche tego jest heheh


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mogę zapytać ile twoja pociecha ma lat i czy akwarium stoi nisko i jest odkryte?
U mnie akwarium na razie poza zasięgiem i kolejne też będzie w miarę wysoko ale kreatywność naszych malców nie zna granic.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zipke napisał:

Mogę zapytać ile twoja pociecha ma lat i czy akwarium stoi nisko i jest odkryte?
U mnie akwarium na razie poza zasięgiem i kolejne też będzie w miarę wysoko ale kreatywność naszych malców nie zna granic.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Moja pociecha ma 4 latka a akwarium stoi na komodzie;)

Ale krzeslo soboe przrsuwa hehe

6 godzin temu, linnenn napisał:

Współczuję!

Ja drżę, kiedy pół 2,5 latek upatrzy sobie akwarium. Ale na szczęście na razie stoi wysoko (tylko mi niewygodnie ze wszystkim)

No mysle, ze juz karmic cukierkami nie bedzie hehe

Juz ma wytlumaczone, ze koralom i rybce jest smutno jak im wrzuca cukierki ;).

 

Mysle, ze juz tego nie befzie robic a ja walcze by uratowac akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.