Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby coś to też się piszę :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem, co prawda foty na szybko i bez wiekszej obrobki ale u mnie wyglada to mniej wiecej tak:

Montipora digitata stalowa - white and blue

_MG_8608.jpg

Montipora digitata stalowa - aktynika

_MG_8612.jpg

Stylophora fioletowa white and blue

_MG_8610.jpg

Stylophora fioletowa aktynika

_MG_8615.jpg


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda. Może i u mnie kiedyś tak będą wyglądać - jeśli oczywiście się przyjmą.

Domyślam się, że takie korale to chyba raczej wolno rosną - mam racje?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zdjęcia innych forumowiczów postanowiłem zlikwidować jedną świetlówkę 10K(wizualnie od razu lepiej, bo wcześniej to chyba było za dużo tego białego światła). Zostało teraz 2x11W z odbłyśnikami (10K+20K). A co na to korale? Nie będzie to szkodliwe dla nich??

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkodliwe raczej nie, większość nanorafek w tym litrażu ma takie oświetlenie. Możesz ewentualnie płynnie zmniejszać czas świecenia tej dodatkowej, którą chcesz odłączyć. Możesz też spróbować zestawienie 2x 20k 1x 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Narazie jednak zostanie 2x11 nie mam kasy na extra zakupy.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim drogi kolego to ja bym polecił Ci na początek przeczytanie regulaminu forum, bo o ile mi wiadomo to pisanie dwóch a czasami trzech lub więcej postów jeden pod drugim jest co najmnej średnio widziane.

posty piszesz z częstotliwością ckm'u i rozumiem, że dla Ciebie to rzecz nowa i mocno ekscytująca, ale może zacząłbyś od podstaw, bo jak do tej chwili nie zrobiłeś ani jednego pomiaru i nie podałeś żadnego parametru od siebie, na obecną chwilę większość mieszkańsców akwarium żyje, ale za moment będą rozpaczliwe posty że "coś jest nie tak", więc przy okazji zachwycania się każdym mieszkańcem LR poleciłbym zgłębianie wiedzy na temat cyklu azotowego, startu akwarium słonowodnego, potencjalnych problemów którą mogą Cię spotkać itp.

Nie obraź się ale mam wrażenie, że zamiast czytać wolisz z każdym ewentualnym problemem głośno pisać na forum i wtedy ktoś o złotym sercu Ci pomoże i podpowie, a Ty zamiast sam się dowiedzieć wolisz pisać tutaj i liczyć na odpowiedz daną na tacy.

Przy okazji skoro Darek dał Ci dwie fragi SPS to może poczytaj trochę o tym jakich warunków wymagają i jak się hoduje twarde korale, a nie deliberujesz na forum nie mając najmniejszej wiedzy o tym co w nocniku masz,

pozdrawiam i zachęcam do czytaia forum na kazdy temta mający zwazek z Twoim "akwarium"

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim drogi kolego to ja bym polecił Ci na początek przeczytanie regulaminu forum, bo o ile mi wiadomo to pisanie dwóch a czasami trzech lub więcej postów jeden pod drugim jest co najmnej średnio widziane.

posty piszesz z częstotliwością ckm'u i rozumiem, że dla Ciebie to rzecz nowa i mocno ekscytująca, ale może zacząłbyś od podstaw, bo jak do tej chwili nie zrobiłeś ani jednego pomiaru i nie podałeś żadnego parametru od siebie, na obecną chwilę większość mieszkańsców akwarium żyje, ale za moment będą rozpaczliwe posty że "coś jest nie tak", więc przy okazji zachwycania się każdym mieszkańcem LR poleciłbym zgłębianie wiedzy na temat cyklu azotowego, startu akwarium słonowodnego, potencjalnych problemów którą mogą Cię spotkać itp.

Nie obraź się ale mam wrażenie, że zamiast czytać wolisz z każdym ewentualnym problemem głośno pisać na forum i wtedy ktoś o złotym sercu Ci pomoże i podpowie, a Ty zamiast sam się dowiedzieć wolisz pisać tutaj i liczyć na odpowiedz daną na tacy.

Przy okazji skoro Darek dał Ci dwie fragi SPS to może poczytaj trochę o tym jakich warunków wymagają i jak się hoduje twarde korale, a nie deliberujesz na forum nie mając najmniejszej wiedzy o tym co w nocniku masz,

pozdrawiam i zachęcam do czytaia forum na kazdy temta mający zwazek z Twoim "akwarium"

Gdybym byl zlosliwy (bardziej niz jestem) to zamiast napisac kolego SirNick bym napislal kolego Sir-cos -tam...Po pierwsze - zawitawszy na forum wypadaloby sie grzecznie przedstawic i przywitac. Po drugie (pominawszy jakies tam,powiedzmy, Twoje watle rady merytoryczne czy tez sluszne uwagi dotyczace regulaminu)- bardzo niegrzecznie jest nazywac czyjes akwarium nocnikiem,czy tez branie slowa akwarium w "".Nie upowaznia Cie do tego nic,nawet gdybys byl w temacie przyslowiowa alfa i omega,co do czego mam powazne watpliwosci.

I jeszcze prosba do modow - bardzo prosze nie traktowac mojej wypowiedzi,jako OT.

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Sirnicku wyluzuj trochę. To jest forum i tutaj pytamy co i jak a pytań mam dużo więc pytam. I nadal będę dużo pisał - w końcu to temat założony przeze mnie, na innych nie wypisuje i nie "brudzę". A jeśli moderatorom będzie się to nie podobać to mnie zablokują i już. A w dodatku to po co zaglądasz do mojego tematu. Olej po prostu mój temat i będziesz spokojny, a pozostali jak chcą pomoc to pomagają. A co do nocnika to rzeczywiście - słabo.

p.s

A tak dla świętego spokoju to rzeczywiście od teraz tylko zdjęcia z rozwoju "akwarium", żadnych pytań. Pozdrowionka

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wrzućcie na luz. SirNick - jedna moja uwaga :) Oczywiscie bez urazy :) Nie znasz człowieka, nie wiesz nic na temat jego wiedzy na temat cyklu azotowego itd itp. :) Ekscytacja życiem jest zrozumiała, sam gdy mój Pterapogon zaczął nosić ikrę obwieściłem to z dumą całemu światu, choć prawdę mówiąc wyczyn to żaden. Wiem, że Romek wcześniej miał akwarium słodkowodne (a może ma nadal nawet, kurde chyba mam skleroze ;P), kostkę wygrał w konkursie i postanowił spróbować z morszczyzną. Nie podcinajcie mu skrzydeł :D

A co do twardych ;) Cóż wywędrowały one z mojego baniaka, a że Radom mały to i dotarły i do Romka ;) ;) Odemnie dostał miękasy ;) Ostatnio zresztą też trochę szczepek wyszło co widać na Stylophorze na zdjęciach (jak zwykle chcesz uciąć tak a tnie się tak jakbyś nie chciał - a twarda franca :p) Aczkolwiek przy okazji zamierzam robić fotkę raz na tydzień aby spróbować uwiecznić wzrost i oblanie tego co zostało odłamane ;)

Tak wiec PEACE panowie. :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że chyba emocje już minęły - niektóre posty poznikały wiec wszystko wraca do normy;)

Więc znów mogę napisać coś odnośnie mojego akwarium. Mam problem z Lobophytum a dokładniej to chyba z cyrkulacją w akwarium. Tam gdzie stał wcześniej ruch wody był chyba za duży, bo wygiął się tak:

rwlk.jpgUploaded with ImageShack.com

q9kq.jpgUploaded with ImageShack.com

Więc przestawiłem go w inne miejsce, tam ruch jest chyba mniejszy(polipy się pochowały ale już powoli znów zaczynają wychodzić). Patrząc na ruch wody w akwarium to cieszę się, że nie kupiłem tej dodatkowej cyrkulacji, bo byłaby niezła jazda;)

Nawet bez niej wydaje mi się, że ten ruch wody to trochę za duży jest. W całym akwarium wszystko faluje.

p.s.

VDR dzięki za wstawiennictwo hehe:)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, w morskim ma wszystko falować, w tym urok miękkich i LPS'ów ;-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 Dzień od startu.

W akwarium wiekszych zmian nie zaobserwowałem. Glony są ale nie rosną w jakimś oszałamiającym tempie. Życie od Forumowiczów - żyje;)

3fcu.jpgUploaded with ImageShack.com

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi hi, chyba trzeba pomyslec o jakims pierwszym radomskim spotkaniu morszczakow ;) ;) A co do kolorow to pozniej wrzuce zdjecia jak wygladaja u mnie te twarde ;)

Jak już założę akwarium to chętnie się piszę :)

22 Dzień od startu.

W akwarium wiekszych zmian nie zaobserwowałem. Glony są ale nie rosną w jakimś oszałamiającym tempie. Życie od Forumowiczów - żyje;)

Akwarium coraz lepiej się prezentuje :thumbup: jeszcze jakbyś do zdjęć przeczyścił tylną szybę to już by było super :) no chyba, że to zamierzony efekt :D to przepraszam :ninja:;) Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzony efekt, tylnej szyby nie czyszczę i nie będę czyścił. Choć te zielone włosowate glony to mam nadzieje, że znikną albo ktoś je zje;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym ten termometr wyrzucil ;) ;) temperature mozna sprawdzic w momencie pomiaru ;) Nie musi sie moczyc 24h ;) IMHO


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcę z życia hmmm...

Sam dokładnie nie wiem:) Na pewno jakąś krewetkę albo i dwie i jaką rybkę. No i jeszcze chciałbym jakiś ładny koral zakupić coś co fajnie fosforyzuje.

Polecicie coś???

VDR termometr poleciał do kaskady:)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może źle nazwałem - chodzi mi o korale świecące w jaskrawych kolorach pod aktynicznym światłem - fluorescencja chyba.

Jeszcze pytanie do tych bardziej oczytanych z forum: jak to jest fluorescencja czy fosforyzacja? Bo znalazłem cytat z jakiegoś sklepu na temat światła do akwarium i tam jest napisane:

"Żarniki posiadają uwydatnione spektrum niebieskie powodują fosforyzowanie koralowców wydobywając z nich piękne barwy."

Więc wychodzi chyba, że pisząc "No i jeszcze chciałbym jakiś ładny koral zakupić coś co fajnie fosforyzuje" błędu nie popełniłem - chyba...

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluorescencja - świecenie pod wpływem wzbudzania, przy czym po zaniku wzbudzenia następuje szybki koniec emisji. Czyli tak jak przy koralach. Fosforescencja różni się tym, że po zaniku wzbudzenia, ciało dalej emituje światło przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy wyjaśnione hehe - koniec tematu, bo dyskusja zbacza w innym kierunku;)

Zaproponujcie coś do mojego małego akwarium jakiegoś fajnego korala fluorescencyjnego , ktorego mógłbym kupić. Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza tutaj ostatnio... nic się nie dzieje nowego w baniaku? Chętnie zobaczę nowe foty :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec czwartego tygodnia i akwarium wygląda tak. Glony są ale jakoś mocno nie atakują. Na szczycie skały po lewej stronie są widoczne jakieś glony te z bąbelkami no i te zielone na szybie:

orbo.jpgUploaded with ImageShack.com

Glony w zbliżeniu:

hbqq.jpgUploaded with ImageShack.com

Lobophytony:

kv8w.jpgUploaded with ImageShack.com

0qls.jpgUploaded with ImageShack.com

Zoa:

wb7i.jpgUploaded with ImageShack.com

zcp1.jpgUploaded with ImageShack.com

q8rx.jpgUploaded with ImageShack.com

Tubipora musica zielonawa i taka brązowawa;)

4wrm.jpgUploaded with ImageShack.com

ufqt.jpgUploaded with ImageShack.com

Grzybki (ten niebieski myślałem już, że się nie przyjął ale od kilku dni widać przyrost)

7jik.jpgUploaded with ImageShack.com

5zsm.jpgUploaded with ImageShack.com

3mi0.jpgUploaded with ImageShack.com

Twardziele (na pierwszym planie Montipora digitata stalowa i tam w tle Stylophora fioletowa) Jak narazie chyba żyją, bo polipują.

qo84.jpgUploaded with ImageShack.com

I na koniec Asterinka. Są też widoczne takie małe robaczki chodzące po szyba jest ich bardzo dużo.

iby2.jpgUploaded with ImageShack.com

W przyszłym tygodniu będą chciał kupić jakieś życie a dokładnie chodzi mi o zoa i ricordea. Jeżeli z Radomia ktoś ma za dużo to z chęcią kupiłbym. W sumie inne miękkie również (choć najbardziej chodzi mi o takie świecące w niebieskim świetle).

A i jeszcze jedno pytanko. Czy jest sens mieć takiego ukwiała w moim baniaku:

http://pl.reeflex.ne...quadricolor.htm

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.