Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję "michal" o to mi chodziło, choć i tak ciężko go przyrównać do którejś z tych zamieszczonych na tej stronie:) Ale najbliżej chyba do tych "Barbatia" Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu masz też wężowidło, jakąś czerwoną rurówkę i gąbkę albo osłonicę.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze bo chyba nikt ci nie podpowiedział żebyś zmienił ustawienie skały bo będziesz miał problem z czyszczeniem szyb tam gdzie jest skała.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, tylko wiesz na czystości zależy mi tylko na froncie i na tej z lewej strony a tam dostęp mam do całych szyb. A tył i prawa strona (a w dodatku jest od stony okna będzie w przyszłości raczej zasłonięta) to jakoś z tym czyszczeniem będę się męczył ;)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie do radomskich forumowiczów. Jeżeli w przyszłości będziecie mieli zamiar pozbywać się nadmiaru życia z akwarium to z miłą chęcią przyjmę ;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dzień i woda wreszcie klarowna. To życie, które pokazywałem wcześniej jakoś sobie żyje, wydaje mi się, że te grzybki nawet podrosły:)

nzfj.jpgUploaded with ImageShack.com


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez cztery dni,to Ty nie jestes w stanie zauwazyc wzrostu czegokolwiek ;),no chyba,ze glonow :D.Grzybki sie po prostu aklimatyzuja i bardziej sie pompuja :).

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dzisiejszym dniu zaobserwowałem takie żyjątko:

5cit.jpgUploaded with ImageShack.com

Pomóżcie w identyfikacji.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Świrek" za pomoc w identyfikacji. Trochę poczytałem o niej. Jedni piszą by zostawiać, drudzy by wywalać i sam nie wiem co zrobić. Choć skłaniam się do zostawienia, bo życia prawie u mnie nie ma a tak to mam co obserwować.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez jakiś rok od założenia zbiornika były ok i nic nie ruszały, ale później się rozbestwiły i wykosiły mi całą kolonie zoa. Dostały więc eksmisję do sumpa. Trochę trwało zanim je wszystkie wyłapałem.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz krewetkę, która się nimi zajmie i po kłopocie, a jak już będziesz zasiedlał, to się odezwij, jeżdżę przez Radom często, to coś żywego Ci podrzucę.

Pozdro i do zobaczenia

Edytowane przez jaszczomp (wyświetl historię edycji)

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super "jaszczomp" dziękuję. Tylko jak myślisz wodę, skały i piach mam z działającego akwarium. Sam nie wiem kiedy mogę jakieś nowe życie wrzucać do mojego akwarium. Wiesz ja to chciałbym jak najszybciej ale też wiem, że co nagle to..... Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj :) popatrz na to co masz za dnia i nocą :)


7689_7899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu usunąłbym asteriny z tak małego baniaczka, krewetka jak już zje asteriny zdechnie z głodu, no chyba że ją szybko odsprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W nocy zaobserwowałem jednego osobnika (to chyba jakiś wieloszczet) Zdjęcia pokazują tego samego osobnika:

51pq.jpgUploaded with ImageShack.com

y6h2.jpgUploaded with ImageShack.com

A oprócz tego zauważyłem jakieś małe białe lub przezroczyste robaczki wielkości kilku milimetrów, które strasznie szybko uciekały. Zaobserwowałem również jakiegoś czerwonego robaka, który też nie dał się sfotografować, od razu jak pojawiło się źródło światła to uciekał pod skałę.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to wieloszczet, a te malutkie przeźroczyste robaczki to kiełże lub mysis. Co do tego czerwonego to nic nie przychodzi mi do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne życie wyszło. I znów pytanie co to? Co jakiś czas się chowa i znów wychodzi.

8hb0.jpgUploaded with ImageShack.com


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Siódmy dzień i na skałach widać jakieś brązowy nalot - czyli jakiś glon:)

1h59.jpgUploaded with ImageShack.com

A zaobserwowałem jeszcze coś. I nie mam pojęcia czy to glon czy jakieś bardziej złożone życie:

0kob.jpgUploaded with ImageShack.com

dvp2.jpgUploaded with ImageShack.com

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonem się nie przejmuj. Dojrzewanie właśnie się zaczyna i jeszcze większe cuda będziesz tam widział:) Mnie natomiast martwi ta ilość piachu. Wystarczy, że za parę miesięcy nawet przypadkiem nim zamieszasz i przy takim litrażu parametry polecą w kosmos.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się starał nie mieszać hehe. A tak poważnie to jak pisałem wcześniej człowiek ze sklepu tak mi zasugerował żeby dać dużo piasku (i zaznaczam piasek był w gratisie wiec nie chodziło mu chyba o zarobek na mnie), wiec go posłuchałem i mam nadziej, że nie będę tego żałował. Poczytałem również o DSB wiec wierze, że i mi się może uda.

Weźcie mi pomóżcie w identyfikacji tego:

8hb0.jpgUploaded with ImageShack.com

i tego

0kob.jpgUploaded with ImageShack.com

dvp2.jpgUploaded with ImageShack.com


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś zabrałem się za czyszczenie szyb i niestety przypadkowo uszkodziłem ukwiała majano(prawa górna część):

c5no.jpgUploaded with ImageShack.com

No i moje pytanie brzmi czy już przesądzone jest, że zainicjowałem początek plagi w akwarium??

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.