Skocz do zawartości
seicodriver

resun sk300 masakra

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi co zrobic zeby ten g..... pseudoodpieniacz nie puszczal tyle babli do akwarium....juz probowalem modyfikowac na rozne sposoby i nic

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypi....l ten gow...ny pseudoodpieniacz do kosza wtedy przestanie przepuszczac bable i kup normalny :)

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane mniej stresów będziesz miał więcej przyjemności z akwarium


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do użytkownika astis jest z piekar, Arek może coś doradzi robi niezłe diy

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten odpieniacz ok 2tyg. Wpisywałem w wyszukiwarce na temat bąbli i tuningu ale niestety w moim przypadku nie pomogło. Moze nie miałem cierpliwosci pamiętając oczywiście, że sprzęt musi się dotrzeć..no ale mimo wszystko jak dla mnie to jakieś marketingowe nieporozumienie


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba uszczelnic linie lacaca dwie czesci obudowy bo niektore modele puszaja tamtedy wode z bombelkami. na wylocie mozesz zalozyc wiecej gabki. cos tam jeszcze pamietam ze mozna pokombinowac z wysokoscia zatopienia.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wate filltracyjną na wylot , u mnie inny choć podobny wynalazek, koszyczek z watą pomógł ograniczyć puszczanie bąbli do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego odpieniacza. Czy wasze też tak głośno pracują? Jest możliwość jakoś go wyciszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie odnośnie oprurzniania pojemnika na syf jak czesto wylewacie wode , ja musze codzienie przy otwartym przepływie jak przykrecam to nawet musz nawet 2 3 razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak.Kiedyś miałem o nim opinię nijaką. Że ledwo co działa. Potem uznałem, że jest do niczego. Ale ostatnio z braku laku, włożyłem go do kaskady FZN-3 i robi co powinien. Zresztą sami zobaczcie:

resun_zpsc46493fa.jpg

Witam

Ja mam pytanie odnośnie oprurzniania pojemnika na syf jak czesto wylewacie wode , ja musze codzienie przy otwartym przepływie jak przykrecam to nawet musz nawet 2 3 razy dziennie

Podnieś go wyżej. Popatrz jak jest u mnie.

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak.Kiedyś miałem o nim opinię nijaką. Że ledwo co działa. Potem uznałem, że jest do niczego. Ale ostatnio z braku laku, włożyłem go do kaskady FZN-3 i robi co powinien. Zresztą sami zobaczcie:

resun_zpsc46493fa.jpg

Podnieś go wyżej. Popatrz jak jest u mnie.

A puszczał tobie kiedyś bąbelki do akwa ?? Bo nie wiem czy opłaca się wydać 4 stówy na tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syn ma podobnego w minirafce - puszczał bąbelki łączeniem między przegrodami - po uszczelnieniu jest dużo lepiej, no i jeszcze była poszerzona dziura koło wirnika by lepiej pracował.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A puszczał tobie kiedyś bąbelki do akwa ?? Bo nie wiem czy opłaca się wydać 4 stówy na tunze.

Oczywiście, mnóstwo. Ten typ tak ma. Ale jak ma co odpieniać, to po kilku dniach przestaje puszczać. Wcześniej, gdy go używałem w poprzednim akwarium, uszczelniałem go taśmą do uszczelniania rur, ale teraz już nie i faktycznie po jakimś czasie sam przestał puszczać. I to u góry i przez łaczenia obudowy. Ja mam tylko jedną zasadę, nawet jak opróżniam kubek, to nie wyłączam odpieniacza. Niech przelewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie faktycznie przestał bomblowac. tylko ze w zbiorniku zbiera sie zułta woda a nie budyn podniose go i zobacze jak bedzie. A przepływ masz otwarty czy zamkniety bo zabardzo nie widze na zdjeciu i moze głupie pytanie ale sie ucze dopiero - po co i w jakim celu ta regulacja jest???

Edytowane przez kajtek777 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ mam otwarty, bo wtedy jest niższy poziom piany i do kubka trafia tylko ta bardzo brudna, sztywna piana i kubek nie napełnia się tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum jest cały wątek o przeróbce

  1. Usunąłem osłonę wirnika.
    2. Wydłużyłem rurkę powietrza w kolanku zasysającym wodę i powietrze tak, że wlot powietrza jest ok. 1cm od wirnika.
    3. Dodałem kawałek gąbki gruboziarnistej w kanale gdzie przepływa woda po odpienieniu.
    Znalazłem też sposób na pozbycie się pęcherzyków powietrza wydostających się wylotu.
    W odpieniaczu są dwie dziurki, którymi zasysana jest woda. Wystarczy jedną z nich całkowicie lub częściowo przytkać co zmniejsza przepływ wody przez odpieniacz. I po bąbelkach.
    Po zastosowanych zmianach odpieniacz mocniej buzuje mieszankę wody i powietrza. Teraz kilka dni testu."

Używany był przez Morszczaka w 90 litrów i dawał rade, ja używam go w mojej 30stce i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten odpieniacz od wczoraj, kupiony był z myslą włozenia do kaskady jednak po zamontowaniu go w kaskadzie okazał sie za wysoki -i tu pytanie do Świrka - po zamontowaniu mój odpieniacz w kaskadzie wygladał tak samo jak Twój na zdjeciu tzn woda była ponizej min. a niby ma byc pomiedzy min.a max. bo awtedy niby pracuje prawidłowo.

Więc wyjęłam z kaskady i zamontowałam na szybie baniaka, co w 30 l nie wyglada elegancko, no i pojawił sie problem pęcherzyków powietrza.

przesyłam zdjecie jak był zamontowany w kaskadzie i czy tak jest ok, a jesli nie to pokombinuje tymi wszystkimi wymienionymi wyzej sposobami na te pęcherze i zostawie na szybie.

Świrek czy wkładajac odpieniacz do kaskady trzeba wyjac cały koszyk czy tylko gąbke?

post-23043-0-20568600-1392294063_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciągnąć jeden koszyk i w to miejsce wkładasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze odpieniacz jest bez koszyka to woda jest ponizej min. moze tak byc? mimo to odpieniacz bedzie robił swoje? jak na razie w odpieniaczu nie zbiera sie zaden syf - dodam ze baniak ma 3 tyg i na razie oprócz tego co samo wylazło ze skały ( same glony i gabki ) nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Jak będzie miał co odpieniać to będzie odpieniał.

Nadane mobilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że Resun lepiej pracuje jak poziom wody jest ok. 1 cm poniżej MIN.

Edytowane przez Pylik (wyświetl historię edycji)

aquarium2041.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że Resun lepiej pracuje jak poziom wody jest ok. 1 cm poniżej MIN.

dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Jak będzie miał co odpieniać to będzie odpieniał.

Nadane mobilnie.

no to w yakim razie montuje do kaskady:) dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.