Skocz do zawartości
MMirekJ

"Balling z Kalkwasserem"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam juz wszystkie odczynniki do balinga ale chce jedznoczesnie stosowac dalej Kalkwasser jest to mozliwe?

Od czego zaczac?I czy to sie oplaca czy odrazu dac sobie z tym spokoj?

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pH ma dobre,ale slyszalem od kilku ludzi ze mozna stosowac jednoczesnie MiXer i Ballinga, tak pomocnie, wiec szukam Kogos co powie Mi to i tamto:)

A moze lepiej przejsc na samego Balinnga?


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdradzisz jaką masz technikę podawania Ballinga. Czy poprostu technicznie ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lalem 2 lata ballinga

od 2 tygodni leje kalkwaser

i imo mixer jet lepszy

i wygodniejszy


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MMirekJ proponuję daj sobie na razie spokój z kalkwasser i skup się na samym ballingu.

Przy samym z kolei podawaniu kalkwasser trzeba uważnie obserwować kh, bo lubi lecieć na łeb na szyję. Przy ballingu nie będzie (nie powinno być) takich problemów.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, @Alex ale czy napewno przy Ballingu juz nie bede musial dozowac zadnych plynow czy srodkow z jeszcze jakimis pierwiastami sladowymi czy czyms jeszcze???

Bo jak nie,to zaczynam Ballinga jeszcze przed swietami i juz :):):)

Tylko w takim razie ,nie wiem po co kupile tyle Magnezu z Tropic Marine, i innych preparatow :/

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballinga mozna zautomatyzować na kilka sposobów (bo takie powyżej są dylematy).

Pirwszy to oczywiscie pompa dozujaca np. Grotech, AM.

Pozostałe sposoby to kombinacje z automatycznymi dolewkami. Można założyc dwie automatyczne dolewki, działajace naprzemiennie jeden dzień jedna, jeden dzień druga i w kazdym zbiorniku woda ro wymieszana z dolana dawką roztworu 1 lub 2. Sól bez NaCl mieszasz z rozrabianą solanka na podmiany.

Najprostrza wersja "automatycznego" ballinga to, roztwory lejesz z kubka, a sól dodajesz do dolewki (ja narazie tak jade, trzy butle to za dużo, hehe)

MMirekJ, musisz poszukac kompanów do kupna "zestawu z pierwiastkami śladowymi i mikrolementami" z Poch. My to przerabialismy kilka miesięcy temu. I masz z glowy dolewki z preparatami firmowymi. Zestaw kosztuje troche ponad 300zl, dla 10 osób na rok:)

A swoja drogą po co Ci ten magnez z TM, przcież w ballingu mozesz go rozrabiać.

Daj se spokój z kalkwasserem. Ale jak go odstawisz sprawdzaj fosforany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak jak Mowisz :):):)

Na jutro zrobie liste,jakie juz odczynniki Mam do Ballinga,a Ty powiesz co ewentualnie musze jeszcze dokupic.I w tedy zaczniemy ... :D

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To od czego zaczac ?

Bo jakos www.boleslawski.de nie chce chodzic:(


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko opisane na chlopski rozum http://www.arcadio17.republika.pl/morskie_200l/balling_morskie_200l.htm

a tu masz przeliczenia Tomika http://www.nano-reef.pl/page.php?id=127


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a co robić gdy sie leje ballinga i ma niskie ph??? rano 7.8 wieczorem 8.0-8.2

i co złego dzieje sie jak leje ballinga i jednoczesnie używa mixera??

wiem że niektórzy tak robią :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie będzie problemu z zawysokim Ca??

P.S odstawiłem mixer na bok na rzecz ballinga i cyjano sie pojawiło ;/ mam problemy z ph,przy mixerze tego nie było no i te fosforany...

za to przy samym mixerze miałem problemy z kh no i Ca też nie było zadowalające nie wspomne też o dozowaniu Magnezu

więc myśle że mixer + balling bedzie najlepszym rozwiązaniem (nie mam kasy na reaktor) ale chce poznać Wasze zdanie


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.