Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Więc zaczne od tego ze obecnie posiadam baniak 250L ale jest juz maly.

Chce zrobic nowy 120x120x45. Jak na razie mam tylko stelaz(sam robilem) akwa bede mial pod koniec stycznia.

Pisze do Was z prosba abyscie pomogli mi skompetowac sprzet jaki byl by potrzebny.

Tylko chodzi o to aby byl to sprzet dobry a w miare tani. Moze ma ktos jakies chinczyki ktore sa dobre.

Z gory dziekuje i pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki baniak to 15-20 tyś bez życia na używanym sprzęcie i dodam raczej lowtech

jak chcesz tanio, to zrób mniejszy, a lepiej

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki baniak to 15-20 tyś bez życia na używanym sprzęcie

jak chcesz tanio, to zrób mniejszy, a lepiej

bez przesady nie koniecznie wszystko jest potrzebne na start


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie chodzi mi o cyrkulacje, pompe obiegowa i oswietlenie. bede mial w akwa 3 filary syntetyczne i glownie miekasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wymiar szkła. Dlaczego 45cm wysoki? Pytam bo też lubie niskie akwaria i mam tą samą wysokość, ale przy wymiarach boków 120cm to będzie inaczej wyglądać... Na pewno pozwoli Ci to zaoszczędzić na grubości szkła i na oświetleniu. Mało kto o tym pisze, ale dla płytkich zbiorników wymagana moc lampy na 1L spada. Na pewno odpada HQI, ja bym pomyślał o lampie LED, ale nie chińczyku tylko DIY - tak żeby miała diody porozstawiane dość szeroko. Zawsze możesz też dać T5 54W.

Pytasz o chinole

Na forum jest teraz głośno o chińskich falownikach - poczytaj bo Ci co mają twierdzą że warto,

Odpieniacz kup lepiej "prawdziwy"

Napisz coś więcej - jaki komin, ile ścian widoczne


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba

akwarium i sump, hydraulika

oświetlenie

odpieniacz

cyrkulacja

obieg

skała, inne filtratory, sól, piach,

ciekawe ile to wyjdzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady nie koniecznie wszystko jest potrzebne na start

Sygen , planuje taki sam wymiar tylko 50h , 20,000 lekko wychodzi , uwierz mi

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obieg około-800-1000zł

odpieniacz-do 2000zł

cyrkulacja-do 1500zł

można jeszcze taniej na targowisku coś znaleźć a pomp cyrkulacyjnych chińskich mnóstwo osób używa a wtedy koszt spada drastycznie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sygen szkła nie liczysz stelaża, szafki, samej soli, wkłady do RO, piasek, skała same świetlówki żarnik (jak używamy t5 albo HQI)i inne pierdoły i się zbiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko autor prosił o sprzęt a tu odrazu z grubej rury że 15-20 tys.stelarz już ma czyli obudować płyta itp.szkło też już pod koniec stycznia bedzie miał a teraz ma 250 l akwarium więc część skały,piachu itp.juz ma zakładam ze ro też ma dochodzi jakaś lampa lub dołożenie do tej co ma


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obieg około-800-1000zł

odpieniacz-do 2000zł

cyrkulacja-do 1500zł

można jeszcze taniej na targowisku coś znaleźć a pomp cyrkulacyjnych chińskich mnóstwo osób używa a wtedy koszt spada drastycznie

buhahhaha Sygen policz to normalnie a nie chlopak bedzie wymienial pozniej pol sprzetu ok , jesli juz doradzasz to doradz normalnie ok

sama lampa na taki baniak to koszt kolo 2000-4000 zeta ok :) zalezy czy chce led czy na ati 8x39 lub 8x54w a to sam koszt kolo 2000 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahhaha Sygen policz to normalnie a nie chlopak bedzie wymienial pozniej pol sprzetu ok , jesli juz doradzasz to doradz normalnie ok

sama lampa na taki baniak to koszt kolo 2000-4000 zeta ok :) zalezy czy chce led czy na ati 8x39 lub 8x54w a to sam koszt kolo 2000 zeta

to mnie popraw z tym co napisałem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli o to co napisales ok ., obieg super bo za 1000 jest juz spoko pompa , cyrkulacja 1500 ok zgodze sie jak najbardziej , pienidlo za 2000 ciezko :( to bedzie jakies 800 w obiegu wiec nawet jak kupi octopusa 6000 to masz 2500 zeta , nie mowie o royalu tytaj albo innym pienidle , ale Sygen policz rowniez cala reszte a to juz robi koszty , sama hydraulika kilka stow , liczmy ze ma ta sume na to o czym teraz piszemy czyli obieg pienidlo i cyrkulacje ok ,:) RO , piasek jakakolwiek skala , lampa , cala chemia , mnostwo innych piedrul , testy itp razem to jest duza kasa , owszem mozna kupic na targowisku liczne rzeczy uzywane ale jak napewno sam wiesz nie raz nie dwa lepiej kupic nowke i miec spokoj :) przeliczlem juz nie raz i to spora suma sam baniak u P.Mycioka to ok 2500 zeta 3xopti tyl czarny itp itd , policz elektyke ................uzbiera sie uwierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli ma teraz 250 l to zakładam ze testy ,ro i dużo potrzebnych dupereli ma

co do odpieniacza to będzie trzymał miekkie więc za 2 tys spokojnie albo jeszcze taniej a co do twoich wyliczeń to podajesz ceny jak bym to napisał mercedesów a na fiacie też da rade jechać

i uwierz mi jak ja startowałem z 200 litrami to każdy mi mówił jak nie masz 10tyś to d*py sobie nie zawracaj a praktycznie wystartowałem i włożyłem może max 4 tys.też mam sprawne raczki i co nieco można sobie zrobić


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 boki widoczne, komin zewnetrzny na srodku.

odpieniacz mam od kumpa, chodzil mu w kiszce 900l obiegu i od niego bede mial sump.

a jaka obiegowka najlepsza by byla?

a ta 250l sprzedaje w calosci

Mam stelaz a do tego juz plyty naciete,odpinek na pompie niemieckiej AQUABEE 2000L/h H max 3m, sumpa bede mial tez w styczniu za 100zl od kumpla,zwirek bo piasku nie chce i skale sentytycna (3 filarki)

Edytowane przez trexPro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przesiadałem z 540 na 900 też myślałem że będzie tanio i z niewielkimi zmianami. No i się nieźle naciąłem. Także zgadzam się całkowicie z tym co Kuba pisze.

Tutaj sporym problemem może być samo światło. Baniak jakby nie patrzeć to 120 szerokości. Jak będą T4, to nawet 10-tka może być mało żeby objęło dobrze całą szerokość, i możliwe że potrzebne będą dwie lampy np. po 6 lub 8 świetlówek. Jak ledy, to też raczej dwie, albo jedna robiona na zamówienie a wymiar może być tutaj wyznacznikiem wyższej ceny.

Co do wysokości = 45 cm dla miękkich to trochę imo mało. Pamiętam że jak miałem cladielle to prawie wychodziła z baniaka 60 cm. Sarco też był umieszczony w połowie, a wyrósł pod samą taflę wody.

Odpieniacz jak już zauważono - to dużo wody w obiegu i nawet dyi nie wyjdzie tanio, bo albo trzeba będzie dać jedną dużą pompę (a taka swoje kosztuje) albo na dwóch mniejszych. Dodając koszt body, to nie ma szans żeby się zmieścić w 2 tys. No chyba że jakaś używka.

Wpis wyszedł po poscie autora, więc sprawa odpieniacza nieakutalna.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja skały nie bede mial porozwalane po calym akwa razem z miekasami,

3 filary beda rozlozone na srodku w jakims tam niewielkim odstepie i tylko na nie ma padac swiatlo a tam dalej ma byc polmrok. zaje..scie to wyglada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 boki widoczne, komin zewnetrzny na srodku.

odpieniacz mam od kumpa, chodzil mu w kiszce 900l obiegu i od niego bede mial sump.

a jaka obiegowka najlepsza by byla?

a ta 250l sprzedaje w calosci

Mam stelaz a do tego juz plyty naciete,odpinek na pompie niemieckiej AQUABEE 2000L/h H max 3m, sumpa bede mial tez w styczniu za 100zl od kumpla,zwirek bo piasku nie chce i skale sentytycna (3 filarki)

moim zdaniem około 6000l/h to koszt nowej połowe tego co wyceniłem wyżej ale niech ktoś napisze z takim litrażem http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aquarium-Systems-New-Jet-6000-pompa-obiegowa/2183


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwek powiem ci ze cena atrakcyjna

a co powiesz o żywotności takiej pompy

aha... i nie chce miec duzej obsady

a co powiecie o cyrkulacji hydor koralia??

ktora bedzie dobra 8500 czy 10500??

Edytowane przez trexPro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki baniak to 15-20 tyś bez życia na używanym sprzęcie i dodam raczej lowtech

jak chcesz tanio, to zrób mniejszy, a lepiej

Bez przesady za 15 tys spokojnie złożysz do kupy sprzęt pod 450l i to na markowych zabawkach

Pozdrawiam Łukasz


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady za 15 tys spokojnie złożysz do kupy sprzęt pod 450l i to na markowych zabawkach

Pozdrawiam Łukasz

tylko tutaj masz nie 450 tylko 800 na obiegu.................a 15 tysi to nic................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosiarek jak tam syntetyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trexPro podjedz do @dieter25 to Ci wyjasni co nie co , nie masz daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż te 15tys. to faktycznie trochę mało . U mnie w około 550 l w obiegu już dobijam do 10tys. a i tak większość robiłem niskim kosztem, życia też nie ma jakoś specjalnie dużo . Nie mam w akwarium nic , no może poza dolewką co było by zbędne . Zero automatyki , ale to się zmienia . Trzeba pamiętać żeby nie szukać oszczędności we wszystkim i nie kupować jak najtaniej się do bo często można się na tym przejechać - mi też się to zdarzyło już nie raz .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obiegu i napędu różnego rodzaju filtrów, to używałem dłużej lub krócej pompy NewJet teraz chyba NovaJet od 1200 do 3000 wszystkie modeli i nigdy się nie zawiodłem, czy to pod względem hałasu czy niezawodności. Obecnie używam 3 modele : 1200, 1700 i 2300.

Myślę że mogą być dla ciebie dobrym kompromisem między jakością a ceną.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.