Skocz do zawartości
harnas

Zakladanie i prowadzenie akwarium - Prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo pomocny opis ,jako ze jestem akwarysta już kilkanaście lat ,ale w temacie solonym jestem na razie zielony .

Powoli się przymierzam do solniczki ,dużo czytam i na razie zgłębiam wiedzę ,podglądam kolegów itp.

Nie chce założyć na szybko ,bo można się szybko z ręką w nocniku obudzić .Powoli zbieram potrzebne elementy całej układanki ,międzyczasie wczytując się w tematy innych . Malo się wypowiadam ,jeszcze tak naprawdę to mało wiem .

Mam nadzieje ,ze to powoli zacznie się zmieniać jak tylko odpalę mój baniak .

Pozdrawiam piotr77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też jestem kompletnie zielony i mam takie pytanie, ilu litrowe akwarium będzie najlepsze aby rozpocząć hodowlę, w której będą występowały ryby morskie ? Obecnie posiadam akwarium o pojemności około 60 litrów, które dostałem od wujka, i nie wiem czy będzie ono w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań dotyczących zakładania ,,solniczki" :) Na razie swojej nie mam ale zaczynam o niej poważnie myśleć. Postanowiłem najpierw dobrze poznać swój cel aby uniknąć masy błędów na początku. W związku z powyższym pierwsze pytanie : jaki jest przybliżony miesięczny koszt utrzymania takiego akwarium ( około 100 L ) chodzi mi głównie o prąd, sól i testy. oraz ile czasu należy poświecić takiemu akwarium? Tzn jeżeli testy są w normie, to jak często muszę je ponawiać, karmienia, podmianki itd. Solniczka to piękna sprawa ale nie chciał bym aby w przypadku wyjazdu np na wakacje na 2 tyg wszystko padło bo nie będzie miał kto się tym zająć ;) A tym bardziej nie chce być przykuty do mieszkania bo dzień w dzień muszę przy akwarium robić :) dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla górnika roku :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sam jestem swiezym akwarysta morskim wystartowalem swoim akwa 5 dni temu -cdotychczas wieloletnie doswiadczenia slotkowodne na wiele sie nie zdaly :( zanim zadam pytania chcialbym pokazac swoje dotychczasowe dokonania z kilku dni odnosnie instalacji i urzadzenia ale nie mam pojecia jak wstawic fotkoe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż swój nowy temat


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.