Skocz do zawartości
Tester

Metoda Ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, fresz33 napisał:

Kupiłem nowe opakowanie chlorku wapnia bezwodnego i mam pytanie bo pierwszy raz dostałem go w postaci granulek, a nie proszku. Czy taki się nadaje? Tak samo się w takiej postaci odważa do przygotowania roztworu?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Co to za chlorek wapnia? CDA?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, fresz33 napisał:

Kupiłem nowe opakowanie chlorku wapnia bezwodnego i mam pytanie bo pierwszy raz dostałem go w postaci granulek, a nie proszku. Czy taki się nadaje? Tak samo się w takiej postaci odważa do przygotowania roztworu?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

ja tez kiedyś kupiłem w granulkach ,odważyłem tak samo jak proszek -nic się nie stało :) wiec chyba to to samo :) 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, niwre37 napisał:

ja tez kiedyś kupiłem w granulkach ,odważyłem tak samo jak proszek -nic się nie stało :) wiec chyba to to samo :) 

 

Kupuję jako CZDA i jest zawsze w formie niereguralnych granulek z pyłem. Ale jest czystości do analiz a nie techniczny do odśnieżania.

Najważniejsza jest czystość a nie wygląd.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granulacja nie kształt kryształków nie ma w zasadzie znaczenia. Znczenie ma tylko stopień uwodnienia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam taki jak na zdjęciu.3db4c293e59bdd13fc3b4af5c586f42e.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tez kupuje w proszku i jest CZDA z Stanlab w sumie tulko chyba raz mialem granulki ..

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć co sądzicie o tym AQUAFOREST - COMPONENT +1, +2, +3 z reef shop, dozowanie ręczne da radę zanim kupię pompę do balinga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, domel302 napisał:

Cześć co sądzicie o tym AQUAFOREST - COMPONENT +1, +2, +3 z reef shop, dozowanie ręczne da radę zanim kupię pompę do balinga 

Lepiej jak tu zapytasz 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanie bo mi się jedno że przeterminował SBS a dwa że się zbrylił i mam jeden klocek :P można używać czy najlepiej kupić nowy? tylko pytanie jaki bo widzę teraz tylko z AF mineral salt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem z parametrami. Solanka wystartowała 1.02. tego roku, 80 L w obiegu co tygodniowa podmiana 10L AFRS około 1025, sporo już zasiedlone i cały czas  Ca mam  około 350 a Mg 1200. Kupiłem AF Ca w celu podbicia i Mg. I właśnie z Mg mam problem. Napisane w instrukcji jest że 100 ml roztworu podbije o 1,2mg/l w 100 l wody. Więc jak mam podbić do 1350 to ile muszę wlewać oczywiście pomału? Przecież ja kilku litrów potrzebuję. Coś tu nie rozumię. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyć rozpuścić w mniejszej ilości wody i z głowy 

10g w 100l wody podnosi o 12 

Także ok 100g będzie trzeba rozpuścić  i wlewac najlepiej na kilka dni 

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 g czyli 10 l wody RODI. Do moich 80 l to ja do dolewki muszę to podłączyć a i tak będzie za mało. 

Może większe stężenie zrobić aby móc to podnieść w miesiąc. 

Edytowane przez lukanus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według instytucji mam rozpuścić 10 g na 1 l wody i to podniesie mi 1.2 a gdzie do 150. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu się czepiłeś początku tej instrukcji, wystarczy przeczytać dalszą część ..

2 godziny temu, lukanus napisał:

Według instytucji mam rozpuścić 10 g na 1 l wody i to podniesie mi 1.2 a gdzie do 150. 

nie prawda 

instrukcja mówi 10g na 1l  a 100ml tego płynu podniesie o 1,2 wszystkie dawki podawane na 100l wody w obiegu.

tak więc 1l podniesie o 12. 

więc aby podnieść o 150 bo taką różnice podałeś trzeba rozpuścić 124g Mg i wlać do akwarium 100l

Ty podałeś litraż 80 więc trzeba rozpuścić 99,2g Mg  i wlać nieprzekraczając zaleceń producenta czyli bezpiecznie rozłożyć sobie na kilka dni

Chcesz podnieść Mg o konkretną wartość więc rozrabiasz to w  innym stężeniu bo tak to miejsca na dolanie całości nie będzie. Więc rozrabiasz to 99,2g w 1l wody otrzymując większe stężenie Mg. 

 

 

 

 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Teraz to już wszystko wiem. Myślałem że to co w instrukcji jest święte i muszę się tego trzymać.  Teraz to inna bajka.  Serdecznie dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam niskie KH (7) i Ca (350), na Mg nie mam testu, ale jest w drodze.

Jak najlepiej podejść do Ballinga w tym wypadku

a) zrobić roztwory wg. instrukcji i lać wszystko po równo

b) zrobić roztwory o większych stężeniach / lać nierówno aż do wyrównania parametrów i wtedy zacząć lać po równo? Czy w tym wypadku dawać SBS?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.