Skocz do zawartości
wlle666

młoda 30ka z Płocka :)

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Jakieś 2.5 miesiąca temu odpaliłem swoją pierwszą solniczkę :) wybór padł na zestaw Aquael'a 30L. Do akwarium na samym początku weszło 3kg żywej skały i ok 3kg żywego piasku w wersji pink. Do zestawu doszła grzałka 25W( ogólnie używam jej tylko do przygotowania wody na podmiankę ) w akwarium mam zazwyczaj ok 25-26 stopni. Używam soli z 'krokodyla' :p, do tego posiadam aerometr do pomiarów zasolenia. Zasolenie trzymam na poziomie '23.

Na początku dodam, że żle ułożyłem skałę i konstrukcja była niestabilna :( ale udało mi się to naprawić.

Akwarium postawiłem na świeżej solance, która kręciłem ponad 48h przed włożeniem żywej skałki :)

Kolejnym błędem jaki zrobiłem, było niewłaściwe oświetlenie akwa :( tzn czas. mianowicie jechałem 24h :( na szczęście tylko kilka dni, póżniej oświecili mnie w sklepie, żebym się ogarnął :p tak czy inaczej świeciłem ok 8-10 h ( wiem, że na początek i tak długo, ale tak ślicznie skałka wyglądała w tej kryształowo-czystej wodzie, że nie mogłem się powstrzymać ) najpierw ok 1h niebieskie a póżniej dorzucałem białą a na zakończenie dnia 1h przed 'nocą' gasiłem biała a póżniej niebieska :) dodatkowo, żeby nacieszyć oko, kładłem odpaloną latareczkę z telefonu na górnej szybce. Ponieważ dostałem gratisowo ampułkę bakterii, to zacząłem je również dodawać do zbiornika ( połowę od razu i co tydzień po 2-3 kropelki, wraz z końcem gratisa skończyłem dodawanie bakterii )...

... i tak to się mniej więcej zaczęło :) dojrzewanie.. :] moim zdaniem coś bardzo pięknego :) rudo/złoty nalot, glony... piękności :)

hej,

Jakieś 2.5 miesiąca temu odpaliłem swoją pierwszą solniczkę :) wybór padł na zestaw Aquael'a 30L. Do akwarium na samym początku weszło 3kg żywej skały i ok 3kg żywego piasku w wersji pink. Do zestawu doszła grzałka 25W( ogólnie używam jej tylko do przygotowania wody na podmiankę ) w akwarium mam zazwyczaj ok 25-26 stopni. Używam soli z 'krokodyla' :p, do tego posiadam aerometr do pomiarów zasolenia. Zasolenie trzymam na poziomie '23.

Na początku dodam, że żle ułożyłem skałę i konstrukcja była niestabilna :( ale udało mi się to naprawić.

Akwarium postawiłem na świeżej solance, która kręciłem ponad 48h przed włożeniem żywej skałki :)

Kolejnym błędem jaki zrobiłem, było niewłaściwe oświetlenie akwa :( tzn czas. mianowicie jechałem 24h :( na szczęście tylko kilka dni, póżniej oświecili mnie w sklepie, żebym się ogarnął :p tak czy inaczej świeciłem ok 8-10 h ( wiem, że na początek i tak długo, ale tak ślicznie skałka wyglądała w tej kryształowo-czystej wodzie, że nie mogłem się powstrzymać ) najpierw ok 1h niebieskie a póżniej dorzucałem białą a na zakończenie dnia 1h przed 'nocą' gasiłem biała a póżniej niebieska :) dodatkowo, żeby nacieszyć oko, kładłem odpaloną latareczkę z telefonu na górnej szybce. Ponieważ dostałem gratisowo ampułkę bakterii, to zacząłem je również dodawać do zbiornika ( połowę od razu i co tydzień po 2-3 kropelki, wraz z końcem gratisa skończyłem dodawanie bakterii )...

... i tak to się mniej więcej zaczęło :) dojrzewanie.. :] moim zdaniem coś bardzo pięknego :) rudo/złoty nalot, glony... piękności :)

tak więc wyglądał początek ( zasolenie, wsypanie piasku i 'złe' ułożenie skałki )

tak więc wyglądał początek ( zasolenie, wsypanie piasku i 'złe' ułożenie skałki )

po ok tygodniu piasek i skałka zaczęła powoli 'rdzewieć' :)

Nie pisz posta pod postem. Używa opcji "edytuj"!

post-23108-0-15456300-1391980580_thumb.jpg

post-23108-0-64279200-1391980776_thumb.jpg

post-23108-0-47826900-1391980785_thumb.jpg

post-23108-0-31734800-1391981141_thumb.jpg

post-23108-0-34509900-1391981149_thumb.jpg

post-23108-0-77457400-1391981160_thumb.jpg

post-23108-0-71617700-1391981173_thumb.jpg

post-23108-0-76098200-1391981195_thumb.jpg

post-23108-0-08038500-1391981771_thumb.jpg

post-23108-0-95008200-1391981780_thumb.jpg

post-23108-0-52979600-1391981787_thumb.jpg

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę odbierał chleba moderatorom ale tu nie ma zwyczaju walenia trzech postów jeden pod drugim, w ciągu 10m minut i to jeszcze je cytując.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę odbierał chleba moderatorom ale tu nie ma zwyczaju walenia trzech postów jeden pod drugim, w ciągu 10m minut i to jeszcze je cytując.

P.

moderator już poprawił :) nie ogarniam jeszcze tego wszystkiego, więc sorry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to ostatnie zdjęcie jest też ostatnie czasowo to już bym zaczął mierzyc paramerty bo to może czas na jakies życie.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to ostatnie zdjęcie jest też ostatnie czasowo to już bym zaczął mierzyc paramerty bo to może czas na jakies życie.

P.

dałem sobie min 2 miesiące zanim cokolwiek będę robił poważniejszego w akwarium :) (mówię o życiu )... zaraz dodam jeszcze kilka zdjęć z okresu ok 2 miesięcy życia wody i skały w akwarium :) i będzie widać na kolejnych zdjęciach ostateczne ustawienie skałki :D

... po ok 3 tygodniach od startu doszedł kolejny kolor w moim akwarium :) zieloooony :D zdjęcia dodane ( się działo :p )...

... cdn.

post-23108-0-45928000-1391984517_thumb.jpg

post-23108-0-69185300-1391984526_thumb.jpg

post-23108-0-03320300-1391984553_thumb.jpg

post-23108-0-73981100-1391984576_thumb.jpg

post-23108-0-94891900-1391984584_thumb.jpg

post-23108-0-86236900-1391984596_thumb.jpg

post-23108-0-04770600-1391984617_thumb.jpg

post-23108-0-81803400-1391984628_thumb.jpg

post-23108-0-55936400-1391984636_thumb.jpg

Edytowane przez wlle666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taką kostke, czekałem 3 miesiące na wpuszczenie zycia(wundermani i ślimaki) ale teraz jest spoko- nie mam juz zielonych glonów na skale- aptasia w odwrocie dzieki wundermani-koralowce rosną wiec jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze nie widac ale te glony na szczycie skaly to bryopsis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taką kostke, czekałem 3 miesiące na wpuszczenie zycia(wundermani i ślimaki) ale teraz jest spoko- nie mam juz zielonych glonów na skale- aptasia w odwrocie dzieki wundermani-koralowce rosną wiec jestem zadowolony

ogólnie glonami głowy sobie nie zawracam, bo wiem że prędzej czy póżniej same polecą :) ostatnio szukałem ekipy sprzątającej w Płocku, ale nie udało mi się jej znależć :( niedługo może uda mi się ściągnąć ślimaczka i krabika, żeby sobie resztki glonów wciągnęły :) specjalnie 1 kłębek zostawiłem z tyłu za skałkami :) po 2.5 miesiącu mam jeszcze na skałkach, ale już raczej nie rosną ( mówię to na podstawie moich obserwacji )...

... jakiś tydzień temu zobaczyłem miniaturową dziką rurówkę, niby nic wielkiego a latałem tydzień zajarany jak małe dziecko, które dostało lizaka :p... no i ze skałki zaczęło mi wyłazić piękne, ciemno-czerwone, rozpromienione 'słoneczko' i tak ślicznie poruszało promyczkami :p jak się okazało to właśnie Aiptasia :crybaby:... a z tego co przeczytałem, to nic dobrego i pożądanego w baniaczku :(... z tego co mi się dowiedziało to trzeba się pozbyć jak najszybciej... nawet dałem wczoraj ogłoszenie, że kupię specjalnego ślimaczka albo właśnie krewetkę na tą specjalną okazję, ale nikt mi nie pomógł niestety :( możliwe, że będę w Wawie za 1.5 tyg więc zdecyduję się na krewetkę. Czy Wundermani dała u Ciebie radę ?? Brała się za Aiptasia z przyjemnością, czy musiałeś ją jakoś zachęcać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze nie widac ale te glony na szczycie skaly to bryopsis

hmnn... to na samej gorze to były glony nitkowe (chyba :p ) zrobiły się za długie więc je troszeczkę ogarnąłem :) za to na skałce po prawej stronie (na górnym łuku) mam taki meszek/dywanik gęsty plus zauważyłem kilka grubszych sztuk, takie 'ala kijki zielone ( inne niż te nitkowe ) i to może być bryopsis ( btw dobre/złe, zejdzie samo/zwalczamy ?????? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o aptasie i krewetki wundermani to z głodu zjedza kazda aptasie- miałem ich sporo ale krewetki powoli sobie radzą-tez nie chce zeby zjadły wszystkie bo nie mam ryb wiec nie karmie zadnymi mrozonkami dlatego chce zeby krewetki jadły ttylko aptasie, bedzie rownowaga w akwarium. Akwarium 30l to mały zbiornik i łatwo równowage zaburzyc,zauważyłem ze jak podawałem 2 kropelki pokarmu dla korali codzienie to zaraz mi szyby sie zagloniły wiec jak bym podawal pokarm dla krewetek to pewnie miałbym sporo glonów znowu.Staram sie trzymac parametry wody tj no3 i po4 na niewyktrywalnym poziomie. Kupno 3 slimaków i 3 krewetek uwazam za ryzyko ale zobaczymy jak parametry sie zmieniac(czy wogole) po paru tygodniach. Uważam ze obsade nalezy kompletowac rozważnie i nie szaleć. Moja dewiza to cierpliowść i obserwacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o aptasie i krewetki wundermani to z głodu zjedza kazda aptasie- miałem ich sporo ale krewetki powoli sobie radzą-tez nie chce zeby zjadły wszystkie bo nie mam ryb wiec nie karmie zadnymi mrozonkami dlatego chce zeby krewetki jadły ttylko aptasie, bedzie rownowaga w akwarium. Akwarium 30l to mały zbiornik i łatwo równowage zaburzyc,zauważyłem ze jak podawałem 2 kropelki pokarmu dla korali codzienie to zaraz mi szyby sie zagloniły wiec jak bym podawal pokarm dla krewetek to pewnie miałbym sporo glonów znowu.Staram sie trzymac parametry wody tj no3 i po4 na niewyktrywalnym poziomie. Kupno 3 slimaków i 3 krewetek uwazam za ryzyko ale zobaczymy jak parametry sie zmieniac(czy wogole) po paru tygodniach. Uważam ze obsade nalezy kompletowac rozważnie i nie szaleć. Moja dewiza to cierpliowść i obserwacje

jeżeli chodzi o obsadę, to korale już są i na mój gust jest już ich wystarczająco :p:) chciałem dodać błazenka i nic poza tym... szczerze powiem, że ta krewetka to mi nie po drodze :( ale poczekam jeszcze, może wiecej Aiptasi wyjdzie, to wtedy kupie i jak sie z nimi upora, to ją oddam komuś kto potrzebować będzie akurat :)... czy bakterie i małe robaczki dadzą sobie rade z odchodami 2 cm rybki :) ?? czy muszę dorzucić np ślimaczka na odchody ?? jak to jest?? [btw więcej zdjęc dodam póżniej :p już z obsadą koralową ] mam jeszcze sporo miejsca na samiutkiej górze :) tylko nie wiem co tam dać :( jakieś sugestie?? myśle o Euphyllia ( jednej główce) szybko rośnie?? aaa i martwię się czy nie będzie miała za dużo swiatła na samej górze :(

Edytowane przez wlle666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poka zdjecia :)

ja w swoim baniaczku pierwsze rybki odwazylem sie po pol roku.. tez chcialem tak szybko, ale tak mi kota pogonili ze za szybko, ze to i to, i zrozumialem... :D zycze duzo duzo cierpliwości przy malym baniaczku trudniej zapewnic odpowiednie parametry.. jeszcze wszystko przed Toba :) Powodzenia.

Na aptasie w/g mnie najlepszy brzydal.. ale nei przy 30L, u mnei w 2 dni 300 litrow ogarnal do zera :D i teraz biedak na mrozonkach jedzie ale przy Twoim 30L to ja bym sprobowal od kogos go "porzyczyc" a najlepiej krewetke na aptasie,

masz filtr kaskadowy powienien sobie poradzic, błazeni sa w/g mnie latwe w hodowli, ale jednemu bedzie smutno, 2 malenstwa bylo by ok tylko nie przy 30L :( .. BAAARDZO zaciasno bedzie... moze JAKĄŚ mniejszą rybkę? sa inne rownie piękne.. popatrz obczaj :)

Im mniejsze akwa tym naprawde baaardziej trudno. Jak widze jak inni walcza przy malych zbiornikach co nie robia ...

mozesz zrobic odpieniacz malutki taki wsadzic go do fitra.. odpieniacz na kostke lipowa ... to chyba dobry pomysl chyba ze ta kaskada ma w sobie odpieniacz.. jak nei poszukaj na necie.. widzialem nawet ze strzykawek jak robia malutkie i dzialaja :) pienidla nigdy za wiele :) jak na start to chyba najlepiej korale miękkie.. nie wymagaja super stabilnych parametrow.. wiem po sobie uzywajac od poczatku kranówki.. czego nie polecam bo to ze u mnei woda z kranu jest na akceptowalnym poziomie nie znaczy ze u CIebie i nie znaczy ze zawsze bede mial taka wode ;)

Pozdrawiam..

p.s. daj fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poka zdjecia :)

ja w swoim baniaczku pierwsze rybki odwazylem sie po pol roku.. tez chcialem tak szybko, ale tak mi kota pogonili ze za szybko, ze to i to, i zrozumialem... :D zycze duzo duzo cierpliwości przy malym baniaczku trudniej zapewnic odpowiednie parametry.. jeszcze wszystko przed Toba :) Powodzenia.

Na aptasie w/g mnie najlepszy brzydal.. ale nei przy 30L, u mnei w 2 dni 300 litrow ogarnal do zera :D i teraz biedak na mrozonkach jedzie ale przy Twoim 30L to ja bym sprobowal od kogos go "porzyczyc" a najlepiej krewetke na aptasie,

masz filtr kaskadowy powienien sobie poradzic, błazeni sa w/g mnie latwe w hodowli, ale jednemu bedzie smutno, 2 malenstwa bylo by ok tylko nie przy 30L :( .. BAAARDZO zaciasno bedzie... moze JAKĄŚ mniejszą rybkę? sa inne rownie piękne.. popatrz obczaj :)

Im mniejsze akwa tym naprawde baaardziej trudno. Jak widze jak inni walcza przy malych zbiornikach co nie robia ...

mozesz zrobic odpieniacz malutki taki wsadzic go do fitra.. odpieniacz na kostke lipowa ... to chyba dobry pomysl chyba ze ta kaskada ma w sobie odpieniacz.. jak nei poszukaj na necie.. widzialem nawet ze strzykawek jak robia malutkie i dzialaja :) pienidla nigdy za wiele :) jak na start to chyba najlepiej korale miękkie.. nie wymagaja super stabilnych parametrow.. wiem po sobie uzywajac od poczatku kranówki.. czego nie polecam bo to ze u mnei woda z kranu jest na akceptowalnym poziomie nie znaczy ze u CIebie i nie znaczy ze zawsze bede mial taka wode ;)

Pozdrawiam..

p.s. daj fotki :)

kupuję wodę ro/di ze sklepy, w planach mam już coś większego i wtedy dokupię filtr ro/di :) w Płocku woda jest straszna... ogólnie nie chcę innej rybki niż błazenek, ona jest the best ( tak więc myślę, że 2 mógłbym wsadzić jak już będę na 100 % pewny co do przejścia na coś większego, tak do 150L ) :) inne które mi się podobają to już mają min litraż 300l + więc nie mam co sobie nimi głowy zawracać :)...

... dodaję kolejną fotkę :) btw grzybki mi się skurczyły bo grzebałem w akwa i dotknałem przypadkiem :( ogólnie są śliczne i duże :) nie wiem co to na szczycie po lewej jest ( oprócz glonów :p ) ale dostałem za friko i zapomniałem nazwy :(...

... dobrze to wygląda ?? myślę o główce Euphylli na samej górze, bo tak jakoś tam pusto :( chyba by się nieżle tam prezentowała, hmnnn...

post-23108-0-22079900-1392165703_thumb.jpg

Edytowane przez wlle666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no jak masz zamiar zmieniac to tak :) widze ze kolega rownież lubi duzo "buziek" :D :D :) taki nałóg :D

ladne to akwa (tfu tfu tfu by nie zapeszac) i dobrze kolega kabinuje Euphylia pasuje tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, zajrzę, młoda trzydziestka z Płocka, brzmi ciekawie ;-)

I rzeczywiście, trzydziestka fajna, szkoda że cieknie...

Trzymam kciuki. Gdybyś potrzebował wody, robię podmiankę w niedzielę (albo sobotę wieczorkiem). 10l się znajdzie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieknie, bo napalona :p:D

dzieki za chęć pomocy :)... wody starczyło na szczęście :) na jutro szykuję już podmiankę, więc powinno być cacy. Jeszcze raz DZIĘKI za zainteresowanie ! :)

... kupilem jakieś małe akwarium na szybko, żeby przenieść wszystko :) teraz mi się nie podoba :( hlip hlip :p no ale będę myślał coś z ułożeniem skały jak znajdę więcej czasu, teraz najważniejsze, żeby wszystko dobrze zniosło przeprowadzkę :):D Boże jak mi się to nie podoba!!! :( ( piasku wsypałem odrobinkę tylko, bo mam małe 'nemo' i jak bym chciał przesypać wszystko to mogło by się to źle dla niego skończyć)

post-23108-0-87178400-1401875790_thumb.jpg

post-23108-0-56482400-1401875798_thumb.jpg

post-23108-0-97819100-1401875887_thumb.jpg

Edytowane przez wlle666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje dobre i złe strony.Może masz okazję pomyśleć o większym bo ja nie mogę się zmobilizować.30-tka była fajna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje dobre i złe strony.Może masz okazję pomyśleć o większym bo ja nie mogę się zmobilizować.30-tka była fajna....

hej, o większym myślę cały czas :) niestety w 2 godziny większego nie odpalę :( powiem szczerzę, że już brałem na szybko w sklepie 144L ale mnie w ostatniej chwili tknęło, że nie skołuję 120L wody i to najlepiej z działającego zbiornika, resztę sprzętu by się skołowało w ciągu tygodnia, ogólnie nic by się nie stało, bo akwarium nie jest obciążone ( głównie miękasy i 'nemo'). No trudno... o większym będę myślał pod koniec roku, bo i tak będę chciał odpalić na świeżej solance, więc 3 miechy będzie tylko skała, piasek i woda, no i dojrzewanie :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wlle666, wpadnij na piwko :)

Sobota 24 stycznia,17:00,Browar Tumski,zachecamy rowniez tych,co sie nie moga zdecydowac:).

http://nano-reef.pl/topic/29860-plockie-spotkanie-morszczakow/page__st__120


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wlle666, wpadnij na piwko :)

Sobota 24 stycznia,17:00,Browar Tumski,zachecamy rowniez tych,co sie nie moga zdecydowac:).

http://nano-reef.pl/...w/page__st__120

widziałem, że jest spotkanie, niestety robię w sobotę :( dlatego się nie zapisałem na listę. Jak coś to innym razem na pewno się wybiorę :) pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.