Skocz do zawartości
danp

Prawie kostka, prawie 200 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie tych ktorzy mieli okazje ze mna, a raczej z moja opowiescia spedzic czas przy poprzednim zbiorniczku oraz mam nadzieje wszystkich nowych czytelnikow:

http://nano-reef.pl/topic/24516-375l-wrassarium-danpa/

Ten zbiornik juz praktycznie skonczyl swoj zywot. Sprzedaje wszystkie wieksze ryby (z bolem serca), duze korale, albo te ktorych nie juz chce. Poprzedni zbiornik/temat mi sie wyczerpal, coraz mniej czasu, czesc korali w zlym stanie, dwa wargacze padly na przestrzeni paru miesiecy (po 5 latach posiadania, troche za szybko). Zmiany w zyciu osobistym (nie nie moja licealna milosc jeszcze mnie nie opuscila) oraz zawodowym niejako zmusily mnie do podjecia decyzji o zmniejszeniu akwarium, prznajmniej na najblizsze pare lat, moze na zawsze, zobaczymy co zycie przyniesie.

Musze sie przyznac, ze zostane tata po raz pierwszy, a jako ze nie chcialem by jednemu synowi sie nudzilo to "sobie" strzelilem dwoch za jednym razem :) Jak mi moja szanowna malzonka o tym powiedziala, to moje pierwsze slowa byly, no w koncu bedzie mial kto wode dzwigac i podmieniac :) Spojrza sie tylko wymownie... Jako, ze chcialem by moje dzieci kiedys kontynuowaly to najlepsze hobby swiata to postanowilem calkowicie nie rezygnowac z akwarystyki morskiej, tylko czasowo zjechac w rozmiarze, ale zeby cos sie tam krecilo w tym troche wiekszym wiaderku. A dzieciaki beda pewnie zachwycone.

Jako, ze z malzonka jestesmy w Chicago sami to juz odchowanie dwoch szkrabow to bedzie nie lada wyzwanie, a do tego jeszcze prowadzenie nowego zbiornika, nawet malego, zobaczymy czy sie nie porwalem z motyka na slonce.

Zobaczymy jak nowa kosteczka mi sie spisze, ci ktorzy sledzili moj poprzedni watek wiedza, ze nie mam problemow z przyznawaniem sie do bledow czy potkniec, mam nadzieje ze tychze bedzie jak najmniej.

Nigdy nie twierdzilem, ze zjadlem wszystkie rozumy, ale decyzje podjete co do obsady badz wyposazenia oparte sa i bede na doswiadczeniu badz naocznym stwierdzeniu jak sie dane rozwiazanie spisuje. Nie, ze Zdzisiu mi powiedzial, ale gdzies tam cos wyczytalem 5 lat temu i tak ma byc. Oczywiscie wszelkie podpowiedzi i porady jak najmilej widziane, na koncu i tak ja podejme decyzje. A konsekwencje tychze decyzji poniose ja oraz moje zwierzaki.

Zaczelo sie od tego, ze najpierw poczytalem, i to duzo co chce kupic i jak ma to wygladac. Potem poogladalem zbiorniczki na"youtubie", potem wprosilem sie do paru ludzi w Chicago by na zywo zobaczyc podobne zbiorniczki badz wyposazanie jak skimmer czy lampka. Przemyslalem wszystko, ostateczna decyzje podjalem po paru miesiacach poszukiwan.

Nowy zbiornik to w porownaniu do poprzedniego zbiornika to zupelne przeciwienstwa jak:

-rozmiar/pojemnosc

-wymiar (szczegolnie glebokosc 45cm ddo 60cm nowego)

-akryl/szklo w nowym baniaku

-swiatlo

-nowy zbiornik wiekszy nacik na korale niz na ryby (w poprzednim odwrotnie, korale to byl dodatek dla mnie)

-piaseczek w nowym zbiorniku, w starym od prawie 3 lat nie bylo piasku, opatrzyl mi sie ten widok, teraz piasku bedzie symbolicznie, dla wygladu

-nacisk na wydajnosc odpieniacza, podmiany raz w tygodniu po 20L, odkryty zbiornik wiec o wargaczach teoretycznie moge zapomniec.

To chyba na tyle, poki co skala sie moczy w roznych pojemnikach, pare skalek przenioslem ze starego baniaka, wiekszosc skaly zywej, czesc suchej, za pare tygodni przenosze zycie, to dopiero bedzie operacja :) Wole jeszcze troche odczekac, ale tez nie mam czasu w nieskonczonosc, jak juz pisalem pare moich korali wyglada zle, badz bardzo zle, bedzie co ratowac. Obsada to LPS-y i zoaski, rybki to sie jeszcze zobaczy, mam pare pomyslow.

Na koniec pare danych i liczb dla lepszego zobrazowania sytuacji:

Zbiornik: 60*60*50 mialo byc przestrzennie, funkcjonalnie czyli skala nie bedzie dotykala zadnej ze scian i czysto. Wysarczajaco by zmiescic pare rybek i wiekszosc moich ladnych korali calosc 189 litrow.

Sump: trzy przegrody, calosc bodajze 70 litrow

Szafeczka: tym razem biala, mi sie podoba, zonce sie podoba, czego chciec wiecej, aha przydalaby sie instrukcja, bo przyszla bez, po 3 godzinach walki i paru ranach na lapie udalo sie bezpiecznie zlozyc :) Fajnie sie pracuje w szpitalu jedna reka na drugi dzien:) Jeszcze fajniej taka poraniona lapa sie grzebie w starym akwarium, polecam,,,

Oswietlenie: Lampka LED Kessil 360WE, cackalem sie z tym wyborem jak cholera, ale mi sie podoba, widzialem w akcji, do moich potrzeb jak najbardziej na tak.

Pompki cyrkulacyjne: 2xTunze 6015, wiem zaraz sie zaczna pytania czemu tak malo, no coz ja preferuje i moje zoasy preferuja slabsza cyrkulacje, jakby co zrobi sie modyfikacje pompek domowym sposobem.

Pompa glowna: jakas chinszczyzna o blizej nieokreslonej nazwie, ale posiadajaca regulacje natezenia wody :) Jak mi blizniaki nie zjedza wszystkich zapasow kaski to moze w przyszlosci sie zmieni na cos "markowego" ale poki dziala to niech dziala.

Odpieniacz: Cadlights przeskalowany 2,5 raza, widzialem w akcji bylem zachwycony tym cudenkiem, zobaczymy czy u mnie sie sprawdzi.

Sol: Kent+AquaVitro+Instant Ocean+Reef Crystals :) zaraz ktos powie ze jestem chory, czesc to moja stara sol, czesc to prezent, a czesc to po prostu okazja, docelowo pewnie Kent, najlepiej mi to wychodzi cenowo.

Skala: pewnie z 20-25kg, zastanwiam sie jeszcze czy wpakowac do planowanego refugium gdzie mialo byc tylko "cheato", warto pakowac skale do jednej z przegrofd sumpa? Wlasciwie to stojaca woda, nie wiem czy ma to wielki sens, jakies opinie?

Reszta to wszelkie pozostalosci z poprzedniego zbiornika, ktorych nie musze tu wymieniac, wyjdzie w praniu. Wegielek poki co bedzie trzymany w jakiejs starej skarpecie, badz ponczosze malzonki, nie chcialem kupowac osobnego specjalnego reaktora, ale jakby co licze sie z tym ze taki zakup moze bede zmuszony zrobic. ROWY poki co nie planuje majac "cheato", jakby co to rowniez mozna zmienic. Aha i planuje dozowac witamine C, kiedys mi sie to sprawdzalo.

Pierwsze foty pustego zbiornika zapodam za pare dni, zakupilem aparat na dobrym (chyba) poziomie by fotografowac chlopakow, to i do focenia rafki sie przyda :) Kazdy powod jest dobry...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję chłopaków i życzę powodzenia przy zbiorniku. Poprzedni był rewelacyjny więc ten pewnie też taki będzie. Będę bacznie obserwował:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tka3kp dziekuje bardzo, bede sie staral by zbiornik wygladal bardziej niz przyzwoicie, na ile mi chlopaki pozwola sie nim zajmowac to juz zupelnie inna sprawa :)

Znalazlem fotke jak sie zbiornik instalowal, po pierwszym tescie wody:

DSC_0028.jpg

Moje pytanie brzmi czy ktos mi moze powiedziec czy lepiej w lewej komorze sumpa przy splywie wpakowac jakies zielsko by zrobic z tego refugium, czy moze dac same kawalki skaly i ewentualnie do tego dorzucic mala pompke dmuchajaca w te kawalki skaly, czy moze polaczyc obie rzeczy i skala i zielsko?

Druga opcja to kupno jakiegos filterka przeplywowego na jaka rowe i wpakowanie go w ta lewa komore, wegielek walne chyba do skerpety i przy splywie uloze i tak zostawie.

Trzecia opcja to przeniesienie odpieniacza z prawej komory do lewej i nie bawienie sie w zadne refugia. Boje sie troche, ze ten odpieniek nie bedzie funkcjonowal nalezycie w prawej komorze, ze wzgledu na wachania poziomu wody. Od razu odpowiem poki co automatyczna dolewka odpada, malzonka nie zgodzi sie na kolejne wiadro, pojemnik na dolewke stojaca obok rafki. Ewentualnie musialbym pomyslec o jakies szafeczce obok (watpliwe) badz innej oslonie tego "obrzydlistwa" (jej slowa).

Nie moge i nie bede sie klocil z kobieta w ciazy, jeszcze mi zycie mile :)

Sklanialbym sie ku opcji odpieniek do lewej komory, obok filterek na rowe, skarpeta z weglem, wszystko w tej wiekszej komoerze, w prawej komorze tylko pompa powrotna i z glowy. Ale kazda opcja, odpowiedz mile widziane, dziekuje za uwage.

Aha jeszcze na szybko wrzucilem fote po wsypaniu soli i z oswietleniem, oczywiscie tych babli powietrza na szybach juz nie ma, a puma musi mi we wszystkim towarzyszyc, myje sie przed spaniem :)

DSC_0036.jpg


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poczatki wielkiej chwili, przenosiny paru korali, reszta korali plus nowo zakupiona ekipa czyszczaca w niedziele. A w srodku tygodnia chyba powalcze z rybkami i reszta bezkregowcow z duzego baniaka, najblizszy tydzien bedzie wesoly :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno kibicuje i dodaje do obserwowanych, twój poprzedni wątek to jeden z moich ulubionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ciciol :thumbup: U mnie wprawdzie nie bliźniaki ale też jeden 200L baniaczek poszedł do likwidacji ale za to teraz będzie jeszcze morskie :baby:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziekuje za mile slowa, poprzedni baniaczek wyglada juz tak biednie, bez duzych korali, czesc skaly wyjeta, szkoda go ale takie zycie, ktos bedzie mial zabawe, zobaczymy czy uda mi sie go sprzedac bo amerykanie bardzo wybradni sa. No i chcieli by za darmo i najlepiej, zebym go sam do nich przytargal.

Co do lampki Kessil to cena 400usd i 90Watt, i zanim ktos powie ze za mala moc to od razu powiem, ze sprawdzilem na paru baniakach na mocy 75% popalone lps, na 90% popalone sps. Oczywiscie kazdy baniak, i system jest inny, zaczne od niskiego poziomu powoli bede podkrecal. Lampka ma osobne sterowanie do mocy i osobne do koloru. W pelni kontrolowana, mi to do szczescia nie jest potrzebne, ale bajer jest :) Ktos napisal ostatnio na reefcentral, ze lampka ma "wiesniacki" wyglad, no coz mi sie podoba a to chyba nawazniejsze. Sa gusta i gusciki.

Do ostatniej chwili debatowalem nad nia czy razorem i wygral Kessil 360WE, sa jeszcze odmiany 350, i pare innych ktorych nawet nie pamietam (na marinedepot.com mozna sobie ladnie wszystko poczytac). Najwazniejsze dla mnie bylo zobaczenie jej na zywo nad paroma zbiornikami prywatnie i w sklepie. A czemu razor przegral, bo po pierwsze na nogach to jestem na 99% pewiem ze grzebiac w baniaku bym go stracil, moze po miesiacu moze po roku troche nieuwazny jestem :) A wieszac nie chcialem bo mi sie kable nie podobaja wiszace, no malzonka nie chciala dziur w suficie robic. Ale razor super lampka, wiec zlego slowa nie powiem.

@grzegorz beda fotki w przyszlym tygodniu, daj mi to wszystko przelozyc, w niedziele jade po nowa ekipe czyszczaca i pare krewetek, plus pewnie chapne jakiegos korala (choc oficjalnie mam zakaz :)), mysle nad tym

7cce53239acdb6845461b7ae5ee23737.jpg

@Prospero gratulacje, ludzie mi mowia ze nie ma szans zebym mogl dlugo utrzymac zbiornik morski pracujac, majac dwojke maluchow i zadnej rodziny do pomocy, trzeba bedzie ich zdziwic i przekonac ze jak sie chce to mozna.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosiny zycia zakonczone, czyli pare rybek, troche korali, 2 wezowidla i 2 krewetki maja nowy dom :) UUUhhh troche to zajelo, wylapanie ryb i krewetek w poprzednim zbiorniku to byl duzy bol w... Ale wszystko wyglada zwawo i ruchliwie, moja Christmas Favia byla w jeszcze gorszym stanie niz myslalem, oj czeka ja dluga droga do powrotu do pelni formy. Teraz jeszcze musze zakupic pare slimaczkow, pare krewetek na aiptasie (profilaktycznie) i gra muzyka.

Zdjecia pocykam na dniach, jestem wykonczony ta 5 godzinna walka z tymi dwoma zbiornikami. A jeszcze czeka mnie skladanie mebli z IKEI co by moje przyszli akwariowi asystenci mieli gdzie spac, bo juz mi malzonka suszy glowe czy mam jakies kartony albo same materace d\dla nich gotowe, gdyby szybciej zechcialy przywitac sie z tym swiatem :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyknalem pare fotek, wciaz pracuje nad swoimi umiejetnosciami fotografa wiec prosze o wyrozumialosc.

Sprawilem sobie pare nowych zwierzakow, m.in. doszela jedna krewetka Lysmata amboinensis i jedna Lysmata debelius.

Teraz sa po dwie z kazdego rodzaju, od razu przypadly sobie do gustu, licze na to ze w parze beda bardziej widoczne.

Do tego pare slimaczkow, wciaz musze rozszerzyc moja ekipe czyszczaca, ale albo nie maja w sklepie, albo ceny sa chore, a przeplacac nie lubie :)

Poki co nie mam foty calego zbiornika, po przenosinach pozostalych mi korali z poprzedniej rafki, baniak wlasciwie zalany koralami, moze znajdzie sie miejsce na jakies male szczepki zoa czy inne pojedyncze glowki lps. Christmas Favia o ktorej pisalem powyzej to poki co obraz nedzy i rozpaczy, to byl ostatni dzwonek by ja wydobyc z poprzedniego zbiornika, notabene byla tak przytwierdzona do dna ze tylko szpachelka moglem ja oderwac od dna.

Oto moja nowa szczepka Micromussy sp.

DSC_0006.jpg

Naprawde chcialbym oddac piekno tych zoa zwanych "Scrambled eggs", to zdjecie oddaje ich piekno moze w 20%: Zaczalem od szczepki dwoch glowek, w poprzednim bagnie rozmnozyly sie do 10 czy 11 glowek zobaczymy czy ledy pomoga przyspieszyc ten proces.

DSC_0002.jpg

I na sam koniec maly cukiereczek, seledynowy w kolorze z rozowymi "kwiatkami" czy glowkami, jakkolwiek by tego nie nazwac :)

Cyphastera w pelnej krasie.

DSC_0010.jpg

W tygodniu sprobuje porobic wiecej fotek, sfotografowac ta nieszczesna favie, opisac troche dokladniej obsade i rybna i bezkregowcow. Wciaz pracuje nad ulozeniem niektorych korali. Przey prznosinach jedyna strata to pomaranczowa ricordea, z dwoch glowek zostala jedna i ta jedna poki co slabo sie rozwija. Plusjedna szczepka ok 20 niebieskich zoa nie chce sie toworzyc, juz przeniesiona w inne miejsce, poki co nie pomaga.

Pytanie do fachowcow od ledow, ile godzin dziennie swiecic zoa i lps? Poki co doszedlem do ok 8 godzin dziennie na zaledwie 50% mocy, przestrzegano mnie by nie ladowac pelnej mocy poki co, ani nawet 75%, po prostu obserwowac reakcje korali na nowe swiatlo.

Zakladanie nowego zbiornika to mega frajda :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update, szybkie dwie fotki ktore znalazlem gdzies w otchlanni mojego kompa.

Widok z gory po pierwszej fazie przenosin zycia, chyba mi sie jakas monti przyplatala kiedys ze skala, zielona z czerwonymi kropkami, nigdy takiego korala nie kupowalem, nie dostalem:

DSC_0008.jpg

Darth Maul zoa kupione ponad tydzien, temu, zdjecie mogloby byc jasniejsze:

DSC_0020.jpg

Mam problem z moja Gramma loretto, od 5 dni gdy zostala przeniesiona do nowego zbiornika plywa w toni tylko w nocy badz w ciagu dnia zanim wlacze swiatlo. Jak odpale swiatlo ryby nie ma przez 8-9 godzin swiecenia, nawet do karmienia nie wyplywa, choc wydaje mi sie ze w skalach co wpadnie to chapnie podczas wieczornego karmienia. Tak jakby ja to swiatlo razilo, wczesniej byla z 2 pokolcami, zwariowanymi 2 wargaczami czy rogatnica nigdy nie bylo z nia problemu, zawsze na widoku, zawsze krazyla po zbiorniku, a tu tylko skaly i nic. Ktos sie spotkal z takim przypadkiem,? Zadna inna ryba jej nie sciga, obserwowalem, co rano ja widze, dopoki nie odpale swiatelka.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co z sukcesami wywiazuje sie z zobowiazania o 10% podmiance raz w tygodniu, zobaczymy jak dlugo wytrwam w tym postanowieniu. Probowalem dzisiaj pobic rekord, ale skonczylem na 20min, tyle zajelo mi wylanie wody, wlanie wody i wyczyszczenie skimmera, cel to max 15min. Musze jakos usprawnic moja technike :)

Podlaczylem tez w zeszlym tyg filterek na Rowe i wegielek, zaczalem dozowac witamine C, czy robie wszystko co mi sie sprawdzalo w poprzednim zbiorniku, gdy przezywal rozkwit rzecz jasna.

Aha i chcialbym poznac opinie ludzi ktorzy trzymali krewetke w symbiozie z goby'm, jakimkolwiek choc mam cisnienie na Stonogobiops yasha badz Stonogobiops dracula.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od jakiego momentu zaczynasz mierzyc czas ? :thumbup:

Od chwili rozpoczecia grzania wody i wsypania soli ? 20 min. to dobry czas :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś umknął mi ten wątek. Zlikwidowales swoje duże..wielka szkoda, to był jeden z moich ulubionych wątków. Ale jak to mówią trzeba zacisnąć poslady i zasuwac do przodu. . Gratuluję bliźniaków :-)

Jak sytuacja z G.Loreto? Nie stresowalo jej przypadkiem Nowe oświetlenie? Węgiel..ile dajesz i jak często zmieniasz? Podobnie Wit.C - ile dozujesz?

Oświetlenie 12 godz na dobę powinno być optymalne bez względu na obsadę-tu znaczenie ma.jedynie intensywność światła. Dobrym wskaźnikiem mogą być zoa..jeśli będą sie wyciągać w stronę światła, to znak ze mają go zbyt mało.

No i czekamy na fotki :-D

wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolego Stani nie robmy jaj :) Nie wliczam do podmiany czasu gdy woda sie miesza i grzeje, to sie dzieje w innym pokoju, nikomu w niczym nie zawadza :) Czas odmierzam od momentu chwycenia wody do podmiany i marszu do pokoju z akwarium, do momentu jak chwyce recznik z podlogi po podmiance co oznacza zakonczenie calej operacji.

@Niejeden z nas odpowiem ci jak wroce do chaty, malzonke wioze na wizyte do lekarza :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki rozmiar kostki bardzo fajny. Masz może zdjęcie całości? Chętnie bym zobaczył jak to wygląda po wrzuceniu skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie dzisiaj wieczorem cyknac fotke, w tej chwili jeszcze swiatlo nie wlaczone, plus aklimatyzuje nowego korala, prezent od malzonki za dostanie nowej pracy :)

Zeby nie bylo, ze niby jestem taki najlepszy akwarysta swiata, oto zdjecie z gory moich korali przy przenosinach, prosze zwrocic uwage do jakiegos stanu dopuscilem moja favie (no i nie krzyczec,zdaje sobie sprawe z moich bledow, nigdy sie ich tu nie wstydzilem pokazywac, moze tym razem powinienem):

DSC_00282.jpg

@Niejeden z nas, wlasnie nowe swiatlo moim zdaniem jest przyczyna ze gramma loretto nie chce wyplywac ze skal czy swojej jaskinii, w tej chwili ja widze, u mnie 13:00 bez swiatla i plywa sobie jakby nigdy nic, nie wiem jak mam zmienic jej zachowanie. Wegiel zaczalem dopiero uzywac, podobnie jak Rowe, oba beda wymieniane co miesiac.

Co do wit.C, to jest to sypki proszek, tak jak kiedys docelowa ilosc to byla plaska lyzeczka stolowa najpierw dwa razy dzien nie, potem raz dziennie, tak tutaj bedzie polowa tejze lyzeczki bo akwarium o polowe mniejsze. Poki co zwiekszam powoli dwake, jestem na 1/4 lyzeczki.

Chcialbym rowniez wszystkim oswiadczyc ze nie wiedzialem, ze skladanie mebli z IKEI moze byc niebezpieczne, w tej chwili nie uzywam palca wskazujacego prawej reki, pisanie bez tego palca jest trudniejsze niz myslalem :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha nie używa się palca zamiast młotka !! :ninja:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze jestem silniejszy i niepotrzebne mi narzedzia :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare nowych fotek, moja rakieta do przesiewania piaseczku czyli:Strombus spp.

DSC_0003.jpg

Prezent od mojej szanownej drugiej, lepszej polowki, czyli chyba Wellsophyllia sp. (Trachyphyllia radiata?):

DSC_0048.jpg

Uwielbiam to jak zoasy czy palysy fosforyzuja pod niebieskawym swiatlem ledow, to jakies mi nieznane palysy ktore mialy na poczatku moze z 10 glowek:

DSC_0055.jpg

Jeden z moich faworytow w akwarium Duncanopsammia axifuga

DSC_0058.jpg

Pracuje nad obiecanymi zdjeciami calosci, praktycznie musze sfotografowac kazdy bok oddzielnie, dopiero powstanie jakby obraz calosci, kazdy bok to inna kompozycja, inne korale itd.

ps-osobista wiadomosc do Staniego, w srode sprobuje poprawic czas podmiany wody do magicznych 15 minut :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana fotka calosci, w tym przypadku przodu zbiornika:

DSC_00292-1.jpg

Favia i jakies tam sobie zoaski:

DSC_0079.jpg

Jak odpale swiatelko i korale sie troche podpompuja cykne zdjecie prawego boku, poki co zrobilem zdjecie przy samym swietle dziennym, ciekawe porownanie bedzie.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zbiornik, fajne kolorki korali :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki staram sie jak moge :)

Ponizej proba przedstawienia prawej strony rafki przy swietle dziennym/z zewnatrz, oraz pod ledami.

Nawet gramme loretto widac :)

DSC_00272.jpg

Tu pod ledami, zdjecie bardzo slabe, nie wiem czy ja sie kiedys naucze je robic, jakis powolny w nauce jestem. No ale ucze sie dalej, poki co po raz kolejny przeczytalem "manual" aparatu, czas chyba wejsc na jakies powazne stronki/fora fotograficzne.

DSC_0084.jpg

Malzonka juz nie moze sluchac o moich dylematach zwiazanych z obsada rybna, chce sie "wszystko" ale miejsca nie ma, plus nie chce przesadzic i miec ciagla walke z parametrami, wielkimi podmianami, ta rafka miala dac mi troche odpoczac od nieustajacej walki i problemow z woda itd.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję, czytałem poprzedni dziennik. Powodzenia :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.