Skocz do zawartości
danp

Prawie kostka, prawie 200 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

@Marku wiele tu nie bedzie do opisania, oczywiscie zawsze bede sie staral na bierzaco pisac co sie dzieje w zbiorniku, czy dobrego czy zlego. Rowniez pozdrawiam i zycze powodzenia.

Swoja droga Marku przede wszystkim nie len sie i do swojego podpisu dodaj linka do swojej rafki :) Jestem leniwy albo tez slepy i jakos nie moge znalezc, milo zawsze sobie rzucic okiem na tematy ludzi ktorzy zagldaja do tematu mojej rafki.

Cyknalem pare nowych fotek, nie spodziewalem sie ze prawdziwe fotografowanie jest takie trudne, aparat mial sam robic i obrabiac zdjecia czy nie? :)

Moja duma zoa Lunar Eclipse pod dwoma roznymi swiatlami:

DSC_0039.jpg

DSC_0041.jpg

Moja szczepka Micromussa sp. jeszcze raz, chyba nawet lepiej mi fotka wyszla niz na pierwszej stronie tematu, ale moze to tylko moje pobozne zyczenia:

DSC_00382.jpg

I tu "na pewno" lepsze zdjecie zdjecie Darth Maul zoa obok nich ciagle zamkniete, na 99% nie od ratowania niebieskie zoa, po przenosinach sie zamknely i juz tak zostaly, to juz ich 3 czy 4 miejsce, nie nie pomaga, widac juz glony na nie wchodzace, wiec jednak strata jest przy przenosinach zycia:

DSC_0051.jpg

Pare fotek bede jeszcze wrzucal do photobucketu, wiec pewnie jutro cos wrzuce, chocby druga strone zbiornika, czy pare zblizen zwierzakow.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Marku wiele tu nie bedzie do opisania, oczywiscie zawsze bede sie staral na bierzaco pisac co sie dzieje w zbiorniku, czy dobrego czy zlego. Rowniez pozdrawiam i zycze powodzenia.

Swoja droga Marku przede wszystkim nie len sie i do swojego podpisu dodaj linka do swojej rafki :) Jestem leniwy albo tez slepy i jakos nie moge znalezc, milo zawsze sobie rzucic okiem na tematy ludzi ktorzy zagldaja do tematu mojej rafki.

Mam nadzieję, że jednak będziesz miał co pisać, w mniejszym akwarium tez się dzieje, oczywiście mam nadzieje, że będzie samo dobre :-).

W mojej stopce po kliknięciu na obrazek przekieruje Cię do mojego wątku :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no cos tam sie zawsze zjadzie do napisania, kompletnej nudy nie bedzie. Jutro moja reszta ekipy czyszczacej nadciaga wiec pewnie cykne jakies fotki mojej bandy slimaczkow.

Jeden z moich "starych" slimaczkow Astrea sp.

DSC_0064.jpg

Biale i zielone "candy cane'y", to wszystko co mi zostalo z ponad 100 glowkowych kolonii, zaczynalem od 2 glowek obu szczepek pare lat temu, poszly do ludzi, pomogly finansowac obecne akwarium, male szczepki poodowalem za darmo, byle tylko oproznic stary zbiornik. Ktory notabene dalej stoi, wolno idzie sprzedawanie duzych ryb, wybredny jestem i nie chce isc sprzedac do malych zbiornikow, wole je trzymac az znajde wlasciwego kupca.

DSC_0065.jpg

I na koniec moja Lysmata amboinensis, zdecydowanie bardziej na widoku moje krewetki w tym zbiorniku niz w poprzednim, ale tu jest wiecej, no i mniej skaly jest by sie ukrywac. Tam bylo ok, tu jest lepiej, wiaze sie z tym jednak probel o ktorym napisze pozniej, musze leciec malzonke do lekarza zawiezc na cotygodniowe badania, "deadline" nadciaga :)

DSC_0056.jpg


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana druga, lewa strona zbiornika:

DSC_0082.jpg

Wyleciala mi z glowy nazwa tego lps-ika, jak sobie przypomne to zedytuje:

Chyba Lobophyllia hemprichii:

DSC_0053.jpg

Miala byc fotka mojego bellus angelfisha, chyba ta favia za nim wyszla lepiej, trening w toku :) Przez 5 lat w moim poprzednim zbiorniku urosl moze z 1cm, moze 1,5cm, karzelek jakis:

DSC_0066.jpg

Nowa ekipa czyszczaca juz szaleje w zbiorniku, czesc poszla na szyby, czesc w piach, doszly jakies rybki cos tam cykne w przyszlym tygodniu.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update.

Wszystko ma sie dobrze, podmianki sa co tydzien, czasu brak na zdjecia bo sie deadline zbliza na urodziny moich dwoch przyszlych pomocnikow, dokladnie 11 dni i na ten swiat przyjda dwaj nowi "reefiarze" :)

Rybki maja sie dobrze, ale te nowe jedza slabo, plus jeden blenny skonczyl w moim kominie i pozniej sumpie. Odnalazlem go po 6 dniach w czasie ktorym oskarzalem moje kocury o darmowy posilek. Na razie mam akwa przykryte, ale to nie tak mialo wygladac, "rimless" to rimless a nie jakies przykrycia i szyby, trzeba bedzie cos wymyslic, pewnie eksmisja dla rybki, jak sie uda zlapac oczywiscie.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem słodkie rimless i co chwilę znajdywałem jakąś rybkę kolo akwarium albo krewetkę wędrowniczkę w przedpokoju, tylko tam rybki kosztowały 1/20 tego co w słonym.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Pięknie się to kręci i LPSiki śliczne :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwile mnie nie bylo, ale juz wrocilem, tak latwo sie mnie nie pozbedziecie.

Chlopaki sa na tym swiecie, maja po 8 dni dla tych ktorych interesuje historia mojej rodzinki, juz widze oczami wyobrazni ich pomoc przy wielkim zbiorniku, ale to za "pare" lat.

Przy okazji jak maluchom stukalem jakies tam foty (swoja droga robienie zdjec telefonem jest duzo wygodniejsze i szybsze, wiem odkrylem Ameryke) to cyknalem na szybko pare fotek mojej rafki.

Moje "clowniki", christmas favia i jakies tam zoa:

DSC_00482.jpg

Moja christmas favia chyba powoli zaczyna odzywac, jeszcze dluga droga przed nia ale jestem dobrej mysli:

DSC_0049.jpg

Jedna z dwoch takich krewetek ktore zamieszkuja moja rafke, Lysmata debelius w pelnej krasie. Swoja droga to jak moje krewetki sa teraz widoczne i ciagle "na wtybiegu" w porownaniu do poprzedniej rafki to niebo a ziemia. Czym to jest spowodowane nie wiem, moze spokojna obsada rybna, mniejsza iloscia skaly, cokolwiek to spowodowalo ja sie ciesze :)

DSC_0057.jpg

I na sam koniec moja cyphastrea sp.,czekam az zacznie ta skale porastac, ladnie to bedzie wygladalo jak sie rozleje na tej skale:

DSC_0059.jpg

I specjalnie dla kolegi Staniego, po raz pierwszy od zalozenia zbiornika z powodu porodu i parodniowego pobytu w szpitalu musialem odpuscic jedna co tygodniowa podmianke, wiem pownienem sie wstydzic :)

ps-kupilem ponad miesiac temu Amblygobius rainfordi, bardzo plochliwa rybka, widzialem ja moze ze 3-4 razy, mieszkala pod jednym z korali, teraz od 2 tygodni nawet tam jej nie widac, szkoda rybki ale wyglada na to ze w ogole sie nie zaklimatyzowala do zbiornika, nie pobierala pokarmu, nie wyplywala prawie w ogole, szkoda ale nawet nie wiem czy jeszcze zyje.

Edytowane przez danp (wyświetl historię edycji)

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Moja chowała się przez pierwszy tydzień, później pływała jak reszta ale miewała okresy lęku i wtedy chowała się częściej, jakby była przestraszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dzieciaków. Moja starsza mi pomagała, nawet znała nazwy łacińskie korali, ale teraz jej trochę przeszło.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelilem zdjecie mojej blastomussy ktora w koncu odzywa w "normalnymn"akwarium, z prawdziwym oswietleniem. Za pare tygodni chyba bedzie czas dorzucic jakas obsade rybna do mojej 4 wariatow, no i jakis koralik czy dwa by sie przydal :) Pewnie jakas malutka szczepka kolorowych zoasow wpadnie (albo dwie), juz zagadalem z wlascicielem mojego ulubionego sklepu, widzial jak sie malzonka meczyla przeciskajac sie miedzy polkami sklepowymi z brzuchem jak... (tu nie nie napisze jakby kiedys jakims cudem czytala ten watek :)), zal mu sie zrobilo i da mi specjalna cene i jeszcze przytnie tydzien wczesniej szczepke tych ktorych bede chcial, ma sie te chody :) Jara mnie jak moje zoasy czy paly'sy rosna sobie z 2-3 glowek do kilkunastu czy kilkudziesieciu, radocha jak sie patrzy

Zastanawiam sie tez nad Tridacna niebieska, jakies opinie co do trzymania tych pieknych zwierzat pod ledami? Praktycznie 15-20 cm ponizej lustra wody,pod glownym snopem swiatla?

DSC_00283.jpg

Robie dziesiatki zdjec, poki co jestem pier**la w fotografii, malzonka mowi ze kupilem do d... aparat i tylko chwali sie swoimi zdjeciami z iphoneá ktore robi chlopakom, no i badz tu spokojny :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha a bardziej podobają Ci się.zdjęcia chłopaków czy akwarium?? :-P

wysłane z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update, akwarium ma sie dobrze, poprzednia proba wpuszczenia paru rybek skonczyla sie niepowodzeniem. Dalem zbiorniczkowi troszke wiecej dojrzec, za jakies 10-14 dni podejme nowa probe wpuszczenia ze 2 rybek.

Bylem na krotkim urlopie na Florydzie, jako ze jestem morszczakiem z krwi i kosci pierwsze co sprawdzilem czy sa w okolicy gdzie sie zatrzymalem jakies sklepiki godne uwagi. Dwa pierwsze slabizna, biednie, maly wybor, wiecej sprzetu niz zycia. W dzien przed wylotem postanowilem pomiedzy meczami MS sprawdzic jeden, ot tak, bez zadnych nadziei... no i nie moglem trafic lepiej, od zwyklych korali po tez bardziej "high end"", po drodze tez szczepki, a ze miejsca brakuje to teraz mi tylko malutkie szczepki chodza po glowie.

Szybka decyzja, stop w jednym ze sklepow w poszukiwaniu wiadra, pojemnika, styropianu, czegokolwiek, znalazlem sobie ladny koszyczek na klamerki, w kolorze zielony fosforyzujacy, i 1,5hrs przed wylotem, w drodze na lotnisko postoj w sklepie z koszyczkiem, pare szczepek do podwojnego worka, do dwoch siatek, miedzy moje "zuzyte" majtki, skarpetki i t-shirty i do glownej walizy, musza wytrzymac 4 godziny lotu.

Podchodze do dziadka na lotnisku przy check-inie i mowie naklej mi naklejke "fragile"co by mi ambitni panowie od bagazu nie rzucali walizka po calym hangarze, a on na to co to jest koral (mniemam ze facet mieszka na florydzie), ja no takie cos z rafy, zyjace stworzenie, tlumacze jak glupek, ludzie za mna wielkie oczy o co chodzi. A facet na to czy to jest w wodzie? Nie w morde, tak sobie luzem lezy i dlatego nie chce zeby rzucali moja walizka. W kazdym bardz razie nakleil, ja podjarany, lece, malzonka odbiera mnie w Szikako, nic jej nie mowie, jedziemy do chaty, prawie polnoc, wchodzimy na palcach do domu co by blizniakow nie obudzic, zonka mowi dobranoc, idz sie przespij, a ja pierwsze co waliza do pokoju wyjmuje moj sprytny koszyczek i worki i mowie ze teraz mnie aklimatyzacja czeka. Mina malzonki bezcenna, i sie pyta czy ty to z rafy na Florydzie ukradles? No nie mam juz sil do tych ludzi w tym dniu, szybka aklimatyzacja (szybsza niz zwykle ale wciaz godzinka) i do baniaka.

Na drugi dzien taki efekt:

DSC_0004.jpg

Oraz taki:

DSC_00062.jpg

Trzeciej szczepki zoa jeszcze nie uchwycilem, w zamian moj maly zoa garden (te nowe zoasy w srodku zwa sie LA Lakers, po prawej stronie Darth Mauls ktore maja nowa glowke od czasu poprzedniej fotki :)):

DSC_0070.jpg

Oczywiscie jak sie zblizam do zbiornika to moje krewetki juz mysla ze papu bedzie, tu lysmata debelius:

DSC_00642.jpg

Moja Trachyphyllia radiata po karmieniu:

DSC_0076.jpg

Zonka powoli truje mi tylek, ze moze po 8 latach zabawy w morszczyzne czas zaatakowac "patyki", czyzby byla nadzieja na nowy zbiornik??? Na razie sie wstrzymam, bo byc moze czeka nas przeprowadzka za rok, byc moze za pare lat, ale dobrze miec marzenia, ktore moze sie kiedys spelnia...

Aha zeby nie bylo, ze wszystkie ladnie pieknie, jeden lps sie prawie calkowicie wybliczowal, uratowalem moze z 20%, musze wrzucic fotke, zobaczymy czy on w ogole przetrwa. Christmas favia, czyli koral ktory mam najdluzej, moj pierwszy koral nie poglebbia sie bliczowanie, ale tez regeneracja jest duzo wolniejsza niz myslalem ze bedzie (moze za malo karmie?).

Poki co mam ledy za krotko, ale wg tego co widze to nie sa one tak swietne jak ludzie pisza, i nie sa tak zle jak ludzie pisza. Maja swoje plusy i minusy jak kazde swiatlo, nie wszystkie korale imo sa pod nimi szczesliwe.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego lubię Twoje wątki, masz polot do pisania. Fajne zoasy :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marku, zycie mi dostarcza weny do pisania :)

A teraz mam powazne pytanko, na pierwszy zdjeciu przy moim poprzednim oiscie, pod szczepka tych nowych zoa widac glona kulkowego, mam ich sporo wiecej. O wiele wiecej niz w poprzednim zbiorniku, tam mialem jednego raz na ruski rok. Jak z tym cholerstwem zawalczyc? Kraba mitraxa wpuscic? Nie lubie krabow, zawsze sobie mowilem unikac ich jak ognia w zbiorniku rafowym ale chyba nie bedzie wyjscia. Jakies parady morszczaki maja jak sobie z tym problem poradzic? Usuwanie recznie nie wchodzi raczej w gre, nie wszedzie mam dostep bez zrobienia syfu w baniaku.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie valonia powoli stała się plagą, długo czytałem na ten temat i w końcu zdecydowałem się na 3 szt. mitraxa. Ograniczyłem karmienie do niezbędnego minimum i załatwiły sprawę w tydzień lub dwa, nie pamiętam. Teraz po kilku miesiącach widzę tylko dwa, albo dwa na raz nie jestem pewien czy wszystkie przeżyły , w końcu są jakąś konkurencją pokarmową dla siebie. Tak czy inaczej glona nie widać, na pierwszy rzut oka. Jak wyjmuję pompy do czyszczenia, czy w zakamarkach czyścika do szyb chowają się małe kulki, wiec chyba mitraxy kontrolują sprawę cały czas.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie walcza te bydlaki miedzy soba? Czy sciagaja (czyt. jedza) slimaki? W koncu czy nie sadza sie na male ryby?

Od kiedy pamietam, od kiedy mam akwarium morskie zawsze z roznymi rodzajami krabow mam problemy, zawsze sobie myslalem nigdy wiecej, jak widac nigdy nie mow nigdy :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafią na siebie to się postraszą trochę szczypcami, ale zawsze szybko któryś ustępuje, casem jakby się nie zauważały. Z rybami nie wchodzą w żadne interakcje. Czasem przy karmieniu postraszą Debeliusa. Ciężko mi posiedzieć czy się nawzajem nie wybijają, bo od b. długiego czasu widzę tylko dwa. Do ślimaków raczej nic nie mają.

Aha, czasem siedzą na montiporach i coś sobie skubią, choć nic tam nie widzę, ale nie widać, żeby korale z tego powodu cierpiały.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge zawsze zaczac od jednego, ale widze sporo tych malych kulek sie pojawilo. Na razie sa male, ale nie chce zeby sie to rozprzestrzenilo, wiec moze jeden da rade. Jak nie da rady to zawsze mozna dorzucic kolejnego.

Podsumowujac jak miedzy soba beda mialy scysje to niech maja scysje, byle mi moich slimaczkow nie ruszaly, to jest moja glowna sila czyszczaca :)

Swoja droga chcialbym sie podzielic jedna mysla. Zoasy piekna rzecz, ale czasami wkurzaja mnie na maxa. Zaczala mi sie jedna mala grupka zamykac, zanikac, na I stronce tego tematu przy zdjeciu "z gory" widac fajne zielono-pomaranczowe zoa, a tu zonk i ot tak zaczely sie zamykac. Z nimi nigdy nic nie wiadomo, swiatlo? Predator jakis? Woda? Prad wody nie tak ja trzeba? Ale nic nie bylo zmieniane i to jest zagadka, poki co przycialem troche na intensywnosci swiecenia, ale przez pare dni nie widac poprawy. Lubie jak sie one zawsze dosyc latwo i ladnie rozprzestrzeniaja, ale moga zaczac znikac ni z tego ni z owego. To nie sa moja najcenneijsze zoa ale zawsze szkoda :(


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za wiele czasu, chlopakow musze zabrac na szczepienie z okazji ich 2 miesiaca zycia, ale maly update trzeba zrobic.

Jako, ze nerwica mnie wziela na zoasy, te piekne zielone LA Lakers z poprzedniej strony sie calkowicie zamknely postanowilem dac sobie spokoj z zoasami, za duzo z nimi zachodu, pajaczki, pasozyty, fungusy i inne duperele ktore moga spowodowac ich zamkniecie albo znikanie teoretycznie bez wykrywalnej przyczyny.

Na ich miejsce zacznie sie kolekcja acanow, scoly, badz chalicow i wszelakiej masci koloroych lpsow. Na ile mi tylko pozwoli budzet i mioejsce w zbiorniku.

Jaka ze kostka sie mocno wypelnia pewnie trzeba bedzie cos sprzedac, plus ja lubie jak moje koraliki mi rosna od malego, wiec skupie sie na malych badz srednich szczepkach.

Wybralem sie do sklepu akwarystycznego, wrocilem z rybka (pokaze za pare dni-juz je i plywa w toni, poki co dobry znak), paroma szczepkami roznych LPS oraz tym krabikim mithraxem, widze go regularnie, niech tylko zajmie sie glonikami kulkowymi.

Poki co tutaj moje dwa chalicy (czyli tak naprawde Echinophyllia sp.), aklimatyzuje je do swiatla. Po lewej pink eyed chalice, ni to zielen, ni to granat z rozowymi oczkami (slabe zdjecie), po prawej jeden z moich wymarzonych korali Watermelon Chalice zwany takze Bazooka's Joe Chalice (dlaczego tak sie nazywa nie wiem, ludzie rozne nadaja koralom). Ten drugi koralik jest fioletowy, z jaskrawo zielonymi obrzezami i zoltymi oczkami-tych tez ma juz z 4-5. Przeniose je za 4-5 dni wyzej, moze wtedy uda mi sie lepsza fote strzelic, tu troche za ciemno, cien mi skala ostry rzuca:

DSC_0054.jpg


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie ustrzelic moi nowy nabytek, bardzo pocieszna rybka, ktora ciagle widac, tu sobie przysiadzie, tam przeplynie, generalnie jestem bardzo zadowolony z nowego nabytku.

Ecsenius midasw calej okazalosci:

DSC_00222.jpg

Tu jego "plecy "na tle moich Caulastrea curvata, biale poki co lepiej mi sie przyjely pod ledami niz zielone:

DSC_0023.jpg

Tu sobie przystopowal na maly odpoczynek, obok zielone zoa przywiezione z Florydy o ktorych pisalem wyzej, powyzej po lewej stronie juz przyklejone Echinophyllia sp. ktora przytargalem do domu 2 tygodnie temu. Po raz pierwszy od lat malzonka prawie sie przewrocila jak zobaczyla w sieci rachunek na karcie kredytowwej (oops :)):

DSC_00352.jpg

I na sam koniec druga przyczepiona juz Echinophyllia sp. aka Bazooka Joe Chalice:

DSC_00302.jpg

To by bylo na tyle poki co, musze cyknac fotke tego nowego Acanthastrea lordhowensis.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update,

rybki maja sie dobrze, zoa te ktore byly przymkniete mi sie otworzyly znowu (jedyne co zrobilem to przykrecilem troche swiatlo o jakies 5-10%), zoa z Florydy o ktorych pisalem powyzej stracone, zostala ceramiczna nozka jakbym kiedys chcial cos do niej dokleic jak znalazl :)

Niestety Christams Favia mi sie nie poprawia, troche dlugo to juz trwa by w ogole tkanki nie odzyskiwala, chyba nawet troche kolor stracila, moze swiatlo za silne, ale jest na uboczu i do tego na dnie. Postaram sie troche wiecej karmic.

I na koniec obiecana Acanthastrea lordhowensis:

DSC_00212.jpg

Przeszedl mi interes zycia kolo nosa, 13-15 rodzajow szczepek i kolonii acanow za grosze, ktos sie wyprowadza do Wietnamu (nie zartuje) i sprzedawal rzeczy i zycie za grosze. Jak sie obudzilem to juz bylo za pozno, jak zwykle moje szczescie.

Dzisiaj moje urodziny, mialem sobie zaszelec i jechac do moich dwoch ulubionych sklepow akwarystycznych, oczywiscie burza roku przeszla i nici z wyjazdu, takie moje szczescie :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.