Skocz do zawartości
Tomol

300l i na razie musi wystarczyć:)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest, jest świeżutki, bielutki piaseczek. Bez babki kopiącej długo czysty to on nie będzie.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to frakcja? Bo są dwie dostępne w sprzedaży. I jak z pyleniem tego piasku?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to frakcja? Bo są dwie dostępne w sprzedaży. I jak z pyleniem tego piasku?

Hm... mówiąc szczerze nie wiedziałem, że są dwie frakcje. Nie kupowałem pełnego wiaderka tylko odważone parę kilo w worku więc nie wiem jaka to jest dokładnie granulacja. Na moje oko 1-1,5 mm.

Piasek po kilkunastu płukankach w kranówce i następnie w RO wykazuje dość małą pylistość.

Zdecydowanie mniejszą od żywego Nature's Ocean jak i od Coral Sand (Aqua Medic).

Pylenie piasku to parametr, na który jestem dość wyczulony.

Z doświadczenia wiem, że nie do przecenienia jest robota babki kopiącej, co nie zawsze idzie w parze z brakiem unoszących się w toni farfocli, co psuje doznania estetyczne zwłaszcza przy czarnym tle.

Przerobiłem już dwa różne podłoża i odpowiednio dwie babki i nadal szukam najlepszego rozwiązania.

Może przy tym piasku i kolejnej babce będzie ok. Za tydzień/dwa dojedzie Sexguttata. Dam znać jaki będzie rezultat.

Edytowane przez Tomol (wyświetl historię edycji)

500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wstawiałem to może kilka fotek starych i nowych mieszkańców zbiornika-dowód, że zbiornik nadal działa i ma się całkiem dobrze:) 

acana.jpg

goldi.jpg

gonia.jpg

Gonia2.jpg


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne - widzę że były udane zakupy... i że warto odwiedzić najczystszy - wychuchany wydmuchany zbiornik w okolicy. Pozdrawiam.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam. Jak wiesz drzwi dla każdego morszczaka zawsze otwarte.

Może zaplanujemy powakacyjne spotkanie łódzkich akwarystów? Warto bo przybyło kilka nowych twarzy..


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 15.03 więc mijają dokładnie 4 lata od zalania zbiornika:)

Mała fotorelacja na dowód, że zbiornik istnieje i ma się całkiem dobrze choć koralowce walczą o każdy cm przestrzeni:(

Lewy.jpg

Prawy.jpg

centralny.jpg


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie się to wszystko prezentuje! :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jeszcze lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, flexin napisał:

ładnie się to wszystko prezentuje! :clap:

 

19 godzin temu, Vtec napisał:

Na żywo jeszcze lepiej ;)

Dzięki Panowie:)

 


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update w postaci filmiku.

https://youtu.be/T5bpU8NTo_I


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Gratuluję :thumbup::thumbup::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na żywo wygląda oszałamiająco :) Podziwiam i będę próbował naśladować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKP :czapkizgłów:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnudniejszy zbiornik na forum.

Przez ponad 4 lata tylko jeden sezon wymierania po zachwianiu KH.

Żadnych plag dino, bryopsis czy innych aiptazji - szok i niedowierzanie :)

..... a tak na poważnie zbiornik cudo. Sam właśnie mam plan na takie przemieszanie SPS z prewagą LPS.

Powodzenia w dalszym prowadzeniu akwa.

montymick

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i cieszę się , że pomimo nienajlepszej jakości film się podoba.

Ostatnio zastanawiałem się, czy  nie pójść śladem wielu akwarystów i bazując na zdobytym doświadczeniu nie "przesiąść" się z mieszanej obsady na zbiornik typowo SPSowy. 

Wspólnie z domownikami stwierdziliśmy, że jednak nie jesteśmy w stanie zrezygnować z falujących polipów koralowców wciąż walczących o swoje terytorium, czy błazenków w ukwiale.

Jak widać do takiego zestawu można dołożyć kilka prostszych SPSów i mamy dla każdego coś miłego:)

Jeżeli chodzi o plagi to na początku pojawiały się jakieś ogniska dino na piasku (bakterie szybko dawały sobie z tym radę), był też epizod  z aiptazją przyniesioną ze szczepką z czego najbardziej zadowolony był chelmon jak również cyjano, które pojawia się każdego lata, kiedy to zbiornik walczy z podwyższona temperaturą. Największa strata to złota euphylia, która rok temu w wyniku jakiejś infekcji padła w jeden dzień:(

Ostatnio faktycznie nuda bo nic specjalnego się nie dzieje poza tym, że zwierzaki rosną i brakuje im już miejsca.

 

 


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. Jakby ci do głowy przyszło kiedyś dzielić swoje glabrescens to ja widziałem ze dwie, które mi się podobają. ; - ]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było aktualizacji. W sumie nic specjalnego się nie działo poza przesiadką na większy zbiornik:). Długo się wzbraniałem ale tak jak wiele osób mówiło jest to wpisane w historię każdego morszczaka:yes

Przesiadka miała miejsce na początku miesiąca i wszystko poszło gładko bez strat.

Obecnie zbiornik 120x70x60 + sump. W obiegu ok 600L. Życie (po dużej przycince), skała i woda w 100% przeniesione ze starego baniaka + dołożone trochę suchej skały + nowy piasek. Poza kilkudniowym wysypem okrzemek widocznym głównie na nowych kawałkach skały i lekkim zmętnieniu wody nic szczególnego nie zaobserwowałem.

Oczywiście nie obyło się bez dodatkowych inwestycji. Poza baniakiem, sump, szafka na stelarzu alu, lampa ATI hybrid 6x54W + 3x75W LED. Cyrkulacja zestaw GYRE 350 (skręcone na 30%), obieg Jebao DCS 12000 (skręcone na 50%).

Do obsady dołączył białobrody przywieziony w b. dobrej kondycji z De Jong Marinelife (polecam zakupy zwierząt z tego źródła).

Zbiornik zyskał na przestronności i wreszcie LPSy mogą odpocząć od ciągłej chemicznej walki o terytorium.

500L.jpg

Edytowane przez Tomol (wyświetl historię edycji)

500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 12:35, Tomol napisał:

Do obsady dołączył białobrody przywieziony w b. dobrej kondycji z De Jong Marinelife (polecam zakupy zwierząt z tego źródła).

Ale to hurtownia niestety jest. Kupiłeś tam jedna rybę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Caban napisał:

Ale to hurtownia niestety jest. Kupiłeś tam jedna rybę. 

 

Koledzy z seafragsa akurat jechali tam osobówką po większe zakupy i podpiąłem się z zamówieniem. Rybę zgarnąłem w powrotnej trasie.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pracy w ogrodzie chwila relaksu przy zbiorniku:)

 

1A.jpg

2A.jpg

3A.jpg

4A.jpg


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.