Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek
Mam jak każdy. Pelety miały być na to lekarstwem.

PS. Tak samo jak Dsb, siporax refugium, litry bakterii, przewymiarowane pienidlo [emoji14]
Nie m refugium, siporaxu itd. no3 na poziomie 2. Masz porostu większy import jak eksport. Nie ważne co byś dał musisz szukać przyczyny żeby zniwelować skutki.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2018 o 20:26, mathom napisał:

Mam jak każdy. Pelety miały być na to lekarstwem.

PS. Tak samo jak Dsb, siporax refugium, litry bakterii, przewymiarowane pienidlo emoji14.png

tomku jak tam walka z NO3? zaskoczyly ci peletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2018 o 10:32, mathom napisał:

generalnie jest nienajlepiej. NO3 i PO4 pływa. Zdaję sobie sprawę że ryby urosły, zastanawiam się jednak czy pellety u mnie w ogóle działają - może jednak ten reaktor AM się do nich nie nadaje ?

tomku a nie myslales o metodzie zeovit,podobno jest bardzo skuteczna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie ruszyłem dziś z pelletkami, a dokładnie DVH All in One Advanced BioPellets. Dobrze się kręcą, nie za wolno/szybko?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, tak by nie było martwej strefy, żeby każdy pellecik się przemieszczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Edue napisał:

Bardzo dobrze, tak by nie było martwej strefy, żeby każdy pellecik się przemieszczał.

Dzięki, będę obserwował jeszcze czy za szybko się nie ścierają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pellety DVH All in One Advanced BioPellets chyba wystartowały. Parametry poszły w dół. Powoli będę refugium likwidował.

W ostatnich paru dniach odpieniacz zaczął wywalać coś brązowego. Jest to tylko w kubku odpieniacza, sump i akwarium są czyste. Pellety czasami za mocno się nie ścierają?

 

IMG_20180921_082136.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jeżeli poza małym kibotaniem nie bełtają się. Odpieniacz wywala nadmiar pożywki bakteryjnej której nie skonsumowały w sposób naturalny koralowce.

Pellety DVH All in One Advanced BioPellets chyba wystartowały. Parametry poszły w dół. Powoli będę refugium likwidował.
W ostatnich paru dniach odpieniacz zaczął wywalać coś brązowego. Jest to tylko w kubku odpieniacza, sump i akwarium są czyste. Pellety czasami za mocno się nie ścierają?
 
IMG_20180921_082136.jpg.841e6b789cbb854125987d7216160a36.jpg


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Pellety już nasiąkły, mam ich około 450ml w filtrze na bypassie. Wczoraj zauważyłem, że kręcą się coraz słabiej, a obiegówka jebao 10000 już na 90% mocy. 

Kupuję osobną pompę, wcześniej obieg miałem na ok. 60% nie będę już jej więcej męczył. Zastanawiam się nad Eheim Compact+ 2000l/h. Da radę ruszać pelletami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wystartować  Reef Interests All in One Biopellets XL producent pisze że wystarczy umieścić go w woreczku w dobrym przepływie , nie wiem czy go można dać do do przegrody  w sampie czy  lepiej zawiesić go przy spływie z komina a może lepiej zakupić jakiś filtr przepływowy ?


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, erda napisał:

nie wiem czy go można dać do do przegrody  w sampie czy  lepiej zawiesić go przy spływie z komina

obojętne - chodzi o to by był dobry przepływ 

a  filtr ... to ja wrzuciłem zamiast gąbki do takiego :) (400l/h) 

ad791a17a70f5290b71d6e2051feb437.jpg

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te XL - pomieszane NP i AIO jakoś od końca czerwca, w sumie ok 300-350ml.

Najpierw w Am Multireaktorze M - praktycznie brak efektu.

Od 2 tygodni w reaktorze SKIMZ z pompą zdaje się 1200l/h - NO3 i PO4 zamiast spadać - rosną.

Do tego leję ciągle nopox bo boję się masakry.

Ręce opadają  :( 

Jedno co zmieniło się na plus od zastosowania SKIMZ to lepsze polipowanie acr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mathom a może spróbuj z mniejszymi pelletami? 

Ja miałem taki problem NO3 100 i pewnie rosło, ale skali brakło, PO4 dobiło do 1. 

Zakupiłem DVH The original biopellets i wrzuciłem do filtra przepływowego Pacific Sun. Po dwóch tygodniach parametry poszły w dół i obecnie mam NO3 - 5, a 10 (takie bym chciał utrzymać), PO4 - 0 (na hannce i nie chce drgnąć mimo, że rzucam suchym pokarmem w każdy kąt akwarium ;) ).

Od razu jednak odradzę filtr od Pacific Sun. Po dwóch-trzech tygodniach pellety nasiąkły dobrze wodą i coraz trudniej było nimi ruszać. Zakupiłem więc filtr do pelletek Tropic Creations (dużo tańszy od Twistmana) i teraz śmigają świetnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mathom napisał:

Mam te XL - pomieszane NP i AIO jakoś od końca czerwca, w sumie ok 300-350ml.

Najpierw w Am Multireaktorze M - praktycznie brak efektu.

Od 2 tygodni w reaktorze SKIMZ z pompą zdaje się 1200l/h - NO3 i PO4 zamiast spadać - rosną.

Do tego leję ciągle nopox bo boję się masakry.

Ręce opadają  :(

Jedno co zmieniło się na plus od zastosowania SKIMZ to lepsze polipowanie acr.

U mnie to samo - filtr skimz FM100 od początku czerwca na pompie ok 1200 l/h. Mam dodatkowo zamontowany na tym obiegu reaktor spaghetti przed pelletami AllInOne Xl. Praktycznie nie zaobserwowałem żadnej poprawy parametrów - no3 od 25 do 50. Leję jeszcze Reeflowers Bioclean 1 - i chyba tylko dzięki temu udało się zejść z no3 do 25 :/ . Zawsze miałem dość niskie, bliskie zera po4 (mierzone Milwaukee). Zacząłem karmić więcej suchym i po4 podskoczyło teraz do 0,15 . Startowałem od 150ml Xl .. teraz w akcie desperacji mam już 600 (!!!) - parametry jednak dalej jak zaklęte :/

Co do pelletek.. przed Xl kręciły się u mnie pół roku NP reducing ... też bez żadnych efektów. Może faktycznie nie wolno nic dolewać typu NOPOX, Bioclean, Nitraphos, bo spowalniają/lub wręcz blokują start pelletek ?


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale dlaczego miałyby spowalniac? To tylko kolejna pozywka dla bakterii. Ewentualnie mógłby być zakwit.

Co ciekawe w ogóle te moje peletki wygladaja po tym czasie jak z fabryki. Nie ma na nich żadnych oznak nalotu bakteryjnego.

A bakterii leje na potęgę - biogro, special blend, af...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się Was czego poradzić. Otóż w filtrze kręcą się mi DVH All in One Advanced BioPellets oraz od niedawna DVH The Original Biopellets. 

Wygląda to tak:

Niestety z pellet wydziela się dużo osadu. Cały czas w wodzie coś pływa a wata przez to zapycha się po parku godzinach. Gdy wyłączę i włączę pompę obiegową to w zbiorniku mam taki widok:

Do parametrów nie mam się co przyczepić. Pellety ładnie trzymają niskie wartości. 

Macie jakieś patent na ten syf?

Edytowane przez @Pawel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za mocno krecisz pelletkami... Stąd ścieranie intensywne i syf w wodzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, witek2000 napisał:

Moim zdaniem za mocno krecisz pelletkami... Stąd ścieranie intensywne i syf w wodzie... 

Mam wrażenie, że jak przykręcę przepływ wody to nie kręcą się wszystkie i są strefy gdzie się nie przemieszczają. 

Spróbuję jeszcze przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kręcą się powoli...i mimo to też pyla... Stosuje fizeline na odplywie z filtra... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, witek2000 napisał:

U mnie kręcą się powoli...i mimo to też pyla... Stosuje fizeline na odplywie z filtra... 

 

Pomaga? Mam watę przy jednej z przegród, ale niewiele to pomaga i w dodatku szybko się zapycha. Po 3 godzinach do wymiany. Myślę nad powiększeniem powierzchni waty lub przepływu przez skarpety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mathom napisał:

niestety u mnie flizelina też max 1 dzień. Kładę na najwęższą przegrodę w sumpie i zostawiam 2-3cm żeby się poziom wody nie podniósł - bez tego odpieniacz lubił przelać niestety.

A też masz taki syf w baniaku po resecie pompy obiegowej? 

Do tego cyrkulatory zawalone syfem. 

Jak tego nie ogarnę to będę myślał nad zmianą filtracji, mimo że ta dobrze się sprawdza.

Jak duży masz pasek flizeliny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż pończochę na sitko pompy obiegowej:)pomoże


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.